Go back to LondonMiddx
    One to One Football Coaching         Whetstone Wanderers Leopards U18’s - Players Wanted for 2020/21         Premierskills FC - U7, U8, U11 Players Wanted         Chorleywood Common Youth FC - U16s Players Required for 2020/21         Hemel Hempstead Rovers Youth FC U12's (season 2020/21) - Players Wanted         Hertfordshire Regional Talent Centre - U12 Trials         Footballers Wanted in Southwest London         Borehamwood U12 Knights - U13 for Season 20/21 - Players Wanted         St Albans City Youth U18 South - Players Wanted for 2020/21         Cheshunt Youth EJA - Players Required (Current Year 8)         Berkhamstead FC - Proven Strikers & Players Required         West SL Benfica - Goalkeeper & Outfield Players Wanted    
Go to their Website
UHLSPORT Hellenic League
Member of the National League System
2011-2012 Season
Thursday, 28 May 2020
Match Day :  Thursday, 10 Nov 2011 Saturday, 12 November 2011 Monday, 14 Nov 2011
Players Suspended
There are 40 matches
5 0 007 Highworth Town v Ludgershall Sports [ Round 2 ]
Elms Recreation Ground
Attendance 40
H: J.Grace-Parsons  D.Hilder(2)  G.Hill  S.McKeon  D.Hilder
2 0 002 Clanfield Res (WITHDRAWN) v Watlington Reserves [ Round 2 ]
H: I.Steele(2)  I.Steele
4 0 003 Easington Sports Reserves v Chadlington [ Round 2 ]
Addison Road
H: T.HONE  V.Howards  M.Pitts(2)
1 0 004 Hook Norton Reserves v Slade Farm United Reserves [ Round 2 ]
The Bourne
1 5 005 Launton Sports Reserves v Henley Town Reserves [ Round 2 ]
0 3 006 Old Woodstock Town Reserves v Thame United Reserves [ Round 2 ]
New Road
0 2 007 Witney Town Reserves v Eynsham Assoc' [ Round 2 ]
Marriotts Stadium (Pitch #1)
 J.Zoldan
Premier Division
6 3 Ascot United v Holyport
Ascot Racecourse
Attendance 75
 M Wheeler  R Solomon  I Gelov  B. Christie
H: J.Bennett(4)  C.Farrelly  G.Stokes  A: D.Bailey  J.Handscomb  B.Sturgess  J.Bennett  B.Sturgess
2 3 Binfield v Abingdon Town
Stubbs Lane
Attendance 68
 S Borham  S Anderson  C Gittoes
H: G.Callaway  C.Whitty  A: M.Janes  A.Lovegrove  A.Odhiambo  D.Wing  D.Warne
1 1 Bracknell Town v Witney Town
Larges Lane
Attendance 52
 Craig Boyles  I Bath  E Henderson  P. Montague (A)
H: B.Knight  A: L.Williams  A.Eastman  L.Williams
1 2 Cheltenham Saracens v Kidlington
Petersfield Park
Attendance 20
 N Evans  D McMillan  J Cox
H: J.Hammond  A: R.Curtin  J.Quainton  J.Oldham  R.Curtin
3 4 Henley Town v Ardley United
The Triangle
Attendance 26
 D Simpson  C Chard  G Ferris
H: W.BAXTER  C.Dean(2)  A: S.Bridges  R.Brooks(2)  C.Standen  C.Dean  R.Brooks
2 0 Oxford City Nomads v Shortwood United
Court Place Farm Stadium
Attendance 48
 A Baldwin  D Burford  A Burns
H: J.Dobson  P.Haysham  C.McDonagh  J.Baldwin
1 2 Reading Town v Wokingham & Emmbrook
Scours Lane
Attendance 74
 B Williamson  S Williams  P Kelly
H: G.Lewis  A: M.Jones  L.Lee  J.Knight  T.Hopper
6 1 Shrivenham v Fairford Town
Shrivenham Recreation Ground
Attendance 98
 S Dolton  D Lester  D Woodcock  M. Jenkins
H: S.Davis  OG  S.Robertson  P.Sanders(3)  A: A.Taylor  P.Sanders  T.Clapton
2 2 Wantage Town v Flackwell Heath
Alfredian Park
Attendance 42
 G Kornasiewicz  W Mufiri  L Garrard
H: R.Claydon  J.DALY  A: OG  L.Thompson  C.Collin  L.Thompson
Division One (West)
2 1 Brimscombe & Thrupp v Winterbourne United
The Meadow
Attendance 80
 P Robertson  R Ashman  B Lovegrove  P. Scott
H: J.Dalton  d.woodfield  A: J.Mainstone  d.woodfield  C.Simsek
4 2 Cirencester Town 'Dev' v Old Woodstock Town
The Corinium Stadium
Attendance 62
 O Ballinger  J Wood  G Stonham
H: A.Bennett  R.LEE  B.Reardon  J.Smith  A: D.Bone(2)  B.Reardon  D.Bone
