Go back to LondonMiddx
    One to One Football Coaching         Whetstone Wanderers Leopards U18’s - Players Wanted for 2020/21         Premierskills FC - U7, U8, U11 Players Wanted         Chorleywood Common Youth FC - U16s Players Required for 2020/21         Hemel Hempstead Rovers Youth FC U12's (season 2020/21) - Players Wanted         Hertfordshire Regional Talent Centre - U12 Trials         Footballers Wanted in Southwest London         Borehamwood U12 Knights - U13 for Season 20/21 - Players Wanted         St Albans City Youth U18 South - Players Wanted for 2020/21         Cheshunt Youth EJA - Players Required (Current Year 8)         Berkhamstead FC - Proven Strikers & Players Required         West SL Benfica - Goalkeeper & Outfield Players Wanted    
Go to their Website
UHLSPORT Hellenic League
Member of the National League System
2011-2012 Season
Thursday, 28 May 2020
Match Day :  Friday, 21 Oct 2011 Saturday, 22 October 2011 Tuesday, 25 Oct 2011
Players Suspended
There are 44 matches
1 3 029 Ardley United v Reading Town [ First Round Proper ]
The Playing Fields Ardley
H: S.Bridges  A: G.Lewis  R.Spence(2)  G.AULSBERRY
3 2 030 Binfield v Hillingdon Borough [ First Round Proper ]
Stubbs Lane
Attendance 110

AET
H: C.Davies(2)  D.Jewell
0 1 031 Fairford Town v Winterbourne United [ First Round Proper ]
Cinder Lane
Attendance 48
 R Smith
2 0 032 Flackwell Heath v Clanfield [ First Round Proper ]
Wilks Park
Attendance 49
 J.Stalker
1 2 033 Hanwell Town v Wantage Town [ First Round Proper ]
Attendance 40
0 1 034 Henley Town v Newport Pagnell Town [ First Round Proper ]
The Triangle
Attendance 44
2 1 035 Highworth Town v Devizes Town [ First Round Proper ]
Elms Recreation Ground
Attendance 105

AET
 K Norris  B Proffitt  S Bourke
H: D.Hilder  R.Thomas
4 0 036 Larkhall Athletic v Slimbridge [ First Round Proper ]
 B James  O Ballinger
1 2 037 Lydney Town v Shortwood United [ First Round Proper ]
Lydney Recreation Ground
Attendance 87
H: A.Price
4 3 038 Old Woodstock Town v Abingdon Town [ First Round Proper ]
New Road
Match to be played at Eynsham Hall
 S Tobin
The 'Bluefin' - Insurance Brokers Challenge Cup
0 3 036 New College Swindon v Wokingham & Emmbrook [ Round 2 ]
Supermarine RFC
Attendance 58
 O Dolton  J Ainscow  N Bull
 A: D.Horscraft  G.Sargeant(2)
3 0 004 Abbeymead Rovers v Fairford Town Reserves [ Round 2 ]
2 3 005 Cam Bulldogs v Cirencester Town 'Dev' [ Round 2 ]
 A: O.Pitt  J.Smith  G.Williams
0 5 002 AFC Ascot v Chalfont Wasps Reserves [ Round 2 ]
1 10 003 Appleton Stars v Milton United Reserves [ Round 2 ]
 A: J.Alder(3)  C.Bolton(2)  G.Brewerton  M.Irons(3)  J.Ivey  M.Irons
0 5 004 Hanney United v Newbury Reserves [ Round 2 ]
 A: A.Benton(3)  R.Collard  J.O Doherty  A.Benton
3 2 005 Mortimer Reserves v Letcombe Reserves [ Round 2 ]
 A: M.Kight  H.Scriven
1 2 006 Pinewood v Finchampstead Reserves [ Round 2 ]
 A: R.Hawley  C.Miller  L.NASCA
4 2 007 West Wycombe v Penn & Tylers Green Reserves [ Round 2 ]
 A: S.Appleby  A.Quigley  P.Lindsay
Premier Division
0 3 Cheltenham Saracens v Holyport
Petersfield Park
Attendance 25
 D Sallis  A Baker  T Cleasby  P. Scott
 A: L.Driver(2)  M.Rolfe  C.Griffiths  L.Driver
2 2 Kidlington v Ascot United
Yarnton Road
Attendance 71
 A Hunt  M Walker  A Armstrong  P. Faulkner
H: L.Coyle  R.Curtin  A: J.Bennett  J.Sapsed  L.Coyle  P.Cousins
3 0 Shrivenham v Bracknell Town
Shrivenham Recreation Ground
Attendance 59
 M Ferandez  A Emery  D Commander  K. Clarke
H: B.FITZGERALD(2)  A.Maximen  B.FITZGERALD  C.Adams
3 4 Thame United v Oxford City Nomads
ASM Stadium - Meadow View Park
Attendance 142
 S Piret  D Foulks  R Cross  T. Munt
H: N.Rhodes  L.Ricketts  A.Stewart  A: A.Booker  J.Ferreira  P.Haysham  B.Moses  A.Stewart  K.Isaac
Division One (West)
0 1 Brimscombe & Thrupp v Wootton Bassett Town
The Meadow
Attendance 70
 C Kidd  J Wood  A Davies
 A: A.Green  G.PROBERT  A.Green
2 1 Easington Sports v Malmesbury Victoria
Addison Road
Attendance 38
 M Sennett  D Woodcock  B Piggott
H: S.Lambourne  P.Moulder  A: P.Baines  P.Moulder  R.OWEN
1 1 Headington Amateurs v Purton
Barton Recreation Ground
Attendance 22
 N Morrison  P Cobby  O Denne
H: L.Cuff  A: M.Hall  B.Cuff  M.Hall
3 0 Hook Norton v Trowbridge Town
The Bourne
Attendance 40
 P Staynings  K Fry  L Harper  M. Asplen
H: J.Da Silva  OG  D.Poole  J.Wyatt
3 1 Tytherington Rocks v Cricklade Town
Hardwicke Playing Field
3:00 PM

