Go back to LondonMiddx
    West SL Benfica - Goalkeeper & Outfield Players Wanted         Enfield Rangers - Current U12's - Talented Players Required         Harvesters 5-A-Side Football Tournament         Stevenage Borough Juniors Under 9 (School year 4) - Players Wanted         Potters Bar Town Youth FC U14 Scholars - Goalkeeper/Players Wanted for Next Season's U15s         Whetstone Wanderers Jaguars U12's - Players Wanted for Next SeasonĀ (U13's - 2020/21)         Enfield Rangers YFC U12's 2020/21 Season         Trials: Current Yr10, U15 Players Wanted for U16's Next Year 2020/21         Borehamwood Youth FC U13 Crusaders - Striker Wanted for 20-21 Season (U14)         Enfield Rangers YFC U15's 2020/21 Season         Enfield Rangers YFC Mini Soccer Tournament         St Albans City Youth U12 Orient - U13 Players Wanted for 20/21         Wheathampstead Wanderers U12 Sharks & Tigers - Players Wanted         Potters Bar Town - Goalkeeper Wanted for Next Season's U11s         Borehamwood U12 Knights - U13 for Season 20/21 - Players Wanted         Whitewebbs Eagles Whites U11 - Players Wanted         HNC FC - Players Wanted for Men's Team         Borehamwood Youth U15 Templars - Goalkeeper & Outfield Players Wanted         Cheshunt Youth 2020 Summer Sixes Tournament    
Go to their Website
UHLSPORT Hellenic League
Member of the National League System
2011-2012 Season
Saturday, 04 April 2020
Match Day :  Wednesday, 21 Sep 2011 Saturday, 24 September 2011 Monday, 26 Sep 2011
Players Suspended
There are 41 matches
2 2 012 Abingdon Town v Feltham [ Second Round Qualifying ]
Culham Road
Attendance 22

AET
0 1 013 Ascot United v Buckingham Town [ Second Round Qualifying ]
Ascot Racecourse
Attendance 67
0 1 014 Ashton & Backwell United v Fairford Town [ Second Round Qualifying ]
AET
 A: D.Bailey
0 1 015 Bracknell Town v Hillingdon Borough [ Second Round Qualifying ]
Larges Lane
Attendance 66
3 1 016 Carterton v Shrivenham [ Second Round Qualifying ]
Kilkenny Lane
Attendance 19
H: J.Morrison  G.Seacole  G.YATES  A: A.Maximen  C.Mills
3 1 017 Flackwell Heath v Windsor [ Second Round Qualifying ]
Wilks Park
Attendance 99
H: R.Cannon  S.GRANT  A.Harman  S.Southerden
2 4 018 Hengrove Athletic v Winterbourne United [ Second Round Qualifying ]
Attendance 28
1 0 019 Henley Town v Milton United [ Second Round Qualifying ]
The Triangle
Attendance 31
1 2 020 Keynsham Town v Lydney Town [ Second Round Qualifying ]
 A: N.Halford(2)
2 3 021 Kidlington v Hanworth Villa [ Second Round Qualifying ]
Yarnton Road
Attendance 61
3 5 022 Newbury v Clanfield [ Second Round Qualifying ]
Faraday Road
Attendance 72
 A: D.Bishop  K.Brooks  J.EDMUNDS  L.Keyes(2)  D.Bishop
2 1 023 Reading Town v Aylesbury United [ Second Round Qualifying ]
Scours Lane
Attendance 107

AET
H: R.Spence(2)  A.Salmon
3 2 024 Shortwood United v Hallen [ Second Round Qualifying ]
Meadowbank
Attendance 106

AET
3 2 025 Slimbridge v Merthyr Town [ Second Round Qualifying ]
Wisloe Road
Attendance 119
2 5 026 Thame United v Hanwell Town [ Second Round Qualifying ]
ASM Stadium - Meadow View Park
Attendance 91
H: A.MacDonald  D.WEST
2 1 027 Winslow United v Wokingham & Emmbrook [ Second Round Qualifying ]
 A: B.Dearlove
6 3 028 Witney Town v Amersham Town [ Second Round Qualifying ]
Marriotts Stadium
Attendance 69