2 0 Headington Amateurs v Carterton
Barton Recreation Ground
Attendance 27
 A Hickman  M Walker  K Fry
H: A.Hafiz  L.Morbey  S.Grant
5 0 Lydney Town v Hook Norton
Lydney Recreation Ground
Attendance 37
 A Hunt  S Jacques  P Daly
H: N.Halford(4)  R.Lindsay  A.Price  J.Wyatt
0 0 Malmesbury Victoria v Clanfield
Flying Monk Ground
Attendance 55
 J Mizzi  M Carter  G Varley
 P.Baines  J.Butt
0 4 Purton v New College Swindon
The Red House
Attendance 93
 R Smith  S Winters  D Edwards
 A: R.ELLIOT  J.JOHNS  J.REES  B.WELLS  M.Hall  G.WRONA
1 0 Tytherington Rocks v Easington Sports
Hardwicke Playing Field
2:15 PM

Attendance 57
 S Woodley  A Davies  R Dyer
H: J.Bishop  T.COLBOURNE  J.Clark
3 1 Wootton Bassett Town v Cricklade Town
Gerard Buxton Sports Ground
Attendance 62
 M Niemirski  B Harris  P Laggett
H: C.Bowden  M.Bown  E.Delaney  A: S.Reason  C.Bowden  A.Smith
Division One (East)
2 2 Abingdon United Reserves v Penn & Tylers Green
Northcourt Road
Attendance 29
 C Christodoulou  A Armstrong  J Wassall  K. Clarke
H: J.Mundy  J.Parker  A: O.HUNTE MILLIGAN  D.Robertson  C.Evans  R.Sepede
0 1 Chalfont Wasps v Highmoor Ibis
Crossleys
Attendance 62
 C Boyles  R Walter  T Saunders
 A: J.Brown  S.Williams  S.EADE
2 2 Didcot Town Reserves v Chinnor
Loop Meadow Stadum
Attendance 17
 K Tribe  S Webb  P Morris
H: S.CHARLES  J.Newport  A: I.Braun  L.Fisher  J.Mackay  I.Braun
0 3 Finchampstead v Thatcham Town Reserves
Finchampstead Memorial Park
Attendance 35
 I Lowe  G Manyange  R Emmans
 A: R.Benham(3)  P.Selby  R.Benham
6 5 Letcombe v Hungerford Town Reserves
Letcombe Sports Ground
Attendance 51
 A Bayliss  C Ludlow  T Walton
H: M.Brind(2)  M.Denny  L.Gifford(2)  P.Horswell  A: L.Hamilton  S.James(2)  B.Shaw(2)  L.Gifford  S.James
2 0 Newbury v Milton United
Faraday Road
Attendance 119
 S Piret  P Lomas  J Hobbs
H: D.Jones  K.Madden  C.Willmoth  R.Hamling
1 2 Woodley Town v Lambourn Sports
East Park Farm
2:15 PM

Attendance 39
 S Conway  R Cross  N Goff
H: N.Edwards  A: R.Guy  M.Pedder  J.TALLETT  R.Guy
Division Two (West)
1 1 Fairford Town Reserves v Brimscombe & Thrupp Reserves
Cinder Lane
 J Ainscow
H: A.Clatworthy  A: L.PRITCHARD
3 0 Gloucester City 'Dev' v Wootton Bassett Town Reserves
Wingate CC
 P Cobby
H: C.Beaton  M.Minnett  B.Sewell
1 2 Kidlington Reserves v Wantage Town Reserves
Yarnton Road
 D Warren
H: S.Grossman  A: D.Bolisahla  P.Howe
Division Two (East)
1 3 Chinnor Reserves v Finchampstead Reserves
Station Road
 S N Smith
H: C.Johnston  A: S.Cahill(2)  S.Edwards
2 3 Flackwell Heath Reserves v Ascot United Reserves
Wilks Park
 F Devine
H: J.BYRNE  J.DRUMMOND  A: L.Seldon(2)  Z.Spencer
0 4 Milton United Reserves v Newbury Reserves
Milton Heights
 D Foulks
 A: D.CRANE  J.O Doherty  D.O Regan(2)
6 2 Penn & Tylers Green Reserves v Reading Town Reserves
French School Meadows
2:15 PM
 G Coster
H: T.Barber(3)  G.Potts(2)  C.Young  A: J.BELGRAVE  J.SMITH
3 3 Rayners Lane Reserves v Binfield Reserves
Tithe Farm Social Club
 P Redmond
H: D.Gardner  B.Gill  OG  A: D.Adams  A.Vaughan(2)
Miscellaneous
1 1 Holyport Res (WITHDRAWN) v Letcombe Reserves
 S Reading
H: J.Brennan  A: J.FLETCHER
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 12 November 2011 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 12 November 2011.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Slimbridge
2. Thame United
Div1W
3. Trowbridge Town
Div1E
4. Maidenhead United
5. Rayners Lane
D2W
6. Cheltenham Saracens Reserves
7. Cricklade Town Reserves
8. Highworth Town Reserves
9. Shrivenham Reserves
D2E
10. Chalfont Wasps Reserves