Go back to LondonMiddx
    One to One Football Coaching         Whetstone Wanderers Leopards U18’s - Players Wanted for 2020/21         Premierskills FC - U7, U8, U11 Players Wanted         Chorleywood Common Youth FC - U16s Players Required for 2020/21         Hemel Hempstead Rovers Youth FC U12's (season 2020/21) - Players Wanted         Hertfordshire Regional Talent Centre - U12 Trials         Footballers Wanted in Southwest London         Borehamwood U12 Knights - U13 for Season 20/21 - Players Wanted         St Albans City Youth U18 South - Players Wanted for 2020/21         Cheshunt Youth EJA - Players Required (Current Year 8)         Berkhamstead FC - Proven Strikers & Players Required         West SL Benfica - Goalkeeper & Outfield Players Wanted    
Go to their Website
UHLSPORT Hellenic League
Member of the National League System
2011-2012 Season
Thursday, 28 May 2020
Match Day :  Friday, 30 Sep 2011 Saturday, 01 October 2011 Monday, 03 Oct 2011
Players Suspended
There are 37 matches
1 3 033 Thame United v Oxford City [ Second Round Qualifying ]
ASM Stadium - Meadow View Park
Attendance 462
H: J.Steedman
The 'Bluefin' - Insurance Brokers Challenge Cup
2 1 001 Abingdon Town v Didcot Town Reserves [ Round 1 ]
Culham Road
Attendance 22
 C Chard  J O'Neil  D Edwards
H: C.Bough  M.Janes  A: L.Noble
4 1 003 Bracknell Town v Hook Norton [ Round 1 ]
Larges Lane
Attendance 43
 S Reading  J. Mason  C Gittoes
H: B.Knight(3)  G.Newson  A: J.Wyatt
0 1 004 Chalfont Wasps v Fairford Town [ Round 1 ]
Crossleys
Attendance 67
 J Bird  R Solomon  R Redman
 A: C.Grabe
0 5 005 Chinnor v Cheltenham Saracens [ Round 1 ]
Station Road
Attendance 57
 B Proffitt  C Ludlow  S N Smith
 A: C.Griffiths(2)  J.Hammond  A.Loveridge  S.Mason
1 2 007 Cricklade Town v Letcombe [ Round 1 ]
Cricklade Leisure Centre
Attendance 64
 P Booth  D Pinchen  D Colman
H: S.Reason  A: L.Gifford  P.Horswell
5 5 008 Easington Sports v Old Woodstock Town [ Round 1 ] [ Home Win on penalties ]
Addison Road
Attendance 53

AET 5-4 on penalties
 B Murdoch  B Timms  C Marsden
H: S.HAYNES(2)  S.Lambourne(2)  P.Moulder  A: D.Bone  C.Gilkes  G.Kidd  D.Monk  M.Nicholls
4 2 010 Headington Amateurs v Henley Town [ Round 1 ]
Barton Recreation Ground
2:30 PM

Attendance 53
 I Hamilton  C Greenwood  M E Jones
H: L.Cuff(3)  L.Morbey  A: C.Dean  E.Whitehouse
2 1 012 Lydney Town v Hungerford Town Reserves [ Round 1 ]
Lydney Recreation Ground
Attendance 37
 A Davies  G Kornasiewicz  L Assistant
H: D.Bishop  J.Liddington  A: C.Self
1 2 013 Milton United v Shrivenham [ Round 1 ]
Milton Heights
3:00 PM

Attendance 32
 S Anderson  M Hall  P Montgomery
H: B.Taylor  A: C.Cox(2)
2 0 015 Newbury v Brimscombe & Thrupp [ Round 1 ]
Faraday Road
Attendance 54
 M Walker  P Kelly  M Bullock
H: D.Jones  B.Wickens
0 1 016 Purton v Carterton [ Round 1 ]
The Red House
 N Waite  K Small  T Sharkey
 A: G.Seacole
3 2 017 Rayners Lane v Clanfield [ Round 1 ]
Tithe Farm Social Club
Attendance 72
 E Turner  S Webb  J Hobbs
H: P.Leslie  R.Upton  L.YAKU  A: D.Dixon  S.Olphert
1 2 018 Reading Town v Abingdon United Reserves [ Round 1 ]
Scours Lane
Attendance 53
 J Livingston  C Bullock  R Pardoe
H: G.Lewis  A: N.Bayliss  J.Parker
2 2 022 Tytherington Rocks v Wootton Bassett Town [ Round 1 ] [ Away Win on penalties ]
Hardwicke Playing Field
2:30 PM

