Go back to LondonMiddx
    One to One Football Coaching         Whetstone Wanderers Leopards U18’s - Players Wanted for 2020/21         Premierskills FC - U7, U8, U11 Players Wanted         Chorleywood Common Youth FC - U16s Players Required for 2020/21         Hemel Hempstead Rovers Youth FC U12's (season 2020/21) - Players Wanted         Hertfordshire Regional Talent Centre - U12 Trials         Footballers Wanted in Southwest London         Borehamwood U12 Knights - U13 for Season 20/21 - Players Wanted         St Albans City Youth U18 South - Players Wanted for 2020/21         Cheshunt Youth EJA - Players Required (Current Year 8)         Berkhamstead FC - Proven Strikers & Players Required         West SL Benfica - Goalkeeper & Outfield Players Wanted    
Go to their Website
UHLSPORT Hellenic League
Member of the National League System
2011-2012 Season
Thursday, 28 May 2020
Match Day :  Wednesday, 30 Nov 2011 Saturday, 03 December 2011 Sunday, 04 Dec 2011
Players Suspended
There are 39 matches
0 4 048 Bemerton Heath H v Shortwood United [ Third Round Proper ]
Attendance 95
3 1 049 Binfield v Flackwell Heath [ Third Round Proper ]
Stubbs Lane
Attendance 194
 A: D.Jordan  L.BLACKMORE
1 0 051 Reading Town v Cowes Sports [ Third Round Proper ]
Scours Lane
Attendance 129
H: G.Lewis  A.Salmon
3 2 010 Brimscombe & Thrupp v Roman Glass St George [ Round 3 ]
The Meadow
AET
6 4 011 Gloucester City 'Dev' v Cheltenham Saracens [ Round 3 ]
Wingate CC
H: B.James(3)  L.Kavanaugh  J.PARKER  A.Varnam  B.James
1 0 006 Smiths Athletic v Cirencester Town 'Dev' [ Round 3 ]
Premier Division
2 1 Ardley United v Abingdon Town
The Playing Fields Ardley
Attendance 69
 R Beveridge  D Lester  B Proffitt
H: S.Bridges  R.Brooks  A: C.Forbes  R.Brooks  A.Odhiambo
2 2 Ascot United v Slimbridge
Ascot Racecourse
Attendance 46
 K Norris  S Reading  W Ottaway
H: J.Bennett  L.Boon  A: K.Nash  M.Roberts  J.Bennett  M.Roberts
1 2 Henley Town v Kidlington
The Triangle
Attendance 26
 S Lee  D Foulks  A Emery
H: D.Hoar  A: M.Baker  D.Leggett  A.Bruce  T.Castle
0 1 Holyport v Highworth Town
Summerleaze Village
Attendance 28
 E Turner  P Kelly  W Mufiri  P. Hitt
 A: J.Grace-Parsons  W.Carter  J.Grace-Parsons
3 1 Thame United v Witney Town
ASM Stadium - Meadow View Park
Attendance 161
 E Moore  K Fry  I Gelov  P. Montague (A)
H: A.Rogers  A.Stewart  D.WEST  A: T.Boxer  L.Ricketts  L.FARROW
1 2 Wokingham & Emmbrook v Shrivenham
Larges Lane
Attendance 62
 N MacKenzie  C Gittoes  S Williams
H: T.Hopper  A: R.King  M.Stevens  M.Jones  M.Stevens
Division One (West)
2 1 Carterton v Purton
Kilkenny Lane
Attendance 20
 A Bayliss  N Waite  P Smith  B. King
H: A.Lee  C.Mills  A: T.Cadden  S.Grant  J.Richards
3 1 Cricklade Town v New College Swindon
Cricklade Leisure Centre
Attendance 91
 N Templey  P Cobby  D Pinchen  C. Rogers
H: B.Carter(3)  A: J.SKEATES  B.Carter  J.SKEATES
1 1 Easington Sports v Wootton Bassett Town
Addison Road
Attendance 30
 S Piret  B Timms  J Edmunds
H: J.Hastie  A: E.Delaney  T.Fitton  E.Delaney
2 0 Headington Amateurs v Lydney Town
Barton Recreation Ground
Attendance 19
 Craig Boyles  A Whichelow  J O'Neil  P. Faulkner
H: C.Dean  L.Morbey  A.CLARKE  D.Bishop
0 1 Hook Norton v Tytherington Rocks
The Bourne
Attendance 45
 R Smith  C Greenwood  P Montgomery
 A: J.Smyth  A.HELBY  A.CRIDDLE
1 0 Trowbridge Town v Clanfield
Woodmarsh
Attendance 30
 N Evans  M Carter  D Colman
