Go back to LondonMiddx
    One to One Football Coaching         Whetstone Wanderers Leopards U18’s - Players Wanted for 2020/21         Premierskills FC - U7, U8, U11 Players Wanted         Chorleywood Common Youth FC - U16s Players Required for 2020/21         Hemel Hempstead Rovers Youth FC U12's (season 2020/21) - Players Wanted         Hertfordshire Regional Talent Centre - U12 Trials         Footballers Wanted in Southwest London         Borehamwood U12 Knights - U13 for Season 20/21 - Players Wanted         St Albans City Youth U18 South - Players Wanted for 2020/21         Cheshunt Youth EJA - Players Required (Current Year 8)         Berkhamstead FC - Proven Strikers & Players Required         West SL Benfica - Goalkeeper & Outfield Players Wanted    
Go to their Website
UHLSPORT Hellenic League
Member of the National League System
2011-2012 Season
Thursday, 28 May 2020
Match Day :  Friday, 19 Aug 2011 Saturday, 20 August 2011 Sunday, 21 Aug 2011
Players Suspended
There are 38 matches
4 0 001 Abingdon Town v Milton United [ Extra Preliminary Round ]
Culham Road
Attendance 56
H: C.Bloomfield  M.Janes  A.Odhiambo  L.Williams  R.Hamling
3 0 002 Ardley United v Flackwell Heath [ Extra Preliminary Round ]
The Playing Fields Ardley
Attendance 48
H: R.Brooks  T.Bryan  B.Thomas  H.Pritchard
- A 005 Bicester Town (WITHDRAWN) v Bedfont Sports Club [ Extra Preliminary Round ] [ Away Win was awarded ]
4 1 006 Brislington v Lydney Town [ Extra Preliminary Round ]
Attendance 60
 A: OG
3 0 007 Fairford Town v Wellington [ Extra Preliminary Round ]
Cinder Lane
Attendance 53
H: D.Bailey  J.Moody  R.Williams
1 2 008 Gillingham Town v Newbury [ Extra Preliminary Round ]
Attendance 136
4 2 009 Hanworth Villa v Shrivenham [ Extra Preliminary Round ]
Attendance 202
 A: S.Robertson(2)
4 2 011 Kidlington v Hillingdon Borough [ Extra Preliminary Round ]
Yarnton Road
Attendance 62
H: L.Coyle  R.Curtin(2)  Z.McEachran
1 2 012 Old Woodstock Town v Wantage Town [ Extra Preliminary Round ]
New Road
Attendance 38

at Eynsham Hall
2 1 013 Radstock Town v Wootton Bassett Town [ Extra Preliminary Round ]
Attendance 75
0 0 014 Reading Town v Binfield [ Extra Preliminary Round ]
Scours Lane
Attendance 59
 A.Salmon
2 3 015 Sandhurst Town v Thame United [ Extra Preliminary Round ]
 A: A.Rogers  A.Stewart(2)
3 1 016 Slimbridge v Bradford Town [ Extra Preliminary Round ]
Wisloe Road
Attendance 66
3 0 017 Stainnes Lammas v Clanfield [ Extra Preliminary Round ]
Attendance 66
 M.Odom
0 2 018 Street v Shortwood United [ Extra Preliminary Round ]
Attendance 104
0 4 019 Witney Town v Newport Pagnell Town [ Extra Preliminary Round ]
Marriotts Stadium
Attendance 94
 A.Styles
4 1 020 Wokingham & Emmbrook v Holyport [ Extra Preliminary Round ]
Larges Lane
Attendance 116
H: S.Duffelen  D.Thomas(2)  S.Whiting  A: J.Wright  S.Whiting  R.Crawford
Premier Division
4 1 Oxford City Nomads v Henley Town
Court Place Farm Stadium
Attendance 106
 K Barnett  D Burford  D Warren  P. Turner
H: J.Ferreira  C.McDonagh  A.Morris  D.Thomas  A: M.Abery  A.Morris  C.Dean
Division One (West)
1 2 Brimscombe & Thrupp v Hook Norton
The Meadow
Attendance 71
 B Williamson  J Cox  B Lovegrove
H: J.Dalton  A: R.DA-SILVA  D.Poole  M.BLYTHE  R.DA-SILVA
3 1 Easington Sports v Cirencester Town 'Dev'
Addison Road
Attendance 62
 A Bayliss  B Proffitt  J Falkner
H: N.brindley  S.Lambourne  P.Moulder  A: J.Dunn  R.Meadows  J.Dunn
