Go back to LondonMiddx
    Cheshunt Blacks U14's - Looking for a Goalkeeper for 2020/21         Harpenden Colts Hawks U17 - Players Wanted for 2020/21         One to One Football Coaching         Whetstone Wanderers Leopards U18’s - Players Wanted for 2020/21         Premierskills FC - U7, U8, U11 Players Wanted         Chorleywood Common Youth FC - U16s Players Required for 2020/21         Hemel Hempstead Rovers Youth FC U12's (season 2020/21) - Players Wanted         Hertfordshire Regional Talent Centre - U12 Trials         Footballers Wanted in Southwest London         Borehamwood U12 Knights - U13 for Season 20/21 - Players Wanted         St Albans City Youth U18 South - Players Wanted for 2020/21         Cheshunt Youth EJA - Players Required (Current Year 8)         Berkhamstead FC - Proven Strikers & Players Required         West SL Benfica - Goalkeeper & Outfield Players Wanted    
Cherry Red Books Middlesex County Football League
Member of the National League System
2012-2013 Season
Tuesday, 02 June 2020
Match Day :  Wednesday, 12 Sep 2012 Saturday, 15 September 2012 Saturday, 22 Sep 2012
Players Suspended
There are 32 matches
7 0 093 Hoddesdon Town v FC Romania [ 2nd Round Qualifying ]
3 1 020 Farnham Park v Singh Sabha Slough [ Round 1 ]
MCFL Senior Open Cup
7 1 001 Kodak (Harrow) v Chiswick [ Round 1 ]
Kodak Sports Ground
 V. Sawenko  N. Andrea  J. Young
H: B.Branco  S.Killeen  S.Noel(4)  A.Raphael  A: W.Armstrong  L.Krasniqi  K.Raphael
7 1 002 LPOSSA v Kilburn [ Round 1 ]
LPR Club (LPOSSA)
 I. Thomas  A. Babakhanlou  L. Braiden
H: R.Belgrave  D.Crook(2)  C.Harris  J.Karamath  P.Murphy  C.Tunstall  A: L.Tison  T.Lawrence
1 0 004 FFC Haringey v The Wilberforce Wanderers [ Round 1 ]
Fredrick Knight Sports Ground
 A. Dennis
H: P.Desai  P.Desai  J.Graham
1 7 005 Vallance v Cricklewood Wanderers [ Round 1 ]
Victoria Park
 J. Morris
H: M.Lovett  A: H.Dos Reis Bernardino  K.Hadi(2)  R.Logan(2)  OG  D.Zerabruk
5 5 006 AFC Wembley v Sporting Hackney [ Round 1 ] [ Home Win on penalties ]
GEC Sports Ground
NO RESULT VH RESULT SEC(5-5 90mins and AET 6-5 pens)RESULT FROM REFEREE
 Malcolm Smith
H: A.Flanore(4)  N.Santos  A: S.Edwards  C.McNicholas  A.McQuade(2)  E.Rowlands
- A 007 Green Island v Sloane [ Round 1 ] [ Away Win was awarded ]
Wadham Lodge
Home team removed from the league (SCH)
H - 009 * Sandgate v Horseed (WITHDRAWN) [ Round 1 ] [ Home Win was awarded ]
Bourne Farm Playing Fields
AWAY TEAM REMOVED FROM THE COMPETITION (SCH)
- A 012 AFC Diligence v * The Lord Sanctuary [ Round 1 ] [ Away Win was awarded ]
Cranford Community College
Home team removed from the league (SCH)
2 3 014 Lancaster v Bay (Expelled) [ Round 1 ]
Cranford Community College
 J. Casey
H: T.Issa  P.Press  A: A.Berahna  R.Bougherara(2)
MCFL Junior Open Cup
4 0 001 C.B. Hounslow United Social Reserves v Centenary Park [ Round 1 ]
Osterley Sports Club
 L. Tilbury
H: N.Cook  C.Deegan(2)  M.King  J.Squire
9 0 003 Sporting Hackney Reserves v All Stars Skills Academy [ Round 1 ]
Hackney Marshes
 A. Tonev
H: R.Falconi(4)  D.Foy(2)  M.Haig  O.Opadokum(2)
Premier Division
1 3 FC Deportivo Galicia v FC Assyria