H: J.Kirk  E.MENGHINI  D.Bishop
1 0 Winterbourne United v Malmesbury Victoria
Oakland Park
Attendance 34
 L Simpkins  D McMillan  G Stonham
H: B.Dowdell  J.Watts  A.Brown
Division One (East)
0 5 Abingdon United Reserves v Thatcham Town Reserves
Northcourt Road
Attendance 19
 P Wideson  M Walker  E Rowbotham  P. Scott
 A: G.Riccio  S.Thorp(4)  J.Mundy  S.Thorp
3 0 Chalfont Wasps v Hungerford Town Reserves
Crossleys
Attendance 46
 B Murdoch  T Saunders  R Walter
H: A.Feaver  F.Tripp(2)  F.Tripp  B.Shaw
2 1 Chinnor v Maidenhead United
Station Road
Attendance 47
 S Maynard  D Edwards  D Commander
H: T.Folley  S.Newell  A: K.LUCAS  A.Stallwood  M.Dunstall
3 2 Finchampstead v Penn & Tylers Green
Finchampstead Memorial Park
Attendance 40
 G Kornasiewicz  C Bullock  R Emmans  R. Ansell
H: M.Dixon  R.Kell  G.Rolls  A: J.Hunt  L.RATCLIFFE  G.Rolls  D.Robertson
3 3 Highmoor Ibis v Letcombe
Palmer Park Stadium
Attendance 60
 S Dolton  N Hussey  S Nile
H: A.Alleyne  I.GRIFFIN  D.REID  A: M.Denny  P.Horswell  P.Jezzard  I.GRIFFIN  P.Horswell
5 2 Lambourn Sports v Didcot Town Reserves
Lambourn Sports Club
Attendance 28
 S Parbery  M Hall  M Wild
H: K.DUNDAS  B.MATHEWS  M.Pedder(2)  S.Rackham  A: H.Halls  L.Howell  B.McReady  L.Howell
1 0 Woodley Town v Milton United
East Park Farm
2:00 PM

Attendance 28
 L Davis  C Ludlow  D MacDonald
H: D.Isaiew  J.Sawyer  R.Hamling
Division Two (West)
1 2 Cheltenham Saracens Reserves v Wantage Town Reserves
Petersfield Park
 T Sharkey
H: J.Hammond  A: D.Bolisahla  P.Howe
1 0 Fairford Town Reserves v Easington Sports Reserves
Cinder Lane
 A Davies
H: B.Saunders
3 0 Highworth Town Reserves v Hook Norton Reserves
Elms Recreation Ground
 S Winters
H: T.Sheppard(3)
0 1 Kidlington Reserves v Old Woodstock Town Reserves
Yarnton Road
 A Burns
 A: P.Penney
0 3 Shrivenham Reserves v Wootton Bassett Town Reserves
Shrivenham Recreation Ground
 S Anderson
 A: M.Buckingham  G.Drewitt  L.Smith
2 2 Witney Town Reserves v Cricklade Town Reserves
Marriotts Stadium (Pitch #1)
 R Ashman
H: A.Coutts(2)  A: D.Henry  R.McKinlay
Division Two (East)
1 3 Flackwell Heath Reserves v Thame United Reserves
Wilks Park
 S Kamaldian
H: B.Taylor  A: R.Eason  M.JOHNSTON  A.Rhodes
0 4 Letcombe Reserves v Chinnor Reserves
Letcombe Sports Ground
 J Wood
 A: J.Bloomfield  C.Johnston(3)
0 5 Milton United Reserves v Chalfont Wasps Reserves
Milton Heights
 K Godfrey
 A: L.BALDWIN  J.Hatcher  d.stack  M.STACK(2)
5 0 Newbury Reserves v Henley Town Reserves
Faraday Road
2:00 PM
 G Coster
H: D.Collins  C.Hill(3)  D.O Regan
2 6 Penn & Tylers Green Reserves v Rayners Lane Reserves
French School Meadows
2:00 PM

Match Result to stand.
 C Chard
H: A.O Rourke  A.WEEDON  A: M.Besisira  T.OHENE(4)  R.Upton  M.Benning
Miscellaneous
0 3 Clanfield Res (WITHDRAWN) v Brimscombe & Thrupp Reserves
 J Ainscow
 A: L.Fletcher  W.Flower  K.Mace
4 5 Finchampstead Reserves v Holyport Res (WITHDRAWN)
Finchampstead Memorial Park
 I Vallance
H: C.BOWMAN  M.Brown  S.Edwards  J.Master  A: J.Brennan(4)  G.NUTH
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 03 December 2011 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 03 December 2011.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Bracknell Town
2. Fairford Town
3. Oxford City Nomads
4. Wantage Town
Div1W
5. Old Woodstock Town
Div1E
6. Newbury
7. Rayners Lane
D2E
8. Ascot United Reserves
9. Binfield Reserves
10. Reading Town Reserves