Go back to LondonMiddx
    Hadley Rangers - Looking for U18 Players         Welwyn Garden City Youth Typhoons U17/U18s - Players Wanted for 2022/23         Colney Heath - U15/U16 Sunday League Players Wanted for 2022/23         Colney Heath - Under 13,14,15,16 EJA Players Wanted for 2022/23         East Herts Youth - U17/18s Players Wanted for 2022/23         St Albans West - U14 GK & Players Wanted for 2022/23 Top Division         Chars Youth - U17/U18 Players Wanted for 2022/23         Whitewebbs Eagles Green - U18 Goalkeeper & Defenders Wanted for 2022/23         Cuffley Youth - U10s Players Wanted for 2022/23         Exciting Opportunity for Talented Players         Barnet Azzurri - U12, U15 & U17/18s Players Wanted for 2022/23         Broxbourne Borough - U18s Players Wanted for 2022/23         Potters Bar United - U17/18 Players & GK Wanted for 2022/23         Borehamwood Crusaders - U15 Players Wanted for 2022/23         11-a-Side Men's Team Trials in July for 2022/23         Royston Town Colts - U15s Players & GK Wanted for 2022/23         Cuffley Dragons - U16 Players Wanted for 2022/23         New Salamis - U13's Players Wanted for 2022/23         Potters Bar Town - U9 Player Wanted for 2022/23         Harlow Town - U14 Player Recruitment for 2022/23         Enfield Youth - U11 Players Wanted for 2022/23         Colney Heath Magpies - U14 Players Wanted for 2022/23         St Albans City Youth - U15 Players Wanted for 2022/23         Welwyn Garden City Youth Hurricanes - U12 Players Wanted for 2022/23         Hemel Hempstead Town Youth FC Reds - U13 Players Wanted for 2022/23         New Salamis Youth - Players & Assistant Coach Wanted         Borehamwood 2000 FC - U14 Players Wanted for 2022/23         Broxbourne United - Players Wanted for Next Season's U14's         Edmonton Rangers - Player Trials (all ages U8- U18)         Edmonton Rangers - London's Premier Youth Tournament         Cheshunt FC U13's - EJA Open Training Sessions for 2022/23         Welwyn Garden City Youth Hurricanes U13 - Season 2022/23         Hertford Town FC - U11 Players Wanted for 2022/23         London Athletic - U14 Players Wanted for 2022/23         AC Finchley Youth & Adult Volunteer Coaches Wanted         AC Finchley Youth U18 Red Division - Players Wanted         AC Finchley Youth - Open Trial Day Saturday 14th May         Wodson Park - U16's Players Wanted for 2022/23         Ware Youth FC - Players Wanted for Next Season's U15s         Cheshunt Youth U8s for 2022/23 - Open Training Sessions         Broxbourne Borough U11’s Royals - U12's Players Wanted for 2022/23         Chessington & District Sunday Football League - Clubs Wanted         Royston Town Crows - U16's Player Recruitment for 2022/23         Edgware Town U14's 2022/23 - Players Wanted         St Albans City FC - Academy & Education Programme         Cuffley Falcons - U12 Players Wanted for 2022/23         Cuffley Warriors U15 Player Recruitment for 2022/23         London Colney Youth Tigers (Current Year 8) - Players Wanted         Berkhamsted FC U15's - Players Wanted         Northwood FC Whites U8's 2022/23 - Players Wanted         Cuffley Jets - Players Wanted for Next Season's U9's    
Go to their Website
Cherry Red Records Combined Counties Football League
Member of the National League System
