Go back to LondonMiddx
    Cuffley Stags U15 - Striker Wanted         Cheshunt FC U17/18 - EJA Open Training Sessions for Season 2022/23         Chars Youth U16 (Div One) - Striker Required         West London Athletic - Goalkeeper & Defenders Wanted         AP Stars Football Academy - U16/U18 Players Wanted         St Albans City Youth U15 South - Outfield Player Wanted         Omonia Youth U18 Gold - Striker Wanted         Welwyn Garden City Youth U12 Hurricanes - Midfielder & Striker Wanted         Pro Paintball Cobham - Spaces Available in December & January         Cuffley U11 Storm - Goalkeeper Wanted         Hoddesdon U9 - New Goalkeeper Wanted         London Colney Youth U13 - Players Wanted         Cheshunt FC U17/18 EJA - Open Training Sessions Season 21/22    
Middlesex County Football League (Sundays)
2012-2013 Season
Monday, 17 January 2022
Match Day :  Sunday, 17 Feb 2013 Sunday, 24 February 2013 Sunday, 03 Mar 2013
Players Suspended
There are 21 matches
Division Three Cup
3 4 005 Hillingdon United v Botwell Legends [ Round 2 ]
Brunel University Sports Centre
 J. Roberts
H: D.Russell  G.Stone  A.Webster  A: P.Gilbert  T.Leszczynski  M.Pennington  A.Wood  M.Bignell  A.Wood
3 1 009 Heathrow Club v Reality [ Semi Final ]
Grange Playing Fields
FT 1-1 AET 3-1 (SCH)
 R. Was  B. Axtell  C. May
H: N.Dantas  S.French  J.Long  A: C.Ward  C.Chatters
Division Four Cup
2 5 008 Lord Hill v CB Hounslow United (Sunday) IV [ Semi Final ]
Stockley Park (Kingston Playing Fields)
 A. Rafique  M. Broughton  H. Chahal
H: B.Brown  K.Nichol  A: J.Joseph(2)  O.Price  T.Rose  S.Shubbar  K.Nichol
Premier Division
3 2 Brentford St. Georges v Larkspur Rovers
London Marathon Playing Fields
 K. Rea
H: J.Fanneran  G.Joseph  J.Osborne  A: B.Esprit  S.Milward
3 0 Old Southall v FC Yiewsley
Cranford Community College (Pitch 3)
 Club Referee
H: B.Butt  A.Chand  T.Dhindsa  H.Sra  D.Woods
Division One
1 1 Bridgehill v Hayes End Wanderers
Coney Green
 J. Hogg (Snr)
H: M.Bryan  A: S.Leacock  M.Dikuiza
2 4 Indian Gymkhana Club (Sunday) v Ruislip Rovers
Indian Gymkhana Club
 Club Referee
H: M.Chana  H.Degun  A: A.Baker  S.Baker  D.Jenkinson  OG  K.Roger
7 0 Old Greenfordians v British Airways (Sunday)
Warren Farm
 S. Aina
H: W.Harvey(2)  G.Lea  A.Reid  W.Sanders(3)
0 2 R Benson v AFC Hammersmith Town
New Pond Playing Fields
 M. Rodriguez
 A: R.Bullard  L.Clement  J.Ataro
Division Two
3 1 Hanwell Chargers v Cowley United
Whitton Sports Centre
 N. Rowles
H: J.Hill  A.Sandhu  M.Timbury  A: T.Edwards
6 3 Harmondsworth v Indian Gymkhana Club (Sunday) Reserves
Harmondsworth Rec
 A. Hughes
H: S.Kells(3)  D.Maphosa  P.Parfitt  M.Smith  A: L.McDermott(2)  J.Smith  S.Kells  L.McDermott
4 4 Hillingdon Park Rangers v West Drayton Explorers
Harlington Community School Sports Centre
 Club Referee
H: C.Houlihan(2)  T.Mott  B.Shepherd  A: C.Atkins  N.Loates  D.Oliver  C.Snook
3 5 Roxeth District Albion v UB6 United
Little Harlington Playing Fields
 H. Mirza
H: B.Bird  P.Cole  J.Masters  A: S.Case  A.Neil(2)  OG  R.Wildman
1 0 Yeading ABS v Acton Central
Barnhill Community Centre
 Club Referee
H: B.Harper  A.Davies
Division Three
11 5 AC Denham v Westpoint United
Stockley Park (Kingston Playing Fields)
 A. West
H: R.Casse(4)  L.Dennis  M.Doane  A.Lyle(2)  L.Tran(3)  A: N.Cole  T.Crouch  D.Kilbane  D.Wallace(2)  M.Doane
2 3 Royal Park v Hayes Lions
L.P.O.S.S.A. Sports Ground (Behind Rising Sun Pub)
 C. Fernandes
H: M.Zahran(2)  A: C.Bicknell  T.Robertson(2)
1 4 White Hart Harlington v Load of Hay
William Byrd School
 E. Babias
H: J.Tibbitts
Division Four
3 4 Greenford Gaints v Adam and Eve
 Club Referee
H: P.Dixon  Y.Ghouloul  J.Murray  A: N.Brew  H.Hopson  B.Moyle  B.Sharp  H.Hopson
1 6 The Crown v Heathrow Club Reserves
Rosedale College
 Club Referee
H: J.Ireland  A: D.Blower(3)  J.Boxall  S.Brito  J.O'Connell  T.Todd  D.Blower
0 11 UB6 United Reserves v AFC Hillingdon
Cranford Community College
 S. Yordanov
 A: L.Byrne(3)  W.Childs  A.Francis  D.Francis(2)  K.Humphries(3)  G.Sulman  W.Saeed  L.Byrne
Miscellaneous
7 1 CB Hounslow United (Sunday) III v The Dolphin (WITHDRAWN)
Osterley Sports Club
 D. Levy
H: D.Cawley  C.George  H.Kaoud  J.Larrington(2)  R.Ousby(2)  A: OG  R.Ousby
 
Please click here for the Fixtures & Results for Sunday, 24 February 2013 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Sunday, 24 February 2013.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Athletico Bil Plough
2. Firm Foundations
3. Southall Rangers
4. West Park United
Div1
5. Manor
6. Yeading Lane
Div3
7. Bell on the Green Casuals
Div4
8. AFC Heathrow (Sunday)
9. Wishing Well Wanderers