Attendance 58

AET 5-6 on penalties
 P Middlecote  L Simpkins
H: J.Bishop(2)  A: M.Bown(2)
The Chairman's Reserve Challenge Cup (KO Stage)
1 2 003 Clanfield Res (WITHDRAWN) v Finchampstead Reserves [ Round 1 ]
 B James
H: I.Barrett  A: C.BOWMAN  S.Edwards
0 1 005 Fairford Town Reserves v Cheltenham Saracens Reserves [ Round 1 ]
Cinder Lane
 S Jacques
 A: J.Oldham
1 3 008 Henley Town Reserves v Chinnor Reserves [ Round 1 ]
The Triangle
 D Burford
H: S.BELL  A: R.JEWELL  C.Johnston  W.PLUMB
1 8 009 Holyport Res (WITHDRAWN) v Ascot United Reserves [ Round 1 ]
 W Ottaway
H: K.Bradley  A: S.Dennison  H.Holloway-Pratt  R.KEELEY  R.Mills(3)  J.Sapsed(2)
2 3 010 Kidlington Reserves v Brimscombe & Thrupp Reserves [ Round 1 ]
Yarnton Road
 W Mufiri
H: M.ERNST(2)  A: a.boot(2)  K.Mace
- A 011 Letcombe Reserves v Reading Town Reserves [ Round 1 ] [ Away Win was awarded ]
Letcombe Sports Ground
5 1 013 Old Woodstock Town Reserves v Hook Norton Reserves [ Round 1 ]
New Road
 W Rygalski
H: E.Gilkes(2)  M.Joseph(2)  B.Willoughby  A: H.Smith
6 2 016 Wantage Town Reserves v Easington Sports Reserves [ Round 1 ]
Alfredian Park
 S Williams
H: A.Barton  J.DALY(4)  R.Joyce  A: K.FOSTER  S.Timms
2 10 001 Prestwood Reserves v Penn & Tylers Green Reserves [ Round 1 ]
 A: S.Appleby(2)  P.CATLIN  L.Cohen  T.Collins(3)  A.MOSES  A.Quigley(2)  P.CATLIN
Premier Division
1 5 Ardley United v Holyport
The Playing Fields Ardley
Attendance 56
 N Morrison  J Wood  E Henderson  P. Scott
H: B.Thomas  A: C.Coull(2)  L.Driver  J.Handscomb(2)  C.Coull
2 0 Binfield v Kidlington
Stubbs Lane
Attendance 58
 A Bayliss  A Whichelow  P Redmond
H: C.Davies  I.Davies  C.Davies  T.McNamara
0 1 Highworth Town v Flackwell Heath
Elms Recreation Ground
Attendance 97
 P Collyer  M Carter  D Lester  P. Faulkner
 A: R.Cannon  R.Cannon
3 1 Shortwood United v Oxford City Nomads
Meadowbank
Attendance 80
 S Woodley  R Price  R Dyer  C. Rogers
H: T.Haddock  J.Parrott  J.Tustain  A: P.Haysham  T.Haddock  P.Haysham
4 2 Slimbridge v Wokingham & Emmbrook
Wisloe Road
Attendance 52
 K Barnett  R Ashman  G Markey
H: M.Bryant  A.Higgs  K.Nash  M.Roberts  A: A.Mitchell  S.Wyatt  J.Martin  S.Wyatt
3 1 Witney Town v Ascot United
Marriotts Stadium
Attendance 67
 C Boyles  A Burns  A Emery
H: M.Blenford  OG  A.Styles  A: L.Boon  J.Smith  L.Boon
Division One (West)
0 6 Trowbridge Town v Malmesbury Victoria
Woodmarsh
Attendance 57
 L Cunningham  P Laggett  B Harris
 A: P.Baines(2)  M.Field  J.McCarthy(2)  E.Wilkins  A.Sheppard  M.Sparrow
2 2 Winterbourne United v Cirencester Town 'Dev'
Oakland Park
Attendance 39
 P Robertson  M Cardwell  B Lovegrove  B. King
H: OG(2)  A: O.Pitt(2)  M.Totterdell  O.Pitt
Division One (East)
1 5 Finchampstead v Lambourn Sports
Finchampstead Memorial Park
Attendance 51
 S Dolton  G Styles  M Wild
H: M.Jones  A: L.Griffin  R.Guy  D.Langford(2)  A.Mooney  K.Atkinson  K.Willmoth
3 0 Highmoor Ibis v Maidenhead United
Palmer Park Stadium
Attendance 22
 P Andrews  J Wassall  T Saunders  R. Ansell
H: A.Baker(2)  M.STARGATT  A.Baker  J.LARABA
0 4 Woodley Town v Thatcham Town Reserves
East Park Farm
Attendance 29
 G Key  P Sams  E Rowbotham
 A: G.Brown  G.Riccio  S.Thorp(2)  V.Sesay  S.Thorp
Division Two (West)
1 3 Shrivenham Reserves v Gloucester City 'Dev'
Shrivenham Recreation Ground
 Craig Boyles
H: B.Cowley  A: J.HARRIS  M.Liddiard  K.Palmer
3 2 Wootton Bassett Town Reserves v Highworth Town Reserves
Gerard Buxton Sports Ground
 J Ainscow
H: M.Buckingham  T.MARCHMENT WILLIAMS(2)  A: K.Coles  J.Hambidge
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 01 October 2011 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 01 October 2011.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Wantage Town
Div1W
2. New College Swindon
Div1E
3. Penn & Tylers Green
D2W
4. Cricklade Town Reserves
5. Witney Town Reserves
D2E
6. Binfield Reserves
7. Chalfont Wasps Reserves
8. Flackwell Heath Reserves
9. Milton United Reserves
10. Newbury Reserves
11. Rayners Lane Reserves
12. Thame United Reserves