Go back to LondonMiddx
    Harvesters FC - Recruiting for 2022/23         Hadley Rangers - Looking for U18 Players         Welwyn Garden City Youth Typhoons U17/U18s - Players Wanted for 2022/23         Colney Heath - U15/U16 Sunday League Players Wanted for 2022/23         Colney Heath - Under 13,14,15,16 EJA Players Wanted for 2022/23         East Herts Youth - U17/18s Players Wanted for 2022/23         St Albans West - U14 GK & Players Wanted for 2022/23 Top Division         Chars Youth - U17/U18 Players Wanted for 2022/23         Whitewebbs Eagles Green - U18 Goalkeeper & Defenders Wanted for 2022/23         Cuffley Youth - U10s Players Wanted for 2022/23         Exciting Opportunity for Talented Players         Barnet Azzurri - U12, U15 & U17/18s Players Wanted for 2022/23         Broxbourne Borough - U18s Players Wanted for 2022/23         Potters Bar United - U17/18 Players & GK Wanted for 2022/23         Borehamwood Crusaders - U15 Players Wanted for 2022/23         11-a-Side Men's Team Trials in July for 2022/23         Royston Town Colts - U15s Players & GK Wanted for 2022/23         Cuffley Dragons - U16 Players Wanted for 2022/23         New Salamis - U13's Players Wanted for 2022/23         Potters Bar Town - U9 Player Wanted for 2022/23         Harlow Town - U14 Player Recruitment for 2022/23         Enfield Youth - U11 Players Wanted for 2022/23         Colney Heath Magpies - U14 Players Wanted for 2022/23         St Albans City Youth - U15 Players Wanted for 2022/23         Welwyn Garden City Youth Hurricanes - U12 Players Wanted for 2022/23         Hemel Hempstead Town Youth FC Reds - U13 Players Wanted for 2022/23         New Salamis Youth - Players & Assistant Coach Wanted         Borehamwood 2000 FC - U14 Players Wanted for 2022/23         Broxbourne United - Players Wanted for Next Season's U14's         Edmonton Rangers - Player Trials (all ages U8- U18)         Edmonton Rangers - London's Premier Youth Tournament         Cheshunt FC U13's - EJA Open Training Sessions for 2022/23         Welwyn Garden City Youth Hurricanes U13 - Season 2022/23         Hertford Town FC - U11 Players Wanted for 2022/23         London Athletic - U14 Players Wanted for 2022/23         AC Finchley Youth & Adult Volunteer Coaches Wanted         AC Finchley Youth U18 Red Division - Players Wanted         AC Finchley Youth - Open Trial Day Saturday 14th May         Wodson Park - U16's Players Wanted for 2022/23         Ware Youth FC - Players Wanted for Next Season's U15s         Cheshunt Youth U8s for 2022/23 - Open Training Sessions         Broxbourne Borough U11’s Royals - U12's Players Wanted for 2022/23         Chessington & District Sunday Football League - Clubs Wanted         Royston Town Crows - U16's Player Recruitment for 2022/23         Edgware Town U14's 2022/23 - Players Wanted         St Albans City FC - Academy & Education Programme         Cuffley Falcons - U12 Players Wanted for 2022/23         Cuffley Warriors U15 Player Recruitment for 2022/23         London Colney Youth Tigers (Current Year 8) - Players Wanted         Berkhamsted FC U15's - Players Wanted         Northwood FC Whites U8's 2022/23 - Players Wanted         Cuffley Jets - Players Wanted for Next Season's U9's    
Go to their Website
Spartan South Midlands Football League
Member of the National League System
2013-2014 Season
Tuesday, 17 May 2022
Match Day :  Friday, 20 Sep 2013 Saturday, 21 September 2013 Sunday, 22 Sep 2013
Players Suspended
There are 47 matches
5 1 AFC Rushden & Diamonds v Hoddesdon Town [ Second Round Qualifying ]
3:00 PM

Attendance 482
 A: R.Carroll  C.Morgan
4 2 Baldock Town v Bugbrooke St Michaels [ Second Round Qualifying ]
3:00 PM

Attendance 42
H: J.Butina  J.Harman  L.Harman(2)
3 2 Berkhamsted v Buckingham Town [ Second Round Qualifying ]
3:00 PM

Attendance 81
H: C.Calcutt  D.Griggs  J.Towell  D.Griggs
6 2 Cockfosters v Buckingham Athletic [ Second Round Qualifying ]
3:00 PM