Attendance 63
 P Collyer  S Jacques  D Colman
H: J.Bishop  T.COLBOURNE  M.Hughes  A: M.Povey  J.Mooney  A.Smith
Division One (East)
2 1 Chinnor v Hungerford Town Reserves
Station Road
Attendance 49
 L Davis  S Webb  S Reading
H: I.Braun  S.Braun  A: H.Halls  A.Stallwood  R.HERRIDGE
5 2 Finchampstead v Rayners Lane
Finchampstead Memorial Park
Attendance 52
 J Bird  F Devine  J Brown
H: K.Atkinson(3)  S.Green  G.Rolls  A: J.Patterson  L.YAKU  K.Atkinson  L.YAKU
2 1 Highmoor Ibis v Woodley Town
Palmer Park Stadium
Attendance 52
 B Murdoch  P Sams  G Styles  B. Christie
H: A.Alleyne  A.Baker  A: J.Donegan  A.Baker  J.Donegan
3 1 Lambourn Sports v Thatcham Town Reserves
Lambourn Sports Club
Attendance 42
 J Vallance  M Cardwell  B Harris  C. Rogers
H: R.Guy  A.Mooney  M.Pedder  A: R.Benham  M.Pedder  K.Drake
2 1 Letcombe v Didcot Town Reserves
Letcombe Sports Ground
Attendance 51
 P O'Hare  B Mercer  D Pinchen  M. Jenkins
H: P.Jezzard(2)  A: J.Mackay  S.Webb  J.Bernasconi
0 2 Milton United v Abingdon United Reserves
Milton Heights
3:00 PM

Attendance 38
 V Torre  J Wassall  J O'Neil
 A: A.Andrews  J.Mundy  M.DRUCE  J.Mundy
3 2 Newbury v Maidenhead United
Faraday Road
Attendance 69
 S Borham  R Solomon  C Gittoes
H: C.Hill  C.Jenner  J.Kalejaiye  A: A.CARLOS  I.KAMARIA  C.Jenner  N.McLeod
3 1 Penn & Tylers Green v Chalfont Wasps
French School Meadows
3:00 PM

Attendance 67
 S Parbery  T Burt  C Ludlow  R. Ansell
H: L.RATCLIFFE  R.Sepede  J.West  A: S.Williams  J.West  S.Williams
Division Two (West)
1 0 Cricklade Town Reserves v Shrivenham Reserves
Cricklade Leisure Centre
 N Waite
H: R.WALKER
2 1 Gloucester City 'Dev' v Easington Sports Reserves
Wingate CC
 B Lovegrove
H: K.Palmer  A.Varnam  A: T.HONE
2 4 Wantage Town Reserves v Cheltenham Saracens Reserves
Alfredian Park
 D Lester
H: D.Bolisahla  P.Howe  A: A.Babru  J.Bryan  B.GRIFFITHS  J.Shand
1 3 Wootton Bassett Town Reserves v Brimscombe & Thrupp Reserves
Gerard Buxton Sports Ground
 M Carter
H: S.Terry  A: a.boot  J.Dalton(2)
Division Two (East)
3 2 Ascot United Reserves v Binfield Reserves
Ascot Racecourse
 C Chard
H: H.Holloway-Pratt  S.Humphreys  R.KEELEY  A: OG  A.Vaughan
8 0 Rayners Lane Reserves v Henley Town Reserves
Tithe Farm Social Club
 S N Smith
H: S.Adada  C.Arens(3)  H.Henley  S.Horan  S.Mitchell  R.Parillon
6 0 Reading Town Reserves v Flackwell Heath Reserves
Scours Lane
 G Coster
H: J.Lovelock(3)  A.MURRAY  M.SPENCE  A.Tsaptsinos
Miscellaneous
1 2 Clanfield Res (WITHDRAWN) v Old Woodstock Town Reserves
 S Winters
H: L.HANCOCK  A: M.Joseph  OG
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 22 October 2011 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 22 October 2011.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Witney Town
Div1W
2. Carterton
D2W
3. Highworth Town Reserves
4. Hook Norton Reserves
5. Kidlington Reserves
6. Witney Town Reserves
D2E
7. Chinnor Reserves
8. Thame United Reserves