Go back to LondonMiddx
    Woodys & Ebogs Youth FC U13's Vapors - Players Wanted         Summer Goalkeeping Camp         Chorleywood Common Youth FC - Looking for U15 Players         Stevenage Borough Juniors U16 Falcons - Players Wanted         Elite Feet FC - Players Wanted         Paringdon U15's Lions - Players Wanted         Laleham & Kempton Girls U15s - Players Wanted         Laleham & Kempton Open Age Men’s Saturday Football - Players Wanted         Goalkeeper Wanted for Saturday Team - Wiseman West FC         Whitewebbs Eagles - Defenders Wanted         Epsom All Stars - Goalkeeper and Striker Wanted         Everett Rovers U18's - 2 New Players Wanted         Sporting Hackney FC - Coaches Wanted         Wealdstone Ladies - Players Wanted         London Samurai Rovers - Players Wanted 2019/20         Chars Youth FC U12's - Players Wanted         One to One Football Coaching         Croxley Green Whites U16's - Players Wanted 2019/20         Cuffley Phoenix U14's - Players Wanted 2019/20         Jack Wilshere's NCF Elites - Recruiting Now         Enfield Youth FC - Players Wanted for 2019/20         Bovingdon U15 Lightning - Goalkeeper Wanted 2019/20         Bovingdon FC - Here Come the Girls         Lemsford Youth Lions U18's - Goalkeeper & Outfield Players Wanted 2019/20         Association of Provincial Football Supporters' Clubs in London - New Teams Welcome         Whetstone Wanderers U13's - Trials Saturday 6th July         Cheshunt Blacks U13's - Players Wanted         Hatfield Comets U16's 2019/20 - Goalkeeper and Outfield Players Wanted         Standon & Puckeridge Hares FC - U15 Players Wanted         Standon & Puckeridge Hares FC U18 - Goalkeeper Wanted         Bury Rangers U17's - Players Wanted         Sarratt Rebels U13's for 2019/20 - Players Wanted         Potters Bar Town (Whites) U14's - Players Wanted         Berkhamsted Town EJA U14's - Players Wanted         Enfield Youth FC U12's - Players Wanted         Rosehill Athletic FC - Management Opportunities         Rosehill Athletic FC - Players Wanted         Cuffley Scorpions U14's - Goalkeeper & Players Required         Abbey FC - Goalkeeper Wanted         HDYFC U15's - New Players Wanted         Valhalla Sports and Social - Players Wanted         Belmont United U15's - Players Wanted         Cuffley Pumas U12's - Players Required         Cuffley FC U10 Stars - Players Wanted         AFC Hammersmith Town - Players Wanted         Cheshunt Blacks FC U14's - Players Wanted         Micah Hyde Football Development Centre         Whetstone Wanderers U18 Leopards - Players Wanted         Elsenham Youth U17's - Players Wanted         Northwood Blues U10's - Players Wanted         West Herts U14's Stags - Players Wanted         Croxley Green Blacks U13's - Players Wanted         Hatfield Comets U13's - Players Wanted         Evergreen Youth U16 2019/20 - Players Wanted         Omonia U15 Gold - Players Wanted for 2019/20         Edmonton Rangers U18 Cobras - Looking for Players for 2019/20 Season         Whitewebbs Eagles - U15's Goalkeeper Wanted (2019/20)         Milton Keynes Sunday Football League - Welcomes New Clubs         Reigate Priory FC, Surrey - Manager & Coach Required         AFC Walcountians - Players Wanted for First Team & Reserves         Evergreen FC - U17 Players Wanted for 2019/20         Reigate Priory FC, Surrey - 1st and Reserve Team Players Wanted         Norsemen Youth - U13 Players Wanted for 2019/20         Rap-Aid Youth FC - Coaches Wanted, All Levels         AC Finchley Youth Girls - Players Wanted for 2019/20         AC Finchley Youth - Players Wanted for 2019/20         AC Finchley Elite - U14 & U16 Players Wanted for 2019/20         Chorleywood Common YFC - Looking for U17 Players for 2019/20         Footballers Wanted in West London         AC Finchley South U14 2018-2019 - Players Wanted         Players Wanted by St Albans City Youth U18 South for 2019/20 Season    
Cherry Red Books Middlesex County Football League
Member of the National League System
2011-2012 Season
Tuesday, 23 July 2019
Match Day :  Tuesday, 11 Oct 2011 Saturday, 15 October 2011 Saturday, 22 Oct 2011
Players Suspended
There are 30 matches
5 1 025 Singh Sabha Slough v Amersham Town [ Round 2 ]
Eton Wick Football and Social Club
1 1 002 British Airways v Sandgate [ Round 1 ] [ Home Win on penalties ]
NO RESULT AS OF 5.15 .....RESULT OBTAINED FROM THE LONDON COMMERCIAL LEAGUE ( fix sec ) FT 1-1, AET 1-1, British Airways won 5-4 on Pens
MCFL Senior Open Cup
3 2 006 Pitshanger Dynamo v The Wilberforce Wanderers [ Round 1 ]
Old Deer Park
 D. Reeve  N. Briggs  N. Saunders
H: C.Read  R.Sen(2)  A: I.Maluza  D.Taylor  R.Sen  I.Maluza
1 3 018 Lancaster Town v Sloane [ Round 2 ]
Cranford Community College
 N. Hickes  A. Tonev  L. Tilbury
H: R.Amoanyame  A: R.Crisp  S.O'Shea  A.Zagajewski  A.Zagajewski
3 0 022 Hillingdon v Sporting Hackney [ Round 2 ]
Hillingdon Athletics Stadium
 M. Smith  I. Thomas  R. Gilchrist
H: B.Forson  C.Mukova  L.Sheridan  B.Forson
MCFL Junior Open Cup
0 2 002 Ariana Football Academy v AFC Southall [ Round 1 ]
Cranford Community College
 B. Kyambaya
 A: S.Hutchings(2)  F.Safi
6 3 003 C.B. Hounslow United Social 3rds v Wembley Park [ Round 1 ]
Osterley Sports Club
 M. Swinburn
H: Y.Fehmi Gil(3)  J.Hill(3)  A: B.Mooney(2)  Z.Randeree
3 2 005 Hearts of Teddlothian v Glenister [ Round 1 ]
Feltham Community School
 D. Lea
H: J.Newstead  S.Riddett  J.Woodard  A: D.Wilson(2)  T.Minter
The Alec Smith Premier Division Cup
2 1 005 Kodak (Harrow) v North Kensington [ Round 1 ]
Kodak Sports Ground
 C. Hartley  Smith . M.D  S. Yu (Yth)
H: A.Raphael  L.Worley  A: N.Simon  T.Michaelides
The Jim Rogers President's Division One Cup
1 2 002 St Johns DFC v West End [ Round 1 ]
Walker Cricket Ground
 J. Noblemunn
H: H.Er (Huseyin)  A: J.Brown  J.Hammond
3 4 003 Vallance v FC Assyria [ Round 1 ]
Hackney Marshes (Pitch 2)
NOTE......BOTH TEAMS HAVE IDENTICAL HOME DATES ( fix sec ), NOTE...referee changed 11/10/11 (JN)
 A. Monk
H: G.Chikodza(2)  L.O'Hara  A: M.Hiskail  A.Isaac  D.Isaac  G.Isaac  G.Chikodza  M.Benjamin
1 7 005 Greens Utd (WITHDRAWN) v Horseed [ Round 1 ]
Copthall Playing Fields
 G. Smith
H: K.Dervishi  A: H.Adan  A.Dahir(2)  K.Hassan  J.Nasir(2)  A.Yusuf  K.Jack Donal  A.Dahir
1 0 006 LPOSSA v St Lawrence [ Round 1 ]
LPR Club (LPOSSA)
 N. Fyfield  E. Barnett  R. Reid
H: E.Rhodes  M.Raeburn  I.Musaja