Attendance 60
H: A.Ali(2)  D.Maharjan(2)  E.Moses  E.Protain  A: P.Martin(2)
1 2 Codicote v Sileby Rangers [ Second Round Qualifying ]
3:00 PM

Attendance 24
H: D.Iwedinuo  D.Iwedinuo
1 0 Colney Heath v Broadfields Utd [ Second Round Qualifying ]
3:00 PM

Attendance 47
H: M.Standen
3 2 Hillingdon Borough v Newport Pagnell Town [ Second Round Qualifying ]
3:00 PM

Attendance 46
H: R.Byron  R.Gradwell  R.Laney  R.Gradwell
2 0 Stotfold v London Lions [ Second Round Qualifying ]
3:00 PM

Attendance 40
H: A.Browne  R.Young
4 1 Tring Athletic v Greenhouse London [ Second Round Qualifying ]
3:00 PM

Attendance 81
H: G.Hall(2)  M.Myatt  J.Sunderland
2 1 Welwyn Garden City v Irchester Utd [ Second Round Qualifying ]
Attendance 126
H: J.Caswell  J.Norris
2 1 Wembley v Hatfield Town [ Second Round Qualifying ]
3:00 PM

Attendance 56
 A: A.Murad
0 4 Winslow United v Tower Hamlets [ Second Round Qualifying ]
3:00 PM

Attendance 77
5 1 Aylesbury Park Rangers v Buckingham Athletic Reserves [ Round 1 ]
2:30 PM
 A: H.Jones
2 1 Britwell v Risborough Rangers Reserves [ Round 1 ]
2:30 PM
 A: L.Hurley
3 2 Comet MK v Stony Stratford Town Reserves [ Round 1 ]
2:30 PM
 A: OG(2)
1 5 Great Linford Reserves v Wolverton Town Reserves [ Round 1 ]
2:30 PM
 A: M.Adesola  S.Botham  S.Graham  K.McCague  OG  C.Hutchinson
4 2 Mursley United Reserves v Pitstone & Ivinghoe United 'A' [ Round 1 ]
2:30 PM
H: P.Crouch(2)  P.Hollingsworth  J.Parker  P.Hollingsworth
6 0 Old Bradwell United Reserves v Newport Pagnell Town (Old Boys) [ Round 1 ]
2:30 PM
H: J.Carlse(2)  B.Flanagan  T.Lochrie  O.Smyth(2)
3 2 Twyford United v Aston Clinton Reserves [ Round 1 ]
2:30 PM
 A: T.Munya  D.Phillips
4 1 Winslow United Reserves v MDM United [ Round 1 ]
2:30 PM

Being played at North Marston
H: N.Farrow  P.Hull  M.Hurst(2)
Division Two Cup
0 4 002 Aston Clinton v Old Bradwell United [ Round 1 ]
3:00 PM

Attendance 35
 V. Neale  G. Knight  J. Reeder
 A: D.Jarman(4)  R.Cozens  D.Jarman
9 4 004 Wolverton Town v Willen [ Round 1 ]
3:00 PM

Attendance 49
 C. Snuggs  A. Tregoning  J. Colby
H: D.Collins(2)  J.Felts  C.Partington  J.Risebrow(3)  M.Rudniak  J.Waites  A: T.Raynor  L.Smith  C.Winn(2)  P.Geyton  L.Williams
3 0 005 Grendon Rangers v New Bradwell St Peter [ Round 1 ]
3:00 PM

Attendance 36
 M. Evans  D. Jones (HP3)  K. Leach
H: S.Herriot  I.McCrorie  S.Tavender  T.Weymes  R.Stimpson
0 1 006 Totternhoe v Pitstone & Ivinghoe [ Round 1 ]
3:00 PM

Attendance 39
 T. Albon  M. Pickard  G. Lewis
 A: M.Burfoot  B.Harris
1 4 007 Tring Corinthians v Hale Leys Utd [ Round 1 ]
3:00 PM

Attendance 39
 S. Williams  A. Mannion  D. Lauszkin
H: S.Harris  A: A.Goss  R.Humphrey-Whittle  D.Parsons(2)
Premier Division
3 1 Ampthill Town v London Colney
3:00 PM

Attendance 44
 P. Parkins  P. Bonnick  A. Hinde
H: M.Bunker  P.Draycott  R.Goodman  A: M.Newman  M.Newman
1 5 Biggleswade United v AFC Dunstable
3:00 PM

