Go back to LondonMiddx
    Wormley Rovers U14 Girls - Players Wanted for 2020/21         Cheshunt Blacks U14's - Looking for a Goalkeeper for 2020/21         Harpenden Colts Hawks U17 - Players Wanted for 2020/21         One to One Football Coaching         Whetstone Wanderers Leopards U18’s - Players Wanted for 2020/21         Premierskills FC - U7, U8, U11 Players Wanted         Chorleywood Common Youth FC - U16s Players Required for 2020/21         Hemel Hempstead Rovers Youth FC U12's (season 2020/21) - Players Wanted         Hertfordshire Regional Talent Centre - U12 Trials         Footballers Wanted in Southwest London         Borehamwood U12 Knights - U13 for Season 20/21 - Players Wanted         St Albans City Youth U18 South - Players Wanted for 2020/21         Cheshunt Youth EJA - Players Required (Current Year 8)         Berkhamstead FC - Proven Strikers & Players Required         West SL Benfica - Goalkeeper & Outfield Players Wanted    
Go to their Website
UHLSPORT Hellenic League
Member of the National League System
2012-2013 Season
Thursday, 04 June 2020
Match Day :  Tuesday, 12 Feb 2013 Saturday, 16 February 2013 Tuesday, 19 Feb 2013
Players Suspended
There are 30 matches
2 2 043 Newport (IOW) v Ascot United [ Round 5 ]
Attendance 474

MATCH PLAYED AT ASCOT UNITED FC. After Extra Time. 2-2 after 90 mins
 A: J.Bennett  B.Knight
The 'Bluefin Sports' Challenge Cup
2 1 037 Brimscombe & Thrupp v Binfield [ Round 3 ]
The Meadow
Attendance 80
 D Sallis  A Baker  D McMillan
H: M.Green  B.PRICTOR  A: G.Sargeant  J.Tubb  S.BOWERMAN
The 'Bluefin Sports (Supp') Challenge Cup
3 1 018 Tytherington Rocks v Finchampstead [ Round 2 ]
Hardwicke Playing Field
2:30 PM

Attendance 42
 R Dyer  R Sayers  R Price
H: J.Smyth(3)  A: H.Swabey  J.Smyth  R.Kell
1 3 012 Penn & Tylers Green Reserves v Langley Wanderers [ Round 6 ]
French School Meadows
2:00 PM
H: G.Potts  G.Potts
2 3 013 Lambourn Sports Reserves v Finchampstead Reserves [ Round 6 ]
2 1 012 Highmoor Ibis v Flackwell Heath [ Quarter Final ]
Palmer Park Stadium
Premier Division
3 2 Ardley United v Reading Town
The Playing Fields Ardley
Attendance 55
 A Armstrong  A Burns  F Devine  P. Scott
H: T.Bryan  J.EYRE  S.Howkins  A: D.SEAWARD(2)  T.Bryan  D.SEAWARD
5 1 Cheltenham Saracens v Oxford City Nomads
Petersfield Park
Attendance 39
 A Hunt  S Arkwell  T Cleasby
H: E.MOORE(2)  M.Rhodes  L.Sheehan  S.Slender  A: A.Lovegrove  J.Hammond  H.Beer
1 2 Kidlington v Slimbridge
Yarnton Road
Attendance 52
 P Robertson  D Warren  A Matthews  P. Montague (A)
H: J.Deabill  A: D.HOLLOWAY  M.Roberts  M.Dixon  L.MARTIN
4 0 Marlow v Shrivenham
Alfred Davis Ground
Attendance 122
 M Hounsell  J Bird  R Hey  R. Ansell
H: I.Davies  C.Ovenden(2)  R.Spence  C.Ovenden  A.BOWEN
0 3 Newbury v Holyport
Faraday Road
Attendance 69
 J Graham  C Chard  N Goff  D. Griffiths
 A: S.Deverall  L.Jerrum  D.Wright  J.Peters  J.Harding
3 2 Thame United v Wokingham & Emmbrook
ASM Stadium - Meadow View Park
Attendance 94
 J Chalmers  G Ferris  K Godfrey
H: B.GRAY  A.Stewart  D.WEST  A: M.Jones(2)  B.GRAY  M.Jones
Division One (West)
