Go back to LondonMiddx
    One to One Football Coaching         Whetstone Wanderers Leopards U18’s - Players Wanted for 2020/21         Premierskills FC - U7, U8, U11 Players Wanted         Chorleywood Common Youth FC - U16s Players Required for 2020/21         Hemel Hempstead Rovers Youth FC U12's (season 2020/21) - Players Wanted         Hertfordshire Regional Talent Centre - U12 Trials         Footballers Wanted in Southwest London         Borehamwood U12 Knights - U13 for Season 20/21 - Players Wanted         St Albans City Youth U18 South - Players Wanted for 2020/21         Cheshunt Youth EJA - Players Required (Current Year 8)         Berkhamstead FC - Proven Strikers & Players Required         West SL Benfica - Goalkeeper & Outfield Players Wanted    
Go to their Website
UHLSPORT Hellenic League
Member of the National League System
2011-2012 Season
Thursday, 28 May 2020
Match Day :  Wednesday, 18 Jan 2012 Saturday, 21 January 2012 Monday, 23 Jan 2012
Players Suspended
There are 41 matches
0 2 052 Old Woodstock Town v Bethnal Green United [ Fourth Round Proper ]
New Road
Attendance 70
2 3 053 Reading Town v Larkhall Athletic [ Fourth Round Proper ]
Scours Lane
Attendance 169
H: m.Bartley  P.John  m.Bartley
1 0 054 Shortwood United v Enfield 1893 [ Fourth Round Proper ]
Meadowbank
Attendance 209
7 1 055 Tividale v Binfield [ Fourth Round Proper ]
Attendance 192
1 9 006 Walters Leisure v Flackwell Heath [ Quarter Final ]
Wilks Park
 A: R.Cannon  D.Jordan(2)  L.McMANUS  N.Poulton  L.Thompson(3)  J.Tripp  J.Tripp
Premier Division
5 0 Abingdon Town v Cheltenham Saracens
Culham Road
Attendance 50
 M Ferandez  G Coster  A Emery  K. Clarke
H: L.Gabbidon  A.Lovegrove(2)  J.Mundy(2)  J.Mundy  T.Griffiths
4 1 Bracknell Town v Fairford Town
Larges Lane
Attendance 57
 E Turner  P Kelly  W Ottaway  D. Griffiths
H: S.Barratt  B.Knight(2)  T.Nugent  A: C.Grabe  B.Knight  C.Grabe
0 0 Henley Town v Wokingham & Emmbrook
The Triangle
Attendance 71
 S Tobin  A Whichelow  J. Mason  G. Merritt
 G.Smith  J.Rushby
5 0 Oxford City Nomads v Holyport
Court Place Farm Stadium
Attendance 51
 R Hey  S Reading  C Greenwood  P. Montague (A)
H: L.JOYCE  C.McDonagh(3)  B.Moses  C.McDonagh  J.Jefferies
2 0 Shrivenham v Kidlington
Shrivenham Recreation Ground
Attendance 55
 C Boyles  K Fry  D Foulks
H: L.PAGE(2)  L.PAGE  R.Curtin
0 0 Slimbridge v Ascot United
Wisloe Road
Attendance 32
 L Cunningham  A Davies  R Price  B. King
 D.HOLLOWAY  L.Boon
1 1 Thame United v Wantage Town
ASM Stadium - Meadow View Park
Attendance 145
 S Borham  D Warren  J Wassall  R. Ansell
H: A.Rhodes  A: D.Keen  M.Willett  D.Keen
1 3 Witney Town v Ardley United
Marriotts Stadium
Attendance 44
 P Andrews  T Sharkey  P Smith
H: T.Austin  A: S.Bridges  R.Brooks(2)  D.Simms  R.Brooks
Division One (West)
2 2 Clanfield v Lydney Town
Radcot Road
Attendance 17
 J Livingston  J O'Neil  O Denne
H: J.Butt  A.Little  A: D.Clarke(2)  J.Butt  D.Clarke
0 3 Cricklade Town v Brimscombe & Thrupp
Cricklade Leisure Centre
2:15 PM

Attendance 42
 N Evans  M Cardwell  D Colman
 A: M.beckingham  b.jones  d.woodfield  M.Povey  J.Davis
0 0 Headington Amateurs v Malmesbury Victoria
Barton Recreation Ground
Attendance 26
 J Bird  C Ludlow  B Timms
 B.Cuff  A.Brown
2 1 Hook Norton v Cirencester Town 'Dev'
The Bourne
Attendance 52
 S Piret  A Burns  S Barker  P. Scott
H: R.OAKEY  J.Wyatt  A: D.HALE  J.Wyatt  J.McKay
2 2 New College Swindon v Trowbridge Town
Supermarine RFC
Attendance 25
 J Mizzi  P Laggett  J Ainscow  M. Jenkins
H: N.BLACKFORD  J.SKEATES  A: N.Grant  B.PARTNER  B.WELLS  N.Grant
4 1 Purton v Carterton
The Red House
Attendance 79
 D Sallis  S Arkwell  T Cleasby
H: T.Cadden  S.Campbell(2)  M.Hall  A: R.Stevenson  M.Hall  R.Chambers
4 0 Tytherington Rocks v Wootton Bassett Town
Hardwicke Playing Field
2:15 PM