Osterley Sports Club
 D. Jenic  M. Jacobs  S. Yordanov
H: J.Cambeiro  A: M.Hiskail  D.Samoo  B.Shallou  D.Gascon  A.Bakoos
4 2 Indian Gymkhana Club v Hillingdon
Little Harlington Playing Fields
 P. Savva  D. Hookway  C. Quick
H: J.Jadeja  T.Lowe(2)  H.Taj  A: C.Moss  L.Sheridan  T.Lowe  S.Brittain
1 4 North Kensington v Interwood
Vale Farm Sports Ground (Pitch 2)
NO RESULT VH result sec
 A. Monk  D. Thomas  C. Abrahams
H: G.Hart  A: U.Adeniji(2)  T.Ajala  H.Browne  S.Lee
0 5 West Essex v British Airways
Hackney Marshes
 J. Noblemunn  A. Winterbotham  M. Lee
 A: G.Barr  T.Edwards  D.McAuley  OG  L.Sinclair  D.Murphy
Division One (Central and East)
3 3 Fire United Christian v St Lawrence
Hackney Marshes
 Gary Smith
H: P.Cardoso Dionizio  T.Panzin(2)  A: M.Abdlkadir  I.Camacho  I.Musaja  U.Odutayo
3 0 Supreme Athletic v Stonewall
Markfield Park Playing Field
 J. Francourt
H: J.Francis  B.Ngulube  J.Parague
Division One (West)
0 6 Hillingdon Abbots v C.B. Hounslow United Social
Hillingdon Abbots
 H. Mirza
 A: N.Lewis Robinson  D.Prince
2 4 Imperial College Old Boys v Marsh Rangers
Imperial College Sports Ground
 S. Williams
H: S.Walters  D.Wilson  A: T.Crouch  A.Kpunpamo(3)  T.Crouch
0 1 Kensington Dragons v Brentham
Osterley Sports Club (Pitch 3)
 Michael Smith
 A: R.Aitken
3 1 * Sandgate v West London Saracens
Bourne Farm Playing Fields
 M. Swinburn
H: M.Gibbs  D.Kennedy  OG  A: C.Dunkley  S.Wiles  M.Abraham
Division Two
1 1 Hayes & Hanwell v British Airways 3rds
Cranford Community College
 D. Casey
H: J.Terry  A: G.Brown  M.Bennett
6 0 Stedfast v C.B. Hounslow United Social 3rds
Brook House FC (AFC Hayes)
NO RESULT VH RESULT SEC (RESULT FROM REFEREE)
 N. Hickes
H: A.Beagley  D.King  A.Morris  D.Puddle(3)  D.King
1 1 Wembley Park v AFC Southall
Bannister Sports Centre
 D. Lea
H: M.Puto  A: S.Malhi  A.Ahmed
Senior Reserve Division
2 2 Brentham Reserves v Kensington Dragons Reserves
Brentham Club
 D. Russell
H: D.Coxhill  A.Noshabadi  A: J.Krisciunas(2)
1 3 Sloane Reserves v Indian Gymkhana Club Reserves
Kensington Memorial Park
 K. Hughes
H: S.Lugo  A: G.Bansal  K.Marld  H.Taj  S.Rahman
0 3 St Lawrence Reserves v British Airways Reserves
Marathon Playing Fields
 E. Barnett
 A: L.Baldwin  J.Gohil  H.Hopkins  R.Ellis  H.Hopkins
Miscellaneous
4 0 Hearts of Teddlothian (WITHDRAWN) v AFC Heathrow
Feltham Community School
 R. Gilchrist
H: D.Harris(2)  G.Martinez  S.Riddett  D.Harris
0 22 Oscar (WITHDRAWN) v * The Lord Sanctuary
Wormwood Scrubbs
NOTE.....CHANGE OF HOME GROUND.....( fix sec )
 S. Aina
 A: R.Ajie(3)  O.Ilesanmi Azaka  J.Odiphiri(5)  O.Olabode(3)  H.Onwubiko(2)  U.Osuji  I.Williams(7)
4 0 West End v Springfield (WITHDRAWN)
Hackney Marshes
 D. Fenner
H: M.Garcia  D.Matti  O.Shaw(2)  M.Pontes
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 15 September 2012 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 15 September 2012.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Broadfields United
2. Hounslow Wanderers
Div1W
3. Pitshanger Dynamo
Div2
4. Aym Higher
SRDiv
5. Broadfields United Reserves
6. Hillingdon Reserves
7. Southall Reserves