Attendance 40
 J. Bloxham  S. Cavanagh  T. Harkin
H: T.Grant  A: C.Butler  B.Christie(3)  D.Turney  S.Richardson
0 3 Hertford Town v Oxhey Jets
3:00 PM

Attendance 101
 J. Keane  A. Abraham  D. Simpson
 A: L.Beardsworth  A.Lowton  L.Wells  C.McCreeth
0 2 Leverstock Green v Harefield United
3:00 PM

Attendance 44
 L. Smith  M. Meadows  P. Panayiotou
 A: R.Egan  M.Sargeant
2 0 St Margaretsbury v London Tigers
3:00 PM

Attendance 16
 L. Walshe  J. Chidley  J. Nettleton
H: R.Light  OG
Division One
1 4 Amersham Town v Sun Postal Sports
3:00 PM

Attendance 40
 T. George  S. Cudner  A. Cresswell
H: D.Tomlin  A: A.Lewis  C.Lynskey  M.Moore(2)
1 0 Bedford v Arlesey Town Reserves
3:00 PM

Attendance 20
 D. Aylott  M. Broad  R. Willson
H: T.Barnett
3 2 Crawley Green v Kings Langley
3:00 PM

Attendance 20
 S. Ciccone  T. Gibson  K. Haywood
H: C.Gibson(2)  P.O'Donnell  A: A.Hallissey  J.Johnson  P.O'Donnell
3 1 Harpenden Town v Langford
3:00 PM

Attendance 44
 T. Weight  A. Moorhouse  S. O'Connor
H: B.Dawes  J.Ewington  H.Hunt  A: L.Strahan  B.Dawes
0 0 Risborough Rangers v FC Broxbourne Borough
3:00 PM

Attendance 60
 J. Fowler (HA7)  R. Pardoe  N. Fyfield
 C.Mansell  B.Turkmen
1 2 Stony Stratford Town v Southall
3:00 PM

Attendance 25
 R. Shacklock  A. Gifford  G. Lewry
H: C.Nti  A: J.Aqua  I.Bah
1 1 Wodson Park v Chesham United Reserves
3:00 PM
 G. Garnham  R. Hainesborough  G. Pope
H: O.Babbage  A: D.O'Connor
Division Two
0 2 Brimsdown v The 61 FC (Luton)
3:00 PM

Attendance 26
 P. Jago  P. Hale  R. Austin
 A: A.Lewis(2)  K.Ekemezuma  G.Clarke
Reserve Division One
6 0 Hadley Reserves v AFC Dunstable Reserves
3:00 PM
 C. Flack
H: A.Lawson  O.Omotosho(2)  J.Reynolds(3)
2 1 Hoddesdon Town Reserves v Cockfosters Reserves
3:00 PM
 J. Earll
H: L.Russell  L.Scibelli  A: B.Mooney  L.Russell
3 2 Kent Athletic Reserves v Holmer Green Reserves
3:00 PM
 J. Brown
H: B.Currington  J.George  W.Hymus  A: P.Clark  A.Weedon  B.Currington
3 4 Kings Langley Reserves v London Colney Reserves
3:00 PM
 B. Wright
H: K.Adeshigbin  M.Bateman  W.Stevens  A: J.Galloway(3)  T.Smith
2 1 London Lions Reserves v St Margaretsbury Reserves
3:00 PM
 C. Griffin
H: J.Haik(2)  A: E.McLoughlin
1 2 Oxhey Jets Reserves v Baldock Town Reserves
3:00 PM
 C. Turner
H: K.Taylor  A: T.Harvey  M.Hoy  J.Speer
0 1 The 61 FC (Luton) Reserves v Stotfold Reserves
3:00 PM
 L. Hantea
 A: S.Stephenson
Reserve Division Two
1 3 Sun Postal Sports Reserves v Totternhoe Reserves
3:00 PM
 P. Hazel
H: S.Bailey  A: T.Howson  S.Park  R.Stevens  S.Park
Miscellaneous
P Crawley Green Reserves v Tring Corinthians Res (WITHDRAWN) [ Postponed ]
3:00 PM
 M. Harmer
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 21 September 2013 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 21 September 2013.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Hadley
2. Hanwell Town
3. Holmer Green
Div1
4. Kentish Town
Div2
5. Kent Athletic
6. Mursley United
RsD2
7. Biggleswade United Reserves
8. Langford Reserves
9. Wodson Park Reserves