Attendance 62
 O Ballinger  D McMillan  G Varley
H: T.COLBOURNE  M.Hughes  N.Jones  J.Wood  M.Hughes  S.Carter
2 2 Winterbourne United v Easington Sports
Oakland Park
Attendance 35
 B Williamson  D Commander  C Ward
H: J.PITCHER  M.Plant  A: S.Lambourne  J.TREVITT  J.PITCHER  R.Meadows
Division One (East)
3 3 Abingdon United Reserves v Maidenhead United
Northcourt Road
Attendance 27
 B Doudican  S Shannon  M Timbrell
H: S.Mundy  J.Parker  C.TURNER  A: J.Banks  T.ROBERTS  R.TYE  J.Parker  J.Warren
2 0 Chalfont Wasps v Finchampstead
Crossleys
Attendance 61
 A Hickman  S N Smith  R Redman
H: OG  F.Tripp  J.Harding  A.Barnard
0 1 Highmoor Ibis v Thatcham Town Reserves
Palmer Park Stadium
Attendance 32
 M Sennett  C Chard  R Martin
 A: S.Thorp  S.Small-King  S.Howe
4 1 Hungerford Town Reserves v Chinnor
Bulpit Lane
 P Humphrey  D Edwards  R Pardoe
H: G.Brown  C.Corcoran  S.James(2)  A: M.Jones  L.Hamilton  M.Jones
3 2 Lambourn Sports v Milton United
Lambourn Sports Club
Attendance 19

Lambourn Sports -3 points

Lambourn Sports fielded an Ineligible Player
 A Matthews  W Mufiri  B Harris
H: R.Guy  OG  M.Pedder  A: M.SHELTON  B.Taylor  M.Pedder  P.Druce
1 3 Letcombe v Newbury
Letcombe Sports Ground
Attendance 40
 L Davis  S Anderson  D Pinchen
H: P.Jezzard  A: R.PANTING  M.Piper(2)  L.Gifford  M.Piper
3 1 Rayners Lane v Penn & Tylers Green
Tithe Farm Social Club
Attendance 32
 K Tribe  F Devine  R Walter
H: L.Gardner  OG  L.YAKU  A: O.HUNTE MILLIGAN  G.Donnelly  O.HUNTE MILLIGAN
2 0 Woodley Town v Didcot Town Reserves
East Park Farm
2:15 PM

Attendance 31
 N MacKenzie  G Ferris  J Hobbs
H: N.Edwards  J.Fairchild  B.Rann  J.Newport
Division Two (West)
2 1 Brimscombe & Thrupp Reserves v Highworth Town Reserves
The Meadow
 N Waite
H: a.boot(2)  A: K.RIGLEY
2 2 Cheltenham Saracens Reserves v Hook Norton Reserves
Petersfield Park
 M Carter
H: B.GRIFFITHS  T.Russell  A: N.Bee  D.White
3 1 Easington Sports Reserves v Shrivenham Reserves
Addison Road
 I Gelov
H: S.Timms(3)  A: B.Cowley
7 1 Gloucester City 'Dev' v Cricklade Town Reserves
Wingate CC
 B Lovegrove
H: K.Mace  J.PARKER(3)  B.Pricter(2)  B.Sewell  A: K.Wheatley
0 2 Wantage Town Reserves v Fairford Town Reserves
Alfredian Park
 B Proffitt
 A: J.Blackford  L.Clark
Division Two (East)
2 1 Ascot United Reserves v Rayners Lane Reserves
Ascot Racecourse
 I Vallance
H: N.Corbett  T.MITCHENSON  A: D.Ryan
2 0 Chinnor Reserves v Chalfont Wasps Reserves
Station Road
 P Redmond
H: R.Lonsdale  A.MOULD
1 6 Finchampstead Reserves v Thame United Reserves
Finchampstead Memorial Park
 S Williams
H: J.Sapsed  A: B.GRAY(2)  F.MASELLA  T.Rantle(2)  J.ROGERS
0 5 Milton United Reserves v Henley Town Reserves
Milton Heights
 M Walker
 A: O.OLARERE(3)  S.Rolfe  T.Sheppard
3 0 Penn & Tylers Green Reserves v Binfield Reserves
French School Meadows
2:15 PM
 R Solomon
H: T.Barber(2)  M.Benning
Miscellaneous
1 4 Holyport Res (WITHDRAWN) v Newbury Reserves
 S Kamaldian
H: C.SUMNER  A: A.Benton  R.Collard  C.Hill(2)
2 0 Kidlington Reserves v Clanfield Res (WITHDRAWN)
Yarnton Road
 S Winters
H: N.Geary  T.Woodbridge
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 21 January 2012 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 21 January 2012.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Highworth Town
D2W
2. Old Woodstock Town Reserves
3. Witney Town Reserves
4. Wootton Bassett Town Reserves
D2E
5. Flackwell Heath Reserves
6. Letcombe Reserves
7. Reading Town Reserves