Go back to LondonMiddx
    Cuffley Stags U15 - Striker Wanted         Cheshunt FC U17/18 - EJA Open Training Sessions for Season 2022/23         Chars Youth U16 (Div One) - Striker Required         West London Athletic - Goalkeeper & Defenders Wanted         AP Stars Football Academy - U16/U18 Players Wanted         St Albans City Youth U15 South - Outfield Player Wanted         Omonia Youth U18 Gold - Striker Wanted         Welwyn Garden City Youth U12 Hurricanes - Midfielder & Striker Wanted         Pro Paintball Cobham - Spaces Available in December & January         Cuffley U11 Storm - Goalkeeper Wanted         Hoddesdon U9 - New Goalkeeper Wanted         London Colney Youth U13 - Players Wanted         Cheshunt FC U17/18 EJA - Open Training Sessions Season 21/22    
Middlesex County Football League (Sundays)
2012-2013 Season
Monday, 17 January 2022
Match Day :  Sunday, 27 Jan 2013 Sunday, 03 February 2013 Sunday, 10 Feb 2013
Players Suspended
There are 22 matches
Vice President's Cup
5 1 009 AFC Hillingdon v UB6 United Reserves [ Round 2 ]
Hayes End Recreational Ground
 A. Hughes
H: S.Byrne  W.Childs(3)  L.Shiolou  W.Childs
6 3 013 Heathrow Club v Royal Park [ Round 2 ]
Grange Playing Fields
 R. Kipling
H: N.Dantas(3)  M.Day  L.Kelly  R.Makepeace  A: A.Buckley  S.Sheridan(2)  R.Makepeace
1 3 015 AFC Heathrow (Sunday) v Reality [ Quarter Final ]
Cranford Community College
 C. May
H: P.Gurney  A: D.Hupping  D.Preece  R.Range  G.Swan
2 0 018 CB Hounslow United (Sunday) IV v AC Denham [ Quarter Final ]
Osterley Sports Club
 R. Was
Premier Division Cup
3 2 006 Southall Rangers v FC Yiewsley [ Round 2 ]
Brunel University Sports Centre
FT 2-2 - AET 3-2
 N. Briggs
H: S.Atwal  A.Mahay(2)  A: L.Hind(2)  L.Hind
Division One Cup
7 1 002 Manor v British Airways (Sunday) [ Round 1 ]
Little Harlington Playing Fields
 M. Rodriguez
H: A.Guinn  G.Kent  OG  D.Payne(3)  D.Walker  A: A.Hiblen
5 0 006 Old Greenfordians v Bridgehill [ Round 2 ]
Warren Farm
 J. Was
H: L.Farrell  W.Harvey(3)  A.Reid  W.Harvey
Premier Division
- A Athletico Bil Plough v CB Hounslow United (Sunday) III [ Away Win was awarded ]
London Marathon Playing Fields
Home team failed to field (SCH)
 K. Rea
3 2 Firm Foundations v Brentford St. Georges
Brunel University Sports Centre
Brentford St. Georges -3 points

Match Report
 S. Gill
H: P.Bell  A.Markarian(2)  A: R.Newman  F.Rashad
0 5 Larkspur Rovers v Old Southall
Warren Farm
 D. Jenic
 A: J.Alelgne(2)  M.Nazari  S.Sandhu(2)  J.Alelgne
Division One
10 0 AFC Hammersmith Town v Indian Gymkhana Club (Sunday)
Warren Farm
 S. Aina
H: D.Banks  L.Clement(3)  D.Mark  A.Remi(3)  R.Vincent  J.Watson  N.Toulson
0 6 Ruislip Rovers v Hayes End Wanderers
Coney Green
 P. Richards
 A: S.Brown  A.Honey  M.Kaka  S.Leacock  K.McInerney  A.Smith  L.Whetton  K.Mahon
Division Two
0 1 Cowley United v UB6 United
Stockley Park (Kingston Playing Fields)
 N. Rowles
 A: A.Neil
3 5 West Drayton Explorers v Hillingdon Park Rangers
Sipson Recreation Ground
 H. Mirza
H: N.Loates  D.Oliver  A.Pooley  A: R.Frape(3)  C.Houlihan  B.Shepherd
4 3 Yeading ABS v Roxeth District Albion
Barnhill Community Centre
 C. Fernandes
H: R.Brabender  B.Harper  S.Hayes  L.Ruffell  A: B.Bird  S.Connell  A.Hoare  S.Hayes
Division Three
2 2 Bell on the Green Casuals v Botwell Legends
Cranford Community College
Ref Allocated Andrew Herb
 . TBA
H: C.Coughlan  M.Saville  A: J.Nicholson(2)  S.Lane  J.Nicholson
3 1 Load of Hay v White Hart Harlington
Stockley Park (Kingston Playing Fields)
 J. Roberts
H: S.Matthews  A.Russell(2)  A: J.Cornish
5 1 Westpoint United v Hillingdon United
Harlington Community School Sports Centre
 A. Tonev
H: T.Crouch  S.Finnegan  R.Kelly  J.O'Connor  OG  A: A.Webster  D.Russell
Division Four
2 0 Adam and Eve v The Crown
Pinkwell Park
 S. Hertig
H: B.Sharp  J.McGlynn
5 2 Lord Hill v Greenford Gaints
Stockley Park (Kingston Playing Fields)
 H. Chahal
H: B.Brown(2)  R.Caves  L.Nichol  G.Oldam  A: J.Francis  R.Tosko  D.Clatworthy
0 7 Wishing Well Wanderers v Heathrow Club Reserves
Rosedale College
 B. Axtell
 A: C.Biddle  J.Boxall  S.Brito  M.Matulewicz(2)  J.O'Connell  S.Redman  K.Healy  M.Matulewicz
Miscellaneous
2 5 The Dolphin (WITHDRAWN) v West Park United
Stockley Park (Kingston Playing Fields)
 J. Singh
H: D.Bennell  J.Casey  A: N.Barrett  N.Munroe  S.Nor(3)
 
Please click here for the Fixtures & Results for Sunday, 03 February 2013 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Sunday, 03 February 2013.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Div1
1. R Benson
2. Yeading Lane
Div2
3. Acton Central
4. Hanwell Chargers
5. Harmondsworth
6. Indian Gymkhana Club (Sunday) Reserves
Div3
7. Hayes Lions
FNDLY
8. Acton Central
9. Hanwell Chargers
10. Hayes Lions