Go back to LondonMiddx
    One to One Football Coaching         Whetstone Wanderers Leopards U18’s - Players Wanted for 2020/21         Premierskills FC - U7, U8, U11 Players Wanted         Chorleywood Common Youth FC - U16s Players Required for 2020/21         Hemel Hempstead Rovers Youth FC U12's (season 2020/21) - Players Wanted         Hertfordshire Regional Talent Centre - U12 Trials         Footballers Wanted in Southwest London         Borehamwood U12 Knights - U13 for Season 20/21 - Players Wanted         St Albans City Youth U18 South - Players Wanted for 2020/21         Cheshunt Youth EJA - Players Required (Current Year 8)         Berkhamstead FC - Proven Strikers & Players Required         West SL Benfica - Goalkeeper & Outfield Players Wanted    
Surrey County Intermediate League (Western)
2011-2012 Season
Friday, 29 May 2020
Match Day :  Tuesday, 08 Nov 2011 Saturday, 12 November 2011 Saturday, 19 Nov 2011
Players Suspended
There are 26 matches
2 0 068 Yateley Green v Hayling United [ Round 2 ]
Sean Devereux Park
H: G.Evans  S.Ramsden
2 1 092 Yateley v Hedge End Rangers [ Round 2 ]
The Green Yateley
H: A.Gibson(2)
0 0 014 Shalford v Old Salesians [ Round 2 ] [ Home Win on penalties ]
Shalford Park
4-2
 P. Gasson
 J.Reedman
3 0 016 Pyrford v Royal Holloway Old Boys [ Round 2 ]
Pyrford Cricket Ground
 J. Parsons
H: D.Jackson  L.Mason  S.Warne  S.Williams
5 3 017 Knaphill Athletic v Coulsdon Town [ Round 2 ]
Waterers Park Recreation Ground
 N. Arbuckle
H: C.Ayton(2)  G.Butler  J.Springett  J.Wade
1 2 018 Shalford Social v Shottermill & Haslemere [ Round 2 ]
Late Result
 A. Freeman
 A: B.Traviss(2)  C.Hooker
3 1 020 Elm Grove Seniors v Frimley Green Reserves [ Round 2 ]
Whiteley Village Sports Ground
Late Result
 J. Knowles
H: R.Onions  W.Rowley  R.Wood  R.Onions
0 8 021 Ewhurst v Bagshot [ Round 2 ]
The Recreation Ground Ewhurst
 S.Ely
0 1 022 AFC Leatherhead v Chobham Burymead [ Round 2 ]
Chobham Recreation Ground
BEING PLAYED AT CHOBHAM BURYMEAD.
 J. Rolland
 A: A.Carr  K.Bloxham
6 0 023 Cranleigh v Wrecclesham [ Round 2 ]
Snoxhall Playing Field
 S. Rudrum
H: G.Palmer(2)  L.Palmer(2)  M.Povey  N.Richardson  N.Richardson
H - 027 Tongham v St.Andrews [ Round 2 ] [ Home Win was awarded ]
Tongham Recreation Ground
St. Andrews folded
 R. Simkin
4 2 029 Milford & Witley v Westminster Casuals [ Round 2 ]
Burton Pavillion
 D. Thompson
H: G.Lyall  H.Robbins(2)  S.Spena  H.Robbins
3 2 030 Worcester Park v Unis Old Boys [ Round 2 ]
 A: D.Burr  L.Sartin
2 1 033 Woking & Horsell v Real Holmesdale [ Round 2 ]
Woking & Horsell Cricket Club
 L. O'Mahoney
H: G.Flynn(2)  G.Flynn
Premier Division
2 2 University of Surrey v Merrow
Varsity (Philip Henman Sports Ground)
 P. Gorringe
H: J.Murray(2)  A: R.Mitchell  L.North  R.Mitchell
1 3 Worplesdon Phoenix v Abbey
Worplesdon Memorial Ground
 P. Gilmore
H: C.McCabe  A: R.Kersley(3)  S.Overy
Division One
7 0 AFC Spelthorne Sports v Lightwater United
Spelthorne Sports Ground
 S. Ferris
H: A.Fisher  A.Neal  OG  L.Richards(3)  D.Tippell  L.Richards
Premier Reserve Division
2 5 Abbey Reserves v Worplesdon Phoenix Reserves
Addlestone Moor (Pitch 3)
 P. Bakhuizen
H: A.Charles  OG  A: I.Goodall  L.Noel(2)  A.Rogers(2)  T.Branagan
5 2 Chiddingfold Reserves v Yateley Green Reserves
Chiddingfold Recreation Ground
 M. Reilly
H: B.Howard(2)  D.MacDonald  OG  T.Spicer  A: D.Humphreys  K.Timms  P.Reeves
6 1 Merrow Reserves v University of Surrey Reserves
The Urnfield
 T. Price
H: J.Balkwill  P.Dawes  M.Harle  M.Thompson  I.Weller(2)  A: T.Ruth  I.Weller
2 3 Royal Holloway Old Boys Reserves v Cranleigh Reserves
Royal Holloway College Playing Fields
 M. Ackerman
H: S.Peat  A.Van Cuylenburg  A: P.Hallett  J.Lee(2)  S.Peat
5 1 Shottermill & Haslemere Reserves v Milford & Witley Reserves
Woolmer Hill Sports Ground
Match Report
 R. Hall
H: G.Dooling  A.Green  H.Nash  D.Taylor(2)  A: B.Farrell  A.Green  A.Clark
Reserve Division One
2 6 Godalming & Farncombe Athletic Reserves v Shalford Reserves
Holloway Hill Recreation Ground
 L. Stevens
H: S.Churchman(2)  A: R.Frith  R.Richardson(3)  M.Stasiak  M.Trevail  S.Churchman
2 3 Old Salesians Reserves v Chobham Burymead Reserves
Farnborough Gate
 M. Matlak
H: B.Coles  D.Macey-MacLeod  A: S.Jeal(2)  P.Wilsher  S.Jeal
Miscellaneous
13 0 Lightwater United Reserves v Ewhurst Res (WITHDRAWN)
Lightwater Leisure Centre
 R. Sharpe
H: I.Goswell(5)  S.Howard(2)  B.Liechti(3)  L.Pharo(2)  J.Skilton  L.Haslett
0 1 Unis Old Boys Res (WITHDRAWN) v Tongham Reserves
 R. Coombes
 A: R.Phillips  O.Griffin  M.Thurgar
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 12 November 2011 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 12 November 2011.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Chiddingfold
Div1
2. Godalming & Farncombe Athletic
PrRes
3. Yateley Reserves
D1Res
4. AFC Spelthorne Sports Reserves
5. Elm Grove Seniors Reserves
6. Knaphill Athletic Reserves
7. Pyrford Reserves
8. Woking & Horsell Reserves
Div 1
9. Godalming & Farncombe Athletic
ResIA
10. AFC Spelthorne Sports Reserves
11. Elm Grove Seniors Reserves
ResIB
12. Knaphill Athletic Reserves
13. Woking & Horsell Reserves