Go back to LondonMiddx
    One to One Football Coaching         Whetstone Wanderers Leopards U18’s - Players Wanted for 2020/21         Premierskills FC - U7, U8, U11 Players Wanted         Chorleywood Common Youth FC - U16s Players Required for 2020/21         Hemel Hempstead Rovers Youth FC U12's (season 2020/21) - Players Wanted         Hertfordshire Regional Talent Centre - U12 Trials         Footballers Wanted in Southwest London         Borehamwood U12 Knights - U13 for Season 20/21 - Players Wanted         St Albans City Youth U18 South - Players Wanted for 2020/21         Cheshunt Youth EJA - Players Required (Current Year 8)         Berkhamstead FC - Proven Strikers & Players Required         West SL Benfica - Goalkeeper & Outfield Players Wanted    
Middlesex County Football League (Sundays)
2013-2014 Season
Friday, 29 May 2020
Match Day :  Sunday, 17 Nov 2013 Sunday, 24 November 2013 Sunday, 01 Dec 2013
Players Suspended
There are 25 matches
6 3 013 British Airways (Sunday) v C.B.Hounslow Reserves [ Quarter Final ]
British Airways Concorde Club
H: L.Bishop  S.Boardman(2)  G.Tackley(3)
3 1 014 Hayes End Wanderers v Stanmore Manor [ Quarter Final ]
Willow Tree Open Space (Pitch 3)
H: R.Jones  A.Meakes(2)  M.Dikuiza
2 2 022 Acton Central (WITHDRAWN) v Partisan Ruislip [ Round 2 ] [ Home Win on penalties ]
North Acton Playing Fields
NO RESULT Awaits FT and AET scores.
4 3 032 Northolt Saints Sports & Social v AC Denham [ Round 3 ]
034 Hayes Lions v Hanworth Sports [ Round 3 ]
Pinkwell Park
no result by 28th November.
- A 036 CB Hounslow United (Sunday) IV (WITHDRAWN) v R Benson [ Round 3 ] [ Away Win was awarded ]
3 5 038 West Hillingdon United v Shepherds Bush United [ Round 3 ]
Brunel University Sports Centre
FT 3-3 AET 3-5 VH
President's Cup
1 3 007 Harmondsworth v Bulstrode [ Round 1 ]
Harmondsworth Rec
 R. Shields
H: N.Dyos  D.Maphosa
3 1 018 London Falcons v FC Yiewsley [ Round 2 ]
Hampton & Richmond Brough FC
 S. Aina
H: W.Collins  J.Vidal(2)  A: L.Hind  C.Kent  D.Tuckwell
6 2 020 Westpoint United v Indian Gymkhana Club (Sunday) (WITHDRAWN) [ Round 2 ]
Harlington Community School Sports Centre
10:30 AM
 A. Kowalski
H: T.Crouch  A.Henderson  J.O'Connor  M.Wiggins(3)  A: G.Bansal  H.Degun
Vice President's Cup
3 3 010 White Hart Harlington v AFC Heathrow (Sunday) [ Round 2 ] [ Home Win on penalties ]
Little Harlington Playing Fields
FT 3-3 AET3-3 Pens 3-0
 B. Axtell
H: J.Daly(3)
1 0 013 The Crown v Bell on the Green Casuals [ Round 2 ]
Rosedale College
10:30 AM

FT 0-0 AET 1-0
 M. Broughton
H: J.Driscoll  C.Howes  S.Lane
Premier Division Cup
7 1 002 Southall United (Sunday) v Firm Foundations [ Round 1 ]
Cranford Community College
 S. Gill
H: S.Atwal  B.Butt(5)  T.Dhindsa  A: R.Xavier  B.Butt
Division Four Cup
6 4 002 Adam and Eve v Lord Hill [ Round 1 ]
Pinkwell Park
 R. Was
H: A.Flynn(2)  H.Hopson  OG  B.Sharp(2)  A: S.Fosbery  B.Glowacki(2)  W.Little  M.McDonagh  L.Nichol
Premier Division
2 1 Old Greenfordians v Brentford St. Georges
Ealing Central Sports Ground
 N. Saunders
H: L.McEwan  D.Snooks  A: F.Rashad  D.Snooks
Division One
2 3 Hanwell Chargers v Larkspur Rovers (Sunday)
Whitton Sports Centre
 C. Hartley
 A: D.Jackson  L.Jennings  T.Smith  L.Hodge
1 1 Yeading Lane v Bridgehill
Barnhill Community Centre
 D. Lea
H: P.Gill  A: M.Swain  D.Bell
Division Two
2 0 FC Bridge v Hillingdon United
Farnham Park Playing Fields
10:30 AM
 J. Singh
H: T.Edwards  T.Veal  M.Williamson
6 2 Heathrow Club v Roxeth District Albion
Grange Playing Fields
 D. Levy
H: D.Blower  D.Gbobeh  J.Jones(2)  A.Martin(2)  A: A.Bidlewell  B.Bird  A.Martin
2 5 Ruislip Rovers v Yeading ABS
Coney Green
 A. West
H: K.Baker  S.Baker  A: S.Hayes(2)  M.Luckett(2)  R.Mullens  S.Brew  S.Hayes
3 1 UB6 United v Hillingdon Park Rangers
Cranford Community College (Pitch 4)
 J. Was
H: M.Burgen  S.Case  R.Thompson  A: R.Frape  J.Makin
Division Three
4 0 Ox & Gate v Maxwell Pricemann
Silver Jubilee (Kingsbury Town FC)
 C. May
H: P.Hollowed  L.Lynam(3)  C.Mulcahy
- A Yeading Town v Reality [ Away Win was awarded ]
Little Harlington Playing Fields
Yeading Town -3 points

Refer to Discip score 3-3 suspended player home team (SCH)
 A. Hughes
H: O.Adams(2)  E.Bradfield  A: S.Boudhina  A.Cox  S.Montaut  S.Salah  J.Williamson
Division Four
0 11 UB6 United Reserves v FC Brentford
Cranford Community College
 . Club Referee
 A: D.Grace  C.Johnson(5)  W.Joseph  D.Lewis(2)  J.Linsell  K.Odongo  C.Johnson
1 3 Uxbridge United v Wishing Well Wanderers
Stockley Park (Kingston Playing Fields)
 J. Hogg (Snr)
 A: K.Healy  A.Miker  J.Stanton  J.Stanton
 
Please click here for the Fixtures & Results for Sunday, 24 November 2013 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Sunday, 24 November 2013.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. CB Hounslow United (Sunday) III
Div1
2. Manor
Div3
3. Heathrow Club Reserves
4. Hillingdon Abbots (Sunday)
5. Royal Park
Div4
6. UBSL