Go back to LondonMiddx
    Cuffley Stags U15 - Striker Wanted         Cheshunt FC U17/18 - EJA Open Training Sessions for Season 2022/23         Chars Youth U16 (Div One) - Striker Required         West London Athletic - Goalkeeper & Defenders Wanted         AP Stars Football Academy - U16/U18 Players Wanted         St Albans City Youth U15 South - Outfield Player Wanted         Omonia Youth U18 Gold - Striker Wanted         Welwyn Garden City Youth U12 Hurricanes - Midfielder & Striker Wanted         Pro Paintball Cobham - Spaces Available in December & January         Cuffley U11 Storm - Goalkeeper Wanted         Hoddesdon U9 - New Goalkeeper Wanted         London Colney Youth U13 - Players Wanted         Cheshunt FC U17/18 EJA - Open Training Sessions Season 21/22    
Middlesex County Football League (Sundays)
2012-2013 Season
Monday, 17 January 2022
Match Day :  Sunday, 30 Sep 2012 Sunday, 07 October 2012 Sunday, 14 Oct 2012
Players Suspended
There are 28 matches
6 5 001 Hampton Village v The Dolphin (WITHDRAWN) [ Round 1 ]
 A: L.Bennell  L.Breen  R.Brown(2)  C.Nicholson  R.Gnaulati
3 1 002 FC Yiewsley v Old Southall [ Round 1 ]
Stockley Park (Kingston Playing Fields) (Pitch 5)
H: R.Carolan  C.Drake  L.Wells  A: A.Chand  C.Drake  S.Raithatha
1 8 004 Larkspur Rovers v Burnt Oak Builders Merchants [ Round 1 ]
Warren Farm
H: L.McKinley
2 0 010 Athletico Bil Plough v Southall Rangers [ Round 1 ]
Boston Manor Playing Fields
H: A.Meakes(2)
001 Indian Gymkhana Club (Sunday) Reserves v Kinja (WITHDRAWN) [ Round 1 ]
Indian Gymkhana Club
Away team unable to raise a side info from home team
8 4 005 Hanwell Chargers v Yeading Lane [ Round 1 ]
Whitton Sports Centre
AET
 A: M.Fisher(2)  B.Newman Thomas  B.Yates  G.Di Maria
1 1 006 Yeading ABS v Hampton Hill United [ Round 1 ] [ Home Win on penalties ]
Barnhill Community Centre
FT1-1 AET 1-1 Pens 5-4
H: T.Bassett  C.Clark
6 7 008 Elite Soccer Academy v Cowley United [ Round 1 ]
AET
 A: J.Bigwood(2)  T.Edwards(3)  N.Newman-Thomas  A.Pike
2 3 010 Headstone Rangers v Ruislip Rovers [ Round 1 ]
 A: A.Baker(3)  A.Baker
5 4 019 Hanworth Villa Vets v Heathrow Club [ Round 1 ]
Barnhill Community Centre
FT 3-3 AET 5-4(MCFA have the result as 5-2 result being confirm )
 A: N.Dantas(2)  J.Long(2)  J.Long
6 0 020 UB6 United v Nastran [ Round 1 ]
T B A (Pitch 4)
3 8 021 FC Hatton v Bridgehill [ Round 1 ]
 A: M.Bryan(2)  C.Gilsenan  J.Herlihy(2)  D.Kerr(3)  G.Pani(2)
3 1 022 Hanworth Sports Sunday v AFC Heathrow (Sunday) [ Round 1 ]
 A: M.Murray  B.Clark
Premier Division
2 5 Brentford St. Georges v Firm Foundations
London Marathon Playing Fields
 N. Briggs
H: K.Howell  R.Newman  A: P.Bell  J.Franklin  A.Markarian  P.Nunes  L.Phillips
0 3 CB Hounslow United (Sunday) III v West Park United
Osterley Sports Club
 A. Drew
 A: N.Munroe  C.Vanterpool(2)  C.Vanterpool
Division One
1 0 Hayes End Wanderers v AFC Hammersmith Town
Willow Tree Open Space (Pitch 3)
 Club Referee
H: C.French  C.French  C.Thomas
3 1 Manor v British Airways (Sunday)
Little Harlington Playing Fields
NOTE.......CHANGE OF OPPONENTS ( fix sec 19-9-12 )
 A. Kowalski
H: D.Walker(3)  A: S.Boardman  T.Drew
2 9 R Benson v Old Greenfordians
New Pond Playing Fields
NOTE.....CHANGE OF OPPONENTS ( fix sec 19-9-12 )
 D. Lea
H: P.Baker  M.O'Shaughnessy  A: M.Beckford  M.Fraser(2)  T.Harman  G.Lea  A.Reid  W.Sanders(3)
Division Two
3 4 Hillingdon Park Rangers v Acton Central
Harlington Community School Sports Centre
 H. Chahal
H: R.Frape  B.O'Donovan(2)
1 3 Roxeth District Albion v Harmondsworth
Little Harlington Playing Fields
 R. Shields
H: D.Blower  A: T.Messenger  D.Tuckwell  R.Woods  M.Gayle
Division Three
3 3 AC Denham v Hayes Lions
Stockley Park (Kingston Playing Fields)
 J. Hogg (Snr)
H: R.Casse(2)  L.Dennis  A: B.Franks  J.Purcell  T.Purcell  R.Casse
0 5 Bell on the Green Casuals v Westpoint United
Cranford Community College
 R. Kipling
 A: S.Cloherty(2)  T.Crouch  R.Kelly  J.O'Connor
H - Royal Park v Load of Hay [ Home Win was awarded ]
L.P.O.S.S.A. Sports Ground (Behind Rising Sun Pub)
Away team not affiliated to the MCFA home win (SCH)
1 4 White Hart Harlington v Botwell Legends
William Byrd School
 B. Axtell
 A: B.Glowacki  J.Nicholson(2)  OG  A.Wood
Division Four
1 3 Greenford Gaints v CB Hounslow United (Sunday) IV
 F. Al Lamy
H: L.Teague  A: D.Parillon(2)  S.Shubbar
5 0 Heathrow Club Reserves v The Crown
Little Harlington Playing Fields
Change of venue & Referee(SCH)
 A. Rafique
H: C.Biddle  D.Blower  J.Jones  S.Redman(2)  S.Redman
2 1 Lord Hill v Adam and Eve
Stockley Park (Kingston Playing Fields)
change of referee
 A. West
H: K.Longo  L.Nichol  A: H.Puddifoot  K.Longo
0 3 Wishing Well Wanderers v AFC Hillingdon
Rosedale College
 S. Hertig
 A: C.McGee  K.McGinnes(2)  D.Jones  C.Panton Chapman
 
Please click here for the Fixtures & Results for Sunday, 07 October 2012 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Sunday, 07 October 2012.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Div1
1. Indian Gymkhana Club (Sunday)
Div2
2. West Drayton Explorers
Div3
3. Hillingdon United
4. Reality
Div4
5. UB6 United Reserves