Go back to LondonMiddx
    Hemel Aces Under 12 Stingers - Goalkeeper & Outfield Players Wanted         Enfield Borough FC U14's - Players Wanted         Hatfield Comets Under 13's - Goalkeeper & Outfield Players Wanted         Hemel Hempstead Rovers Youth FC U11's - Player Wanted         Berkhamsted Raiders Under 16's - Striker Wanted         Harpenden Colts Hawks U16 - Players Wanted         Harvesters FC - Experienced Coach Wanted         Hertford Town Youth U10 Lions - Players Wanted         Edgware Town FC Youth - Players Wanted         Knebworth Youth U16, U12 & U6-U10 - Players Wanted         Berkhamsted U14's - Players Wanted         Broxbourne Borough Youth U11's - Players Wanted         Hertford Heath Under 15's - Goalkeeper Wanted         Broxbourne Borough Youth U15's - Striker & Left Back Wanted         Girls of All Ages, Female Coaches & Female Adult Players Wanted         Everett Rovers Under 11 - Players Needed         High Performance Goalkeeping Training Centres (Weekly)         Half Term Goalkeeping Camp         Chars Youth U14 - Players Wanted         Finchley Football Academy - U11s Goalie, Defenders, Midfielders and Strikers Wanted         Finchley Football Academy - U13s Goalkeeper and Defenders Wanted         Finchley Football Academy - U9s Goalkeeper Wanted         AC Finchley Elite - U14 & U16 Players Wanted         Hadley Rangers U16 - Striker Wanted         HNC FC - Players Wanted for Men's Team         Sarratt U16's - Goalkeeper Wanted         Harvesters U13's - Players Wanted         Elsenham Youth U18's - Players Wanted         One to One Football Coaching         Bishops Stortford U14's - Players Wanted         Harvesters FC U14 - Players Wanted    
Cherry Red Books Middlesex County Football League
Member of the National League System
2011-2012 Season
Sunday, 17 November 2019
Match Day :  Saturday, 15 Oct 2011 Saturday, 22 October 2011 Saturday, 29 Oct 2011
Players Suspended
There are 31 matches
The Alec Smith Premier Division Cup
1 4 001 Sporting Hackney v Hounslow Wanderers [ Round 1 ]
Hackney Marshes
 C. Fernandes  G. Smith  A. Abdullahi
H: C.Monahan  A: A.Ahmed  N.Clinton  F.Otshudi  T.Rowlands  F.Otshudi
2 3 002 FC Romania v FC Deportivo Galicia [ Round 1 ]
Score Community Centre (3G)
 D. Fenner  A. Monk  B. David
H: A.Cardos(2)  A: J.Cambeiro  T.Lowe  M.Turay  I.Rivoira
1 3 004 Sloane v Interwood [ Round 1 ]
Hackney Marshes
 S. Aina  J. Francourt  A. Yahiaoui
H: J.Burden  A: M.Doyle  K.Krans(2)  T.Pugh  N.Mukuna
1 3 008 Springfield v Willesden Constantine [ Round 1 ]
Wadham Lodge
 J. Keane  TBA1  TBA2
H: S.Casimir  A: R.Dos Santos(2)  L.Krasniqi(Labinot)  A.Walden  F.Gomez
The Jim Rogers President's Division One Cup
1 3 008 Elite Youth v Kensington Dragons [ Round 1 ]
Victoria Park
 H. Dhillon
H: H.Rahman  A: P.Bangoo  A.Soussi  J.Sullivan
1 4 011 Kilburn v Imperial College Old Boys [ Round 2 ]
Ark Academy
 M. Starri
H: G.Mapes  A: M.Botchway  A.Haines  H.Hoare  C.Parrott
Jeff Nardin Reserve Division Cup
3 1 003 Southall Reserves v Brentham Reserves [ Round 1 ]
Warren Farm Sports Centre
 I. Thomas
H: A.Hayes  A.Jaswal  D.Mitchell  A: F.Grist
1 3 004 Sloane Reserves v Sporting Hackney Reserves [ Round 1 ]
Royal Hospital South Grounds
 R. Austin
H: B.Bartram  A: O.Opadokum  O.Yusuff(2)
Premier Division
1 4 Indian Gymkhana (S.S.H) v West Essex
Indian Gymkhana Sports Club
Michael McDermott came down with flu referee changed 22/10/11 (JN)
 B. Gill  D. Hookway  A. Babakhanlou
H: H.Matharu  A: M.Hinton  T.Macleod  D.Moore  B.Newton