2011-2012 Season
Monday, 16 May 2022
Match Day :  Thursday, 15 Sep 2011 Saturday, 17 September 2011 Tuesday, 20 Sep 2011
Players Suspended
There are 27 matches
1 9 Banstead Athletic v Maidstone United [ First Round Qualifying ]
Merland Rise
3 2 Chesham Utd v Staines Lammas [ First Round Qualifying ]
1 0 Hanworth Villa v Wembley [ First Round Qualifying ]
Rectory Meadows
H: L.Shennan
1 0 Hartley Wintney v Bashley [ First Round Qualifying ]
Memorial Playing Fields Hartley Wintney
0 4 Horley Town v Dulwich Hamlet [ First Round Qualifying ]
The New Defence
Lemon Recordings Division One Challenge Cup
0 1 007 Spelthorne Sports v Guernsey [ Round 2 ]
Spelthorne Sports Club
 D. Crick
 A: R.Allen  T.Chisholm
RPM Records Reserve Challenge Cup
1 4 002 Farleigh Rovers Reserves v Farnham Town Reserves [ Round 1 ]
Parsonage Field
 M. Cook
H: J.Chaplin  A: J.Horner(3)  B.Page
6 0 006 Warlingham Reserves v Sandhurst Town Reserves [ Round 1 ]
Verdayne Playing Fields
 R. O'Sullivan
H: J.Ang  D.Canning  T.Lineker(3)  B.Stuart
Premier Division
0 2 Ash United v Colliers Wood United
Youngs Drive
 G. Mays
 A: M.Embalo(2)
2 1 Dorking v Mole Valley SCR
Meadowbank Stadium
 I. Kitchen
H: G.Smith  M.Smith  A: L.Holden
2 1 Farnham Town v Raynes Park Vale
Memorial Ground Farnham
 P. Johnson
 A: S.Moore  G.Bolger
4 1 Guildford City v South Park
Spectrum Leisure Centre
 M. Diamini
H: B.Camara  A.Gacheru  D.Moody  B.Rayner  A: M.Ward
2 2 Molesey v Croydon
Walton Road
 C. Felton
H: R.Chalke  E.Quarshie  A: C.De Acmeida(2)
3 1 Sandhurst Town v Epsom & Ewell
Bottom Meadow
 P. Meek
H: J.Akonor(2)  P.Hayes  A: R.Burns
3 0 Windsor v Chessington & Hook United
Stag Meadow
 P. Conn
H: B.Hudell  R.O'Toole  B.Porter
Division One
1 3 Cobham v Bedfont Sports
Leg of Mutton Field
 N. Clark
H: J.Baxter  A: J.Emeny  J.Watts(2)
3 1 Eversley v Farleigh Rovers
Eversley Cross
 R. Hailstone
H: M.Baker  P.Massaquoi  C.Page  A: C.Prendergast
0 2 Feltham v CB Hounslow United
The Orchard
 D. Jones
 A: S.Forde  A.Jones  A.Batica
1 5 Frimley Green v Westfield
Frimley Green Recreation Ground
 T. Gilmore
H: B.Jelovac  A: L.Allum  A.Harding  R.Jones  OG  N.Roissetter
1 2 Sheerwater v Warlingham
Sheerwater Recreation Ground
 M. Kelly
H: K.Onalaja  A: L.Neaves  L.Roache
1 1 South Kilburn v Bookham
Vale Farm Sports Centre
 A. Hodge
H: L.Shepherd  A: J.King
4 1 Worcester Park v Knaphill
Skinners Field
 J. Cushen
H: C.Chaney  M.Muino  G.O'Leary(2)  A: R.Hogsden
Reserve Section
0 2 Bedfont Sports Reserves v Bookham Reserves
Bedfont Sports Club
 A: M.Reed  A.Thompson
3 3 CB Hounslow United Reserves v Westfield Reserves
Osterley Sports Club
 A. Flynn
H: M.Peters  W.Phillips  b.Sliwa  A: L.Cooke  M.Leech  J.Melia
1 2 Knaphill Reserves v Worcester Park Reserves
Brookwood Country Park
 M. Sellars
H: H.Masembe  A: S.Marples(2)
3 1 Raynes Park Vale Reserves v Frimley Green Reserves
Prince Georges Fields
 N. Walker
H: M.Lamay(2)  L.Lemoh  A: L.Cope  J.Williamson
0 3 Staines Lammas Reserves v Eversley Reserves
Laleham Recreation Ground
 A: B.Jones  J.McGill  J.Wright
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 17 September 2011 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 17 September 2011.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Badshot Lea
2. Camberley Town
3. Cove
4. Egham Town
Resrv
5. Sheerwater Reserves