1 2 New College Swindon v Headington Amateurs
Supermarine RFC
Attendance 31
 N Templey  T Sharkey  B Harris  C. Rogers
H: S.BROWN  A: A.Hafiz  J.McCuaig  A.SWATRIDGE  L.Cuff
0 4 Purton v Tytherington Rocks
The Red House
Attendance 109
 B Boyle  P Middlecote  G Markey
 A: J.Bishop(2)  S.NELSON  J.Wood  M.Hall  M.Hughes
1 3 Trowbridge Town v Carterton
Woodmarsh
Attendance 76
 S Tobin  M Carter  D Colman
H: OG  A: A.Cox  J.Fleming  J.MacDonagh  A.Sheppard  C.Austin
0 1 Winterbourne United v Cricklade Town
Oakland Park
Attendance 38
 P Day  A Davies  T Cleasby
 A: A.Povey  B.Dowdell  T.Price
Division One (East)
5 0 Chalfont Wasps v Woodley Town
Crossleys
Attendance 48
 D Simpson  D Commander  M Timbrell
H: N.Hayers  G.LINES  F.Tripp  K.Webb  S.Williams  D.SMITH
1 2 Hungerford Town Reserves v Finchampstead
Bulpit Lane
Attendance 20
 G Kornasiewicz  R Pardoe  S Reading  M. Bullock (A)
H: Y.BAMBA  A: S.Manicom  P.Selby  J.MILLS  R.EVANS
4 1 Letcombe v Chinnor
Letcombe Sports Ground
Attendance 38
 R Carlisle  M Walker  C Ludlow  M. Jenkins
H: M.Brind  M.Denny  A.Pendell  O.Woods  A: L.Craker  L.Gifford  B.Taunton
0 3 Maidenhead United v Rayners Lane
York Road
Attendance 18
 S Piret  J. Mason  W Mufiri
 A: C.Arens  D.Gardner  P.Leslie  D.Marioni  P.Leslie
3 2 Penn & Tylers Green v Highmoor Ibis
French School Meadows
3:00 PM

Attendance 28
 G Key  J Dales  I Bath
H: A.Akerman  M.Benning  C.Hurst  A: A.Baker  B.Elmore  M.Cannings  B.Elmore
Division Two (West)
3 3 Cricklade Town Reserves v Hook Norton Reserves
Cricklade Leisure Centre
 J Wood
H: M.Cox  R.McKinlay  D.Young  A: S.Dunn  A.Jennings(2)
1 1 Wantage Town Reserves v Wootton Bassett Town Reserves
Alfredian Park
 D Foulks
H: J.DALY  A: J.Tasker
Division Two (East)
6 2 Flackwell Heath Reserves v Letcombe Reserves
Wilks Park
 F Devine
H: D.Barrington  A.Brace(3)  T.RIKKI(2)  A: K.Bogdanwicz  M.Kight
2 4 Henley Town Reserves v Reading Town Reserves
The Triangle
3:00 PM
 K Godfrey
H: D.Blatchford  T.Richardson  A: C.COOKE  O.Edwards-Holmes  C.McCADDEN  S.Moore
5 1 Milton United Reserves v Finchampstead Reserves
Milton Heights
 W Ottaway
H: J.Ivey  D.MORGAN(2)  W.Railton  R.Wilson  A: C.BOWMAN
1 0 Newbury Reserves v Chalfont Wasps Reserves
Faraday Road
 S N Smith
H: B.Wickens
2 6 Thame United Reserves v Ascot United Reserves
ASM Stadium - Meadow View Park
 L Harper
H: J.Green(2)  A: K.HAGGIS  R.KEELEY  J.Sapsed  L.Seldon  Z.Spencer(2)
Miscellaneous
2 4 Binfield Reserves v Abingdon Town Res (WITHDRAWN)
Stubbs Lane
 C Chard
H: A.Vaughan  T.Williams  A: J.Mortimer  h.rolfe(2)  T.WEBBER  h.rolfe
3 2 Clanfield Res (WITHDRAWN) v Witney Town Reserves
 K Fry
H: S.BRAZIER  D.KEW  D.PAINTIN  A: S.Evans  I.Steele  A.Overton
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 20 August 2011 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 20 August 2011.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Ascot United
2. Bracknell Town
3. Cheltenham Saracens
4. Highworth Town
Div1W
5. Malmesbury Victoria
Div1E
6. Abingdon United Reserves
7. Didcot Town Reserves
8. Lambourn Sports
9. Thatcham Town Reserves
D2W
10. Brimscombe & Thrupp Reserves
11. Cheltenham Saracens Reserves
12. Easington Sports Reserves
13. Fairford Town Reserves
14. Gloucester City 'Dev'
15. Highworth Town Reserves
16. Kidlington Reserves
17. Old Woodstock Town Reserves
18. Shrivenham Reserves
D2E
19. Chinnor Reserves
20. Penn & Tylers Green Reserves
21. Rayners Lane Reserves