3 1 007 West London Saracens v C.B. Hounslow United Social [ Round 1 ]
Cranford Community College
 J. Coverley
H: C.Dunkley(3)  A: M.Stevens  C.Dunkley
Jeff Nardin Reserve Division Cup
3 0 001 Kensington Dragons Reserves v C.B. Hounslow United Social Reserves [ Round 1 ]
Osterley Sports Club (Pitch 3)
 S. Beekman
H: J.Laycock  T.Madden  D.Marquis
2 4 002 Kodak (Harrow) Res (WITHDRAWN) v Broadfields United Reserves [ Round 1 ]
 D. Carter
H: R.Dingley  R.Jones  A: B.Campbell  A.Cresswell  W.Murphy(2)  M.Wisniewski
Premier Division
1 6 FC Deportivo Galicia v Interwood
Osterley Sports Club
 S. Aina  V. Sawenko  W. Saunders
H: L.Campbell Arranz  A: M.Doyle(4)  K.Krans(2)  M.Decabo  M.Doyle
3 3 Hounslow Wanderers v Willesden Constantine
Rosedale College
1st AR added 12/10/11 home team contact 1st AR with match details (JN), 2nd AR Argen Babakhanlou came down with flu, no other officials are available 13/10/11 (JN)
 J. Yousif  S. Williams  TBA2
H: M.Bariah  M.Wilkinson  S.Zargaran  A: M.Hussein  J.Kellar  A.Mohamoud  F.Otshudi
0 6 Indian Gymkhana (S.S.H) v Broadfields United
Indian Gymkhana Sports Club
1st AR Pat McCrossan unavailable due to family reasons, there are no other officials available 13/10/11 (JN)
 A. Lashchikov  TBA1  M. Jacobs
 A: E.Cassey  M.Fearon  B.Ismali(2)  K.Watson(2)
2 1 Southall v FC Romania
Hanwell Town FC
 M. Sellars  R. Hazell  M. Young
H: M.Gulfer  R.Sylvester  A: O.Copcioae
2 1 West Essex v Springfield
Hackney Marshes
2nd AR changed 11/10/11 (JN)
 D. Thomas  J. Morris  A. Abdullahi
H: T.Macleod(2)  A: N.Levy  W.Douglas
Division One (Central and East)
4 1 Chiswick Homefields v Stonewall
Fullers Griffin Brewery Sports Ground
 D. Fenner
H: M.Hignett  D.Prodomo(2)  J.Rocca  A: C.Rice  J.Rocca
1 4 Cricklewood Wanderers v Kilburn
Ark Academy
 R. Simmonds
H: I.Jabbie  A: C.Mapes  G.Mapes(2)  L.Nelson
Division One (West)
1 1 H F C v Kensington Dragons
Harlington School & Sports Centre
 S. Stoyanov
H: M.Nihat  A: J.Sullivan  I.Bansal
Division Two
1 2 AFC Heathrow v Bay
Cranford Community College
 M. Rodriguez
H: B.Titchmarsh  A: A.Ouadah  A.Zitouni  J.Phillips
Senior Reserve Division
1 2 Brentham Reserves v Sandgate Reserves
Brentham Club
 P. Savva
H: M.Deely  A: J.Bees  M.Holdford
4 2 Southall Reserves v Indian Gymkhana (S.S.H) Reserves
Warren Farm Sports Centre
 D. Russell
H: N.Gilbert  S.Kouame(2)  T.Rose  A: K.Chhokar  A.Sandhu
3 3 Sporting Hackney Reserves v Hillingdon Reserves
Hackney Marshes
 J. Francourt
H: B.Charalambous  S.Jones  C.Monahan  A: A.Casey  R.Petford(2)
Miscellaneous
3 0 Imperial College Old Boys v Belmullet Town (WITHDRAWN)
Imperial College Sports Ground
 D. Jenic
H: A.Haines  H.Hoare  C.Parrott
3 1 West London Somaliland Community v Tokyington Manor 'A' (WITHDRAWN))
Rosedale College
NO RESULTS... VH result sec
 R. Austin
H: M.Ali  S.Kouthoofd  O.Mohamed  A: E.Amaro  M.Khader
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 15 October 2011 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 15 October 2011.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Div1C
1. Elite Youth
Div1W
2. Brentham
Div2
3. Centenary Park
SRDiv
4. Sloane Reserves
5. West London Saracens Reserves