1 3 Kodak (Harrow) v Broadfields United
Kodak Sports Ground
 J. Yousif  R. Hazell  R. Reid
H: P.Neale  A: E.Cassey  M.Fearon  B.Ismali
2 5 North Kensington v Southall
Vale Farm Sports Ground (Pitch 2)
NO RESULT
 N. Fyfield  G. Kent  W. Saunders
H: M.Meremikwu  S.Philogene  A: W.Dale  A.Konstantinou(3)  R.Sylvester
0 0 Singh Sabha Slough v Hillingdon
Eton Wick Football and Social Club
 M. Sellars  S. Williams  K. Martin
 A.Bell
Division One (Central and East)
6 3 Chiswick Homefields v Vallance
Fullers Griffin Brewery Sports Ground
 E. Barnett
H: R.Metcalfe  D.Prodomo(2)  J.Rocca(3)  A: R.Collins  L.Nogcantsi(2)  Z.Ahmed
2 1 Stonewall v St Lawrence
Barn Elms Playing Fields
 S. Beekman
H: I.Drain  S.Simmons  A: A.Abdulkadir  H.Mpombo
2 7 The Wilberforce Wanderers v Horseed
White Hart Lane Community Sports Centre
 J. Noblemunn
H: J.Graham  T.Kirk  A: H.Adan  J.Kamberi(3)  J.Nasir  OG  I.Warsame  J.Graham  H.Adan
4 0 West End v Cricklewood Wanderers
West Hendon Playing Fields
NOTE: Referee changed 17/10/11 (JN)
 K. Nottage
H: J.Brown  A.Ologbon Ori  M.Yembi  Z.Zahariev
Division One (West)
2 5 Brentham v Pitshanger Dynamo
Brentham Club
 S. Stoyanov
H: R.Aitken  M.Mee  A: OG  C.Read  R.Sen(2)  R.Sitton  R.Sen
2 6 C.B. Hounslow United Social v West London Saracens
Osterley Sports Club (Pitch 2)
 I. Heffernan
H: J.Cripps  B.Oliver  A: M.Abdeslam(6)  M.Cousins
5 1 LPOSSA v Lancaster Town
LPR Club (LPOSSA)
 M. Rodriguez  D. Lea  L. Tilbury
H: J.Karamath  T.Lawrence  P.Murphy  E.Rhodes  C.Tunstall  A: R.Amoanyame  J.Scott-Downie
3 1 Sandgate v FC Assyria
Bourne Farm Playing Fields
 S. Cudner
H: S.Baxter  R.Carolan  M.Gibbs  A: A.Isaac
Division Two
0 4 AFC Heathrow v C.B. Hounslow United Social 3rds
Cranford Community College
 M. Smith
 A: Y.Fehmi Gil(2)  J.Hill(2)  L.Leonard
2 3 Bay v Glenister
Cranford Community College
 N. Briggs
H: A.Berahna  R.Ouyahia  A: J.Dear  C.Howes  M.Swain  J.Dear
1 4 Centenary Park v AFC Southall
Northwick Park Playing Fields
 A. Tonev
H: I.Abbas  A: A.Cook  S.Hutchings(2)  A.Noor  M.Doolan
5 0 Hearts of Teddlothian v Wembley Park
Feltham Community School
NOTE.......MATCH REVERSED AS AGREED BY BOTH CLUBS ( fix sec 20-10-11 )
 M. Swinburn
H: M.Gwynn  N.Hawkins  J.Newstead
0 6 West London Somaliland Community v Ariana Football Academy
Rosedale College
 N. Saunders
 A: R.Andar  M.Marzaie  J.Shah  A.Shirzad(3)  A.Sheik  J.Shah
Senior Reserve Division
H - C.B. Hounslow United Social Reserves v Broadfields United Reserves [ Home Win was awarded ]
Osterley Sports Club
Away team unable to field refer to Discip (SCH)
 B. Kyambaya
0 2 Kensington Dragons Reserves v Sandgate Reserves
Osterley Sports Club (Pitch 3)
 F. Bluchab
 A: S.Akinyemi  B.Gray
3 3 West London Saracens Reserves v Indian Gymkhana (S.S.H) Reserves
Cranford Community College
 R. Gilchrist
H: L.Hassan(3)  A: N.Bains(2)  K.Marld  R.Youssef
Miscellaneous
2 2 Belmullet Town (WITHDRAWN) v H F C
Ealing Central Sports Ground
 M. Jacobs
H: R.Deery  M.McGill  A: D.Mehmet  C.Williams  D.Mehmet
2 4 Greens Utd (WITHDRAWN) v St Johns DFC
Copthall Playing Fields
 D. Jenic
H: R.Maloney  A.Scott  A: D.Ebrahimi-Jarchlow  H.Er  H.Er (Huseyin)(2)  D.Harvard
1 1 Hillingdon Reserves v Kodak (Harrow) Res (WITHDRAWN)
Hillingdon Athletics Stadium
 J. Coverley
H: L.Clarke  A: R.Dingley  M.Smith
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 22 October 2011 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 22 October 2011.
All teams are playing today