AET
The 'Bluefin' - Insurance Brokers Challenge Cup
2 6 006 Cirencester Town 'Dev' v Oxford City Nomads [ Round 1 ]
The Corinium Stadium
Attendance 58
 K Godfrey  B Lovegrove  D Woodcock  M. Jenkins
H: M.Ford  J.Hayward  A: J.Ferreira  P.Haysham  A.Morris  B.Moses(3)
5 0 014 New College Swindon v Maidenhead United Reserves [ Round 1 ]
Supermarine RFC
Attendance 42
 L Garrard  S Winters  P Morris  J. Chappell
H: N.BLACKFORD(2)  J.SKEATES  G.WRONA(2)
Premier Division
4 1 Binfield v Wantage Town
Stubbs Lane
Attendance 86
 S Tobin  J Finlay  D Burford
H: C.Davies  I.Davies  J.Suarez  D.Wing  A: G.Edney  I.Davies  G.Edney
0 2 Highworth Town v Ardley United
Elms Recreation Ground
Attendance 59
 B Whitty  A Davies  D Commander  P. Scott
 A: R.Brooks  T.Bryan  B.Snook  A.Garner
1 0 Holyport v Cheltenham Saracens
Summerleaze Village
Attendance 59
 M Ferandez  W Mufiri  F Devine
H: L.Jerrum  L.Jerrum  M.OLIVER
Division One (West)
6 3 Cricklade Town v Trowbridge Town
Cricklade Leisure Centre
Attendance 81
 K Barnett  P Smith  R Dyer
H: B.Carter(3)  S.Reason  C.Shand  A.Smith  A: OG(3)  B.Carter  J.Sainsbury
0 2 Easington Sports v Tytherington Rocks
Addison Road
Attendance 58
 R Smith  L Harper  C Ludlow  M. Asplen
 A: A.CRIDDLE  J.Smyth  J.Hastie  A.CRIDDLE
0 0 Hook Norton v Malmesbury Victoria
The Bourne
Attendance 40
 N Templey  J O'Neil  P. Faulkner
 M.Brice  M.Sparrow
0 2 Purton v Old Woodstock Town
The Red House
Attendance 69
 J Mizzi  P Laggett  D Colman
 A: D.Bone(2)  J.Cowley  D.Bone
4 0 Wootton Bassett Town v Headington Amateurs
Gerard Buxton Sports Ground
3:00 PM

Attendance 23
 P Day  R McCabe  D Pinchen
H: R.Carter  R.DRIVER  S.Packer  J.Turner  R.Carter  A.Hafiz
Division One (East)
4 1 Chalfont Wasps v Letcombe
Crossleys
Attendance 52
 K Tribe  W Rygalski  I Bath  P. Nix
H: M.Holt  R.Sweales  S.Williams  M.Wilson  A: P.Jezzard  S.Williams  P.Jezzard
1 2 Chinnor v Highmoor Ibis
Station Road
Attendance 42
 N MacKenzie  B Timms  P Andrew  P. Montague (A)
H: G.Marshall  A: C.Gallimore  S.Peacock  G.Marshall  A.Baker
3 1 Finchampstead v Abingdon United Reserves
Finchampstead Memorial Park
Attendance 56
 S Maynard  G Manyange  N Goff
H: S.Green  M.Jones  S.Manicom  A: J.Marsh  D.Willis  C.Baker
1 1 Hungerford Town Reserves v Didcot Town Reserves
Bulpit Lane
 P Wideson  S Webb  I Blount
H: T.Mahoney  A: L.Noble  C.Self  L.Noble
3 2 Penn & Tylers Green v Woodley Town
French School Meadows
3:00 PM

Attendance 47
 Craig Boyles  S N Smith  J Wassall  T. Munt
H: C.Hurst  A.Sepede  J.West  A: J.Donegan  W.Gordon  C.Hurst  J.Donegan
5 0 Rayners Lane v Lambourn Sports
Tithe Farm Social Club
Attendance 82
 R Hey  C Gittoes  T Burt  M. Gardiner (A)
H: D.Cruickshank  R.Upton(4)  R.Upton  S.Pleass
Division Two (West)
1 0 Fairford Town Reserves v Cricklade Town Reserves
Cinder Lane
 D McMillan
H: L.Clark
4 0 Gloucester City 'Dev' v Cheltenham Saracens Reserves
Wingate CC
 J Ainscow
H: S.Claridge  B.James(2)  M.Liddiard
1 5 Old Woodstock Town Reserves v Highworth Town Reserves
New Road
 J Wood
H: T.Miller  A: J.Allan  K.Coles(3)  P.CORCORAN
1 1 Shrivenham Reserves v Easington Sports Reserves
Shrivenham Recreation Ground
 N Waite
H: C.Cox  A: S.Timms  G.Higgs
0 3 Wantage Town Reserves v Kidlington Reserves
Alfredian Park
 B Proffitt
 A: J.Anderson  M.ERNST  OG
Division Two (East)
0 3 Letcombe Reserves v Chalfont Wasps Reserves
Letcombe Sports Ground
 R Cross
 A: J.Hatcher  D.Page  M.STACK
0 4 Milton United Reserves v Rayners Lane Reserves
Milton Heights
 P Kelly
 A: C.Arens(3)  P.GRECZI
Miscellaneous
2 4 Clanfield Res (WITHDRAWN) v Wootton Bassett Town Reserves
H: C.ARTINGSTALL  D.Coleman  A: T.MARCHMENT WILLIAMS  L.Smith  S.Terry  J.WINDELL
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 24 September 2011 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 24 September 2011.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Div1W
1. Brimscombe & Thrupp
Div1E
2. Maidenhead United
3. Thatcham Town Reserves
D2W
4. Brimscombe & Thrupp Reserves
5. Hook Norton Reserves
6. Witney Town Reserves
D2E
7. Ascot United Reserves
8. Binfield Reserves
9. Chinnor Reserves
10. Finchampstead Reserves
11. Flackwell Heath Reserves
12. Henley Town Reserves
13. Newbury Reserves
14. Penn & Tylers Green Reserves
15. Reading Town Reserves
16. Thame United Reserves