Go back to LondonMiddx
    One to One Football Coaching         Whetstone Wanderers Leopards U18’s - Players Wanted for 2020/21         Premierskills FC - U7, U8, U11 Players Wanted         Chorleywood Common Youth FC - U16s Players Required for 2020/21         Hemel Hempstead Rovers Youth FC U12's (season 2020/21) - Players Wanted         Hertfordshire Regional Talent Centre - U12 Trials         Footballers Wanted in Southwest London         Borehamwood U12 Knights - U13 for Season 20/21 - Players Wanted         St Albans City Youth U18 South - Players Wanted for 2020/21         Cheshunt Youth EJA - Players Required (Current Year 8)         Berkhamstead FC - Proven Strikers & Players Required         West SL Benfica - Goalkeeper & Outfield Players Wanted    
Go to their Website
UHLSPORT Hellenic League
Member of the National League System
2012-2013 Season
Thursday, 28 May 2020
Match Day :  Wednesday, 30 Jan 2013 Saturday, 02 February 2013 Monday, 04 Feb 2013
Players Suspended
There are 26 matches
0 3 042 Borrowash Victoria v Ascot United [ Round 4 ]
 A: J.Bennett  L.Boon  S.WADIEH
2 3 007 Shrewton United v Cricklade Town [ Quarter Final ]
Attendance 15

After Extra Time
 A: J.Allan  B.Carter(2)  J.MCLAUGHLIN
0 1 010 Falcons v Penn & Tylers Green Reserves [ Round 5 ]
 A: A.O Rourke  A.O Rourke
2 0 005 Stoke Green Rovers v Chalfont Wasps [ Quarter Final ]
Premier Division
0 4 Cheltenham Saracens v Binfield
Petersfield Park
Attendance 35
 D McMillan  D Edwards  A Davies
 A: S.BOWERMAN(2)  C.Whitty(2)  R.Betteridge  S.BOWERMAN
1 1 Holyport v Oxford City Nomads
Summerleaze Village
Attendance 31
 D Simpson  R Hey  S Shannon  I. Vallence (A)
H: J.West  A: A.Lovegrove  L.Ovens  J.MARTIN
4 2 Kidlington v Newbury
Yarnton Road
Attendance 71
 J Livingston  R Partlett  M. Cofie  K. Clarke
H: T.Castle  J.Deabill  J.Dunmall(2)  A: B.Elmore  M.James  J.Tabor  K.Madden
5 1 Marlow v Reading Town
Alfred Davis Ground
Attendance 138
 M Sennett  W Mufiri  S Reading
H: M.BARTLEY  I.Davies(3)  M.MEALING  A: S.Dewar  I.Davies  D.ROUGHNEEN
3 1 Thame United v Highmoor Ibis
ASM Stadium - Meadow View Park
Attendance 58
 G Kornasiewicz  S Jacques  J Hobbs
H: B.GRAY(2)  A.Stewart  A: L.FERDINAND  A.Stewart
0 1 Wantage Town v Wokingham & Emmbrook
Alfredian Park
Attendance 68
 I Gelov  H Moore  K Fry  J. Chappell
 A: N.Bateman  G.Tucker  M.Jones
Division One (West)
2 0 Brimscombe & Thrupp v Wootton Bassett Town
The Meadow
Attendance 101
 D Jacecko  D Pinchen  T Cleasby
H: M.beckingham  M.Green  M.beckingham  S.Thompson
1 1 Hook Norton v Fairford Town
The Bourne
Attendance 34
 M Niemirski  B Proffitt  D Jacobs  D. Hutchinson
H: M.DENNIS  A: N.Gambling  J.Murrell  C.McGHEE PARSONS
2 0 Lambourn Sports v New College Swindon
Lambourn Sports Club
Attendance 10
 K Howick  K Barnett  P Cobby  P. Turner