0 0 Clanfield v Carterton
Radcot Road
Attendance 45
 D Jacecko  K Barnett  Glyn Evans  D. Hutchinson
 J.Butt  J.WOOD
2 1 Hook Norton v Old Woodstock Town
The Bourne
Attendance 33
 G Kornasiewicz  P Booth  D Jacobs
H: M.DENNIS  J.Wyatt  A: G.Kidd  C.Tillcock  L.Coyle
0 3 Lydney Town v Wootton Bassett Town
Lydney Recreation Ground
Attendance 37
 D O'Shea  J Wood  D Foulks
 A: M.Barnes  L.Edmondson  T.Gill  T.Gill
0 2 Malmesbury Victoria v Lambourn Sports
Flying Monk Ground
Attendance 36
 N Waite  D Pinchen  T Sharkey
 A: K.DUNDAS  M.Pedder  A.Packer  M.Pedder
0 6 North Leigh Reserves v Fairford Town
Eynsham Hall Park
Attendance 15
 IO Christodoulou  I Alsworth  J O'Neil  P. Turner
 A: D.Drewett(2)  B.GILL  OG  A.RUDD(2)  A.Saunders
3 3 Purton v Letcombe
The Red House
Attendance 82
 M Niemirski  P Laggett  K Small
H: A.Gooch  M.Hall  J.McGahey  A: A.Bruce(2)  A.Pendell  A.Gooch  E.Baldwin
Division One (East)
2 1 Chalfont Wasps v Penn & Tylers Green
Crossleys
Attendance 32
 S Hawkes  D Edwards  I Bath
H: A.Cumber  M.Skinner  A: C.Hurst  T.Kaill  C.Hurst
1 0 Headington Amateurs v Milton United
Barton Recreation Ground
Attendance 18
 N MacKenzie  W Ottaway  D. Cox
H: L.Morbey  L.Morbey  W.RYAN
0 1 Thatcham Town Reserves v Chinnor
Waterside Park
Attendance 21
 H Moore  R Highfield  P Kelly  M. Jenkins
 A: J.ESSEX  S.Foster  J.ESSEX
1 1 Woodley Town v AFC Hinksey
East Park Farm
Attendance 44
 M Ferandez  D MacDonald  R Redman
H: S.Cripps  A: J.Constant  R.PALMER  A.Odhiambo
Division Two (West)
0 6 Letcombe Reserves v Cirencester Town 'Dev'
Letcombe Sports Ground
 M. Cofie
 A: J.Ayres(2)  D.Hill  L.O'Brien(2)  D.ROBERTS
2 0 Shortwood United Reserves v Hook Norton Reserves
Meadowbank
 A Davies
H: W.HAWES(2)
2 10 Shrivenham Reserves v Highworth Town Reserves
Shrivenham Recreation Ground
 J. Okole
H: S.Leighfield(2)  A: S.Chilcott  K.Coles(2)  S.Robertson(3)  J.SPROSTON FORD  M.Stratford  R.WELLAND(2)
1 1 Wootton Bassett Town Reserves v Brimscombe & Thrupp Reserves
Gerard Buxton Sports Ground
 J Barnett
H: L.Smith  A: a.boot  S.Mortimer
Division Two (East)
0 3 Binfield Reserves v Burnham Reserves
Stubbs Lane
 S Anderson
 A: T.ABREU  T.WILLIAMS(2)
3 0 Bracknell Town Reserves v Easington Sports Reserves
Bracknell Leisure Centre
3:00 PM
 B Proffitt
H: G.HOBDEN  J.WHITE(2)
2 1 Chinnor Reserves v Kidlington Reserves
Station Road
 J Hobbs
H: A.Jewell(2)  A: B.Omand
2 2 Holyport Reserves v Rayners Lane Reserves
Summerleaze Village
 S Nile
H: C.Kelly  P.RAKE  A: OG(2)
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 16 February 2013 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 16 February 2013.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Abingdon Town
2. Highworth Town
3. Wantage Town
Div1W
4. Cricklade Town
5. New College Swindon
Div1E
6. Bracknell Town
7. Didcot Town Reserves
8. Easington Sports
9. Henley Town
10. Maidenhead United Reserves
11. Rayners Lane
D2W
12. Cheltenham Saracens Reserves
13. Fairford Town Reserves
14. Old Woodstock Town Reserves
15. Wantage Town Reserves
D2E
16. Ascot United Reserves
17. Slough Town Reserves
18. Thame United Reserves