Go back to LondonMiddx
    One to One Football Coaching         Whetstone Wanderers Leopards U18’s - Players Wanted for 2020/21         Premierskills FC - U7, U8, U11 Players Wanted         Chorleywood Common Youth FC - U16s Players Required for 2020/21         Hemel Hempstead Rovers Youth FC U12's (season 2020/21) - Players Wanted         Hertfordshire Regional Talent Centre - U12 Trials         Footballers Wanted in Southwest London         Borehamwood U12 Knights - U13 for Season 20/21 - Players Wanted         St Albans City Youth U18 South - Players Wanted for 2020/21         Cheshunt Youth EJA - Players Required (Current Year 8)         Berkhamstead FC - Proven Strikers & Players Required         West SL Benfica - Goalkeeper & Outfield Players Wanted    
Go to their Website
UHLSPORT Hellenic League
Member of the National League System
2011-2012 Season
Thursday, 28 May 2020
Match Day :  Thursday, 12 Apr 2012 Saturday, 14 April 2012 Monday, 16 Apr 2012
Players Suspended
There are 29 matches
Hellenic Supplementary Challenge Cup
1 0 034 Holyport v Chinnor [ Quarter Final ]
Summerleaze Village
Attendance 44
 S Borham  C Chard  C Gittoes
H: OG
2 2 004 Chalfont Wasps Reserves v Walters Leisure Reserves [ Semi Final ]
Crossleys
Chalfont Wasps won 3-2 AET
2 0 005 Penn & Tylers Green Reserves v Kings Church (Amersham) [ Semi Final ]
French School Meadows
2:30 PM
H: A.O Rourke  A.Quigley  A.O Rourke
Premier Division
1 2 Ardley United v Fairford Town
The Playing Fields Ardley
Attendance 34
 S Piret  K Fry  I Gelov
H: R.Brooks  A: J.GABILONDO  C.Grabe  S.Bridges  C.Grabe
1 1 Flackwell Heath v Shortwood United
Wilks Park
Attendance 41
 D Simpson  G Ferris  J Wood
H: D.Jordan  A: J.Parrott  S.Southerden  J.Parrott
0 1 Henley Town v Binfield
The Triangle
Attendance 66
 S Parbery  R Solomon  K Godfrey  D. Griffiths
 A: J.MILLAR  W.BAXTER  J.Rowland
2 0 Highworth Town v Wokingham & Emmbrook
Elms Recreation Ground
1:00 PM

Attendance 57
 D Sallis  T Cleasby  S Arkwell  D. Commander (A)
H: M.BENNETT  D.WALLINGTON  M.BENNETT  D.Bellis
2 2 Kidlington v Wantage Town
Yarnton Road
Attendance 62
 J Vallance  D Foulks  N Waite
H: R.Curtin(2)  A: T.Butler  R.Claydon  D.Mason  G.Tucker
3 0 Oxford City Nomads v Abingdon Town
Court Place Farm Stadium
Attendance 82
 N Morrison  D Warren  A Armstrong  B. King
H: L.JOYCE  C.McDonagh(2)  C.McDonagh  P.Alder
5 3 Reading Town v Bracknell Town
Scours Lane
Attendance 111
 M Sennett  F Devine  I Bath
H: m.Bartley(2)  B.GLADWIN  G.Lewis  J.Lovelock  A: B.Knight(2)  T.Nugent  A.Salmon  S.Barratt
2 0 Slimbridge v Thame United
Wisloe Road
Attendance 29
 O Ballinger  R Dyer  D McMillan
H: A.Higgs  J.Martin  M.Roberts  L.Ricketts
1 2 Witney Town v Cheltenham Saracens
Marriotts Stadium
Attendance 51
 A Hunt  B Piggott  P Middlecote  P. Montague (A)
H: A.Younie  A: A.Crosskey  C.Griffiths  J.Rixon  L.Sheehan
Division One (West)
3 0 Easington Sports v Lydney Town
Addison Road
Attendance 36
 N Templey  D Edwards  B Timms
H: S.Lambourne  P.Moulder  J.TREVITT  P.Moulder  J.Liddington