H: K.DUNDAS  A.Mooney  M.Pedder  N.BLACKFORD
0 3 Purton v Old Woodstock Town
The Red House
Attendance 42
 N Fisher  P Booth  P Laggett  M. Jenkins
 A: D.Bone  L.Coyle(2)  J.Townsend  D.Green
3 2 Tytherington Rocks v Lydney Town
Hardwicke Playing Field
3:00 PM

Attendance 62
 P Humphrey  T Sharkey  R Sayers
H: A.Chapman  S.TAYLOR  J.WHITE  A: D.Clarke  J.Liddington  S.TAYLOR
Division One (East)
1 2 AFC Hinksey v Milton United
Barton Recreation Ground
Attendance 45
 J Chalmers  M Walker  C Ludlow
H: J.McCalmon  A: D.Hartigan  T.PARKER  J.McCalmon  D.Fowler
1 1 Chinnor v Bracknell Town
Station Road
Attendance 64
 K Norris  J O'Neil  J Wassall
H: D.STONE  A: M.Bradshaw  J.ESSEX  S.Barratt
3 3 Finchampstead v Headington Amateurs
Finchampstead Memorial Park
Attendance 30
 P Andrews  S Kamaldian  T Walton
H: L.Axton-Hall  S.Ryan  J.Sapsed  A: L.Cuff  B.Green(2)  J.Sapsed
Division Two (West)
4 0 Cirencester Town 'Dev' v Hook Norton Reserves
The Corinium Stadium
 M Carter
H: N.Hawkins  J.SHEPHERD  J.Smith(2)
3 1 Highworth Town Reserves v Shrivenham Reserves
Elms Recreation Ground
 A Matthews
H: C.Jackson(2)  D.OHAGAN  A: S.Leighfield  A.PIOTROWSKI
0 2 Letcombe Reserves v Wantage Town Reserves
Letcombe Sports Ground
 IR Christodoulou
 A: E.Baldwin  J.DALY
0 2 Old Woodstock Town Reserves v Fairford Town Reserves
New Road
 G Coster
 A: K.GOFF  C.MCCLARTY
Division Two (East)
4 0 Binfield Reserves v Chinnor Reserves
Stubbs Lane
 E Henderson
H: K.chamberlain  J.HOWELL  R.MEDFORD  D.Money
5 4 Bracknell Town Reserves v Ascot United Reserves
Bracknell Leisure Centre
3:00 PM
 S Anderson
H: J.ALLEYNE  G.HOBDEN(2)  L.MOSELEY  B.Murphy  A: H.Holloway-Pratt  E.KUSI(2)  T.Mitchinson
2 0 Burnham Reserves v Easington Sports Reserves
The Gore
 S Nile
H: C.BELL  O.SIMEK
Miscellaneous
7 0 Ardley United v Witney Town (WITHDRAWN)
The Playing Fields Ardley
Attendance 45
 S Piret  D Nicholson  R Ashman
H: T.Bryan(3)  J.EYRE(3)  O.STANDBRIDGE  T.Bryan  A.BRADLEY
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 02 February 2013 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 02 February 2013.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Abingdon Town
2. Flackwell Heath
3. Highworth Town
4. Shrivenham
5. Slimbridge
Div1W
6. Carterton
7. Clanfield
8. Letcombe
9. Malmesbury Victoria
10. North Leigh Reserves
Div1E
11. Didcot Town Reserves
12. Easington Sports
13. Henley Town
14. Maidenhead United Reserves
15. Penn & Tylers Green
16. Rayners Lane
17. Thatcham Town Reserves
18. Woodley Town
D2W
19. Brimscombe & Thrupp Reserves
20. Cheltenham Saracens Reserves
21. Shortwood United Reserves
22. Wootton Bassett Town Reserves
D2E
23. Finchampstead Reserves
24. Holyport Reserves
25. Kidlington Reserves
26. Rayners Lane Reserves
27. Slough Town Reserves
28. Thame United Reserves