Go back to LondonMiddx
    Sarratt U16's - Goalkeeper Wanted         Harvesters U13's - Players Wanted         Elsenham Youth U18's - Players Wanted         One to One Football Coaching         Bishops Stortford U14's - Players Wanted         Harvesters FC U14 - Players Wanted         St Albans Kites U15's - Good Outfield Player Wanted         Harvesters FC U16 South - Goalkeeper Wanted         Chorleywood Common Youth FC - U13 Players Wanted         St Albans City Youth U15 East - Goalkeeper & Central Defender Wanted         Sarratt Rebels U13 - Players Wanted         Mitcham Park FC U11's - Young Coach Wanted         Centenary Park FC - Players Wanted         Harvesters FC U14 South - Goalkeeper Wanted         Omonia Youth U15 Gold - Centre Back Wanted         HDYFC U15's - Players Wanted for 2019/20         Edmonton Rangers U18 Cobras - Looking for Players for 2019/20 Season         Harvesters U14 (2019/20 Season) - Goalkeeper Wanted         Hoddesdon Town U17's - Players Wanted         FC Selsdon - Goalkeeper Wanted         Welwyn Garden City Youth U15 Typhoons         Mitcham Park FC - Players Wanted for Men’s Team         Whetstone Wanderers Jaguars U12's - Goalkeeper Required         St Albans City U13 Orient - Player Wanted         Hertford Town Youth U10 Lions - Players Wanted         Sun Sports U16's Yellow - Players Required         Cuffley Scorpions U14's - Goalkeeper & Players Required         Whitewebbs Eagles U14's - Goalkeeper & Players Wanted         St Albans City U18 South - Goalkeeper & Players Wanted         Sun Sports Youth - U12 Players Wanted         AP Stars Football Academy - Players Wanted         Barnet Azzurri - U9s, U13s, U14s Goalkeepers & Outfield Players Wanted         Aldenham FC Excel Eagles U18's - Players Wanted         Kew Park Rangers - Players Wanted for Men’s First Team & Reserves         Ruislip Town FC U17 - Goalkeeper Wanted         Headstone Manor Youth - Under 17 Players Wanted         Hemel Aces U12 'Stingers' - Player Wanted         Ware Youth FC - U12 Players Wanted         Hertford Heath United U15 - Players Wanted         Woodys & Ebogs Youth FC U13's Vapors - Players Wanted         Summer Goalkeeping Camp         Chorleywood Common Youth FC - Looking for U15 Players         Stevenage Borough Juniors U16 Falcons - Players Wanted         Elite Feet FC - Players Wanted         Paringdon U15's Lions - Players Wanted         Laleham & Kempton Girls U15s - Players Wanted         Laleham & Kempton Open Age Men’s Saturday Football - Players Wanted    
Go to their Website
UHLSPORT Hellenic League
Member of the National League System
2012-2013 Season
Sunday, 22 September 2019
Match Day :  Friday, 10 Aug 2012 Saturday, 11 August 2012 Sunday, 12 Aug 2012
Players Suspended
There are 24 matches
1 0 001 Abingdon Town v Fairford Town [ Extra Preliminary Round ]
Culham Road
Attendance 47
4 2 002 Ardley United v Holyport [ Extra Preliminary Round ]
The Playing Fields Ardley
Attendance 46
H: J.Gardner(2)  A.Garner  C.Standen  A: J.West(2)
2 1 004 Bracknell Town v Binfield [ Extra Preliminary Round ]
Larges Lane
3:00 PM