1 3 Headington Amateurs v Old Woodstock Town
Barton Recreation Ground
Attendance 24
 K Tribe  J O'Neil  J Wassall
H: Y.NKWANYUO  A: G.Kidd  M.Nicholls(2)  H.Jenkins  M.Nicholls
2 1 Hook Norton v Clanfield
The Bourne
Attendance 32
 I Lowe  A Longford  D Woodcock
H: M.DENNIS  L.FUDGE  A: D.McCalla  J.Murrell  D.Bishop
0 4 Trowbridge Town v New College Swindon
Woodmarsh
Attendance 45
 M Ferandez  B Harris  M Carter
 A: C.COURTNEY  J.PIDGEON  L.TOOMEY  G.WRONA  E.MENGHINI  J.PIDGEON
Division One (East)
2 3 Didcot Town Reserves v Maidenhead United
Loop Meadow Stadum
Attendance 18
 E Moore  S Webb  S Reading
H: L.Noble(2)  A: J.Giles  R.TYE  D.Wright  L.Noble  J.Giles
0 1 Hungerford Town Reserves v Penn & Tylers Green
Bulpit Lane
Attendance 25
 S Tobin  R Chant  A Whichelow
 A: J.SEYMOUR  S.Lee  C.Hurst
1 5 Letcombe v Milton United
Letcombe Sports Ground
Attendance 36
 R Hey  P Smith  M Wild
H: A.Bruce  A: K.ALSWORTH(2)  W.McCabe(3)  L.Gifford  W.McCabe
8 0 Newbury v Abingdon United Reserves
Faraday Road
Attendance 52
 S Hawkes  P Laggett  D Colman
H: C.Hill  D.Jones(3)  K.Madden  OG  M.Piper  C.Willmoth  D.Jones  T.Dalton
1 1 Rayners Lane v Chalfont Wasps
Tithe Farm Social Club
Attendance 66
 I Douglas  R Cross  R Walter
H: S.Mitchell  A: A.DEAN  R.Parillon  J.Harding
Division Two (West)
H - Brimscombe & Thrupp Reserves v Witney Town Reserves [ Home Win was awarded ]
WTFC unable to field a team again - match awarded to B&Th FC
 A Davies
2 1 Cricklade Town Reserves v Cheltenham Saracens Reserves
Cricklade Leisure Centre
 T Sharkey
H: A.Webb  E.WHEATLEY  A: A.Loveridge
3 0 Fairford Town Reserves v Hook Norton Reserves
Cinder Lane
 S Jacques
H: L.Clark  J.ERVITI  B.Saunders
0 3 Old Woodstock Town Reserves v Wootton Bassett Town Reserves
New Road
 O Denne
 A: M.Buckingham  C.Dixon  G.Drewitt
2 1 Wantage Town Reserves v Highworth Town Reserves
Alfredian Park
 W Ottaway
H: P.Howe  R.Joyce  A: C.Whitbread
Division Two (East)
4 2 Ascot United Reserves v Flackwell Heath Reserves
Ascot Racecourse
 S N Smith
H: J.Burgess  Z.Spencer(2)  L.WILSON  A: T.GOULD  J.TILBURY
3 1 Chinnor Reserves v Letcombe Reserves
Station Road
 P Kelly
H: A.Jewell  C.Johnston  A.MOULD  A: P.STEPTOE
0 2 Finchampstead Reserves v Binfield Reserves
Finchampstead Memorial Park
 J Ainscow
 A: S.BOWERMAN  D.Broadbear
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 14 April 2012 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 14 April 2012.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Ascot United
2. Shrivenham
Div1W
3. Brimscombe & Thrupp
4. Carterton
5. Cirencester Town 'Dev'
6. Cricklade Town
7. Malmesbury Victoria
8. Purton
9. Tytherington Rocks
10. Winterbourne United
11. Wootton Bassett Town
Div1E
12. Finchampstead
13. Highmoor Ibis
14. Lambourn Sports
15. Thatcham Town Reserves
16. Woodley Town
D2W
17. Easington Sports Reserves
18. Gloucester City 'Dev'
19. Kidlington Reserves
20. Shrivenham Reserves
D2E
21. Henley Town Reserves
22. Milton United Reserves
23. Newbury Reserves
24. Rayners Lane Reserves
25. Reading Town Reserves
26. Thame United Reserves