Attendance 375
H: S.Barratt  T.Barrett  S.Barratt
2 0 005 Cove v Slimbridge [ Extra Preliminary Round ]
0 1 006 Flackwell Heath v Windsor [ Extra Preliminary Round ]
Wilks Park
 J.ISAAC
2 2 008 Kidlington v Shrivenham [ Extra Preliminary Round ]
Yarnton Road
Attendance 59
H: R.Curtin(2)  A: T.Gill  G.Higgs  C.Bush
1 4 009 Old Woodstock Town v Wantage Town [ Extra Preliminary Round ]
Eynsham Hall Park
Attendance 30
H: D.Bone  B.Willoughby
1 6 010 Reading Town v Newport Pagnell Town [ Extra Preliminary Round ]
Scours Lane
Attendance 71
H: R.BAKER
1 0 011 Thame United v Newbury [ Extra Preliminary Round ]
ASM Stadium - Meadow View Park
Attendance 65
H: E.Hercules
1 1 012 Witney Town (WITHDRAWN) v Marlow [ Extra Preliminary Round ]
Marriotts Stadium
Attendance 142
 A: D.Lingwood  I.McCulley
Premier Division
4 2 Oxford City Nomads v Highmoor Ibis
Court Place Farm Stadium
Attendance 49
 J Livingston  R Partlett  P Redmond
H: R.Denton(2)  J.Mundy(2)  A: M.Parker  A.Theophanides  J.Mundy  L.FERDINAND
Division One (West)
6 1 Brimscombe & Thrupp v Hook Norton
The Meadow
 D McMillan  N Waite  G Varley  B. King
H: M.beckingham  M.Green  L.PRITCHARD(3)  B.Snook  A: D.Watkin  L.PRITCHARD  J.Murrell
2 2 Carterton v Tytherington Rocks
Kilkenny Lane
Attendance 41
 O Denne  J Wood  A Davies  M. Jenkins
H: OG  L.WATKINS  A: J.WHITE(2)  J.MacDonagh  A.Perry
3 3 Cricklade Town v North Leigh Reserves
Cricklade Leisure Centre
Attendance 72
 J Graham  R Sayers  P Middlecote  P. Turner
H: D.HUGHES  R.Thomas(2)  A: J.Fullerton(2)  T.WEEDON  D.HUGHES  T.WEEDON
4 0 Letcombe v New College Swindon
Letcombe Sports Ground
Attendance 52
 P Day  G Stonham  G Markey
H: A.Bruce(3)  A.Pendell  A.Bruce  R.STANNERS
4 2 Lydney Town v Lambourn Sports
Lydney Recreation Ground
Attendance 73
 R Beveridge  P Daly  S. Cook
H: D.Clarke  J.Liddington  P.MACKLIN  A.Price  A: R.Benham(2)  P.MACKLIN  A.Drake
3 2 Purton v Malmesbury Victoria
The Red House
Attendance 115
 J Ainscow  P Smith  T Sharkey  D. Commander (A)
H: R.Crocker(2)  J.Miller  A: A.Packer(2)  J.Cowley  A.Packer
Division One (East)
7 1 AFC Hinksey v Thatcham Town Reserves
Barton Recreation Ground
Attendance 40
 N Templey  IO Christodoulou  R Brayfield
H: J.Constant(2)  A.Fasoranti  R.Macer(2)  A.Odhiambo(2)  A: O.Edwards-Holmes  R.Macer  S.Foster
6 1 Chalfont Wasps v Headington Amateurs
Crossleys
Attendance 47
 N MacKenzie  J Sumner  F Devine
H: K.Derewenko  T.Kaill(2)  T.Seddon  M.STACK(2)  A: S.Jacobs  D.Sheppard  H.Jenkins
2 4 Easington Sports v Rayners Lane
Addison Road
Attendance 40
 K Tribe  B Timms  J Edmunds
H: P.Moulder(2)  A: S.Agada  R.Upton  L.YAKU(2)  N.Higgins  L.YAKU
0 4 Henley Town v Didcot Town Reserves
The Triangle
Attendance 20
 D Simpson  S Anderson  I Bath  P. Hitt
 A: J.Bernasconi  T.Gooding  G.MACKIE(2)  O.Hunka  D.Quegan
2 1 Maidenhead United Reserves v Chinnor
York Road
Attendance 15
 S Lee  D. Cox  R Hey  A. Taylor
H: M.Powell  D.Wright  A: J.Jamil  K.LUCAS  J.Jamil
2 1 Milton United v Finchampstead
Milton Heights
3:00 PM

Attendance 36
 P Andrews  D Edwards  A Emery
H: D.Hartigan  S.Mundy  A: H.Swabey  J.Parker  G.Rolls
1 4 Penn & Tylers Green v Woodley Town
French School Meadows
3:00 PM

Attendance 47
 N Morrison  D Warren  P Lomas
H: L.RATCLIFFE  A: D.FAIRBROTHER  J.Fairchild  B.LYDEN  J.TALLETT  L.RATCLIFFE  J.TALLETT
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 11 August 2012 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 11 August 2012.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Ascot United
2. Cheltenham Saracens
3. Highworth Town
4. Wokingham & Emmbrook
Div1W
5. Clanfield
6. Wootton Bassett Town
D2W
7. Brimscombe & Thrupp Reserves
8. Cheltenham Saracens Reserves
9. Cirencester Town 'Dev'
10. Fairford Town Reserves
11. Highworth Town Reserves
12. Hook Norton Reserves
13. Letcombe Reserves
14. Old Woodstock Town Reserves
15. Shortwood United Reserves
16. Shrivenham Reserves
17. Wantage Town Reserves
18. Wootton Bassett Town Reserves
D2E
19. Ascot United Reserves
20. Binfield Reserves
21. Bracknell Town Reserves
22. Burnham Reserves
23. Chinnor Reserves
24. Easington Sports Reserves
25. Finchampstead Reserves
26. Holyport Reserves
27. Kidlington Reserves
28. Penn & Tylers Green Reserves
29. Rayners Lane Reserves
30. Slough Town Reserves
31. Thame United Reserves