Go back to LondonMiddx
    Whitewebbs Eagles - U15's Goalkeeper Wanted (2019/20)         Milton Keynes Sunday Football League - Welcomes New Clubs         Reigate Priory FC, Surrey - Manager & Coach Required         AFC Walcountians - Players Wanted for First Team & Reserves         Evergreen FC - U17 Players Wanted for 2019/20         Reigate Priory FC, Surrey - 1st and Reserve Team Players Wanted         Norsemen Youth - U13 Players Wanted for 2019/20         Rap-Aid Youth FC - Coaches Wanted, All Levels         AC Finchley Youth Girls - Players Wanted for 2019/20         AC Finchley Youth - Players Wanted for 2019/20         AC Finchley Elite - U14 & U16 Players Wanted for 2019/20         Chorleywood Common YFC - Looking for U17 Players for 2019/20         Footballers Wanted in West London         HDYFC U15's - New Players Wanted         AC Finchley South U14 2018-2019 - Players Wanted         Players Wanted by St Albans City Youth U18 South for 2019/20 Season         Cuffley FC - U9 Players Wanted for 2019/20         Harvesters U14 (2019/20 Season) - Players Wanted         Cuffley Sharks U9's - Goalkeeper & Players Required         Sandy Lane Youth Academy - Players Wanted         ProFootball U13 for 2019/20 - Striker/Outfield Players Wanted         Northwood FC - U14 Players Wanted for 2019/20         Edgware Town Youth - Players Wanted         Hertford Heath U15's for 2019/20 - Players Wanted         Broxbourne Borough Youth FC - Players Wanted for Season 2019/20         Hitchin Town Youth FC - Players Required for Season 2019/20         Sarratt Rebels U14's - Players Wanted (U15's 2019/20)         St Albans City U12 Orient - Players Required for 2019/20         Cheshunt FC U15's (2019/20) - Open Trials         Cuffley Cobras U15's for 2019/20 - Players Wanted         St Albans City Youth U16 South (2019/20 - current year 10) - Players Wanted         Half Term Goalkeeping Camp         Hatfield Comets U12's (U13's 2019/20) - Players Wanted         Barnet Azzurri U13 (U14 2019/20) - Players Wanted         Borehamwood Youth U13 Crusaders - U14 Striker/Outfield Players Wanted 2019/20         Sarratt Rebels - Players Wanted for Next Season's U11s         Watford Youth U18's - Goalkeeper & Outfield Players Required         Wormley Rovers Youth U16 Reds (2019/20) - Players Wanted         One to One Football Coaching         Hemel Athletic Youth - Players Wanted         1 to 1 Strength and Conditioning / Football Coaching for Footballers         Borehamwood Youth U12 Crusaders - Looking for Goalkeeper         Cassiobury Rangers U14 (Year 10 from Sept.) - Players Wanted         Broxbourne Borough U12s (2019/20 Current Year 6) - Players Wanted         Cuffley Hawks U15 (Next Season U16) - Players Wanted         Hemel Athletic U14 Blues - Striker Wanted         Borehamwood Youth Knights (Current year 3) - Looking for Players for Next Season         Seeking a Voluntary Management/Coaching Role         Harvesters U14 - Goalkeeper & Outfield Players Needed         Chipperfield Corinthians Youth FC - Players Wanted         Waltham Cross Youth U13's (Current Year 8) - Players Wanted         Barnet Azzurri U10's - Players Wanted         Bushey Rangers FC - Players Wanted Current U10 (year 5) moving to U11 for 2019/20 Season         Edmonton Rangers Youth FC Trials for 2019/20 Season         Football Match Commentators, Interviewers, Camera Operators, Back Room Staff - Now Recruiting         Harvesters FC - Small Sided Summer Tournament         Croxley Green FC U18's (season 19-20) - Goalkeeper and Outfield Players Required         Edgware Town FC - Youth Summer Tournament         Cheshunt Youth FC - Player Recruitment         Frontiers Pumas U14s 2019/2020 Season - Players Wanted         Knebworth Youth U15 Tigers (Next Season's U16's) - Players Wanted         Harvesters FC - U18 Players & Goalkeeper Wanted for 2019/20 Season         Standon & Puckeridge Hares U12 (Year 7) - Players Wanted         Sutton High FC - Players Wanted         Interested in Managing or Coaching a Football Team?         Cheshunt Blacks FC U14's - Players Wanted         Colney Heath Magpies U12's (Current Year 7) - Players Wanted         Hoddesdon Town Youth U13 Blues (Season 2018-19) - Players Wanted         Everett Rovers Blue U12's - Players Wanted         Trials For Jack Wilshere’s NCF Elites    
Surrey County Intermediate League (Western)
2010-2011 Season
Friday, 24 May 2019
Match Day :  Saturday, 23 Oct 2010 Saturday, 30 October 2010 Saturday, 06 Nov 2010
Players Suspended
There are 33 matches
1 1 005 Guildford City Weysiders Reserves v Burymead Reserves [ Round 1 ] [ Away Win on penalties ]
Shalford Park (GCW)
2-4
 J. Northey
H: OG  A: T.Warden
3 5 008 Aldershot Rangers v Chiddingfold Reserves [ Round 1 ]
 S. Maher
 A: J.Bridger  C.Poon(3)  M.Smith  M.Smith
- A 009 Burpham Reserves v Ewhurst Reserves [ Round 1 ] [ Away Win was awarded ]
Away win awarded by Surrey FA.
 B. Leavers
 A: S.Winder
6 1 025 Wrecclesham Reserves v Worcester Park [ Round 1 ]
Wrecclesham Recreation Ground
 T. Price
H: D.Browning  J.Foster  S.Joyce(2)  N.Sims(2)
0 2 026 Woking & Horsell Reserves v Walton Baptist Church [ Round 1 ]
Woking & Horsell Cricket Club
 R. Sharpe
2 6 028 Unis Old Boys Reserves v Old Roehamptonians [ Round 1 ]
Varsity Centre
 B. Jones
H: D.Burr  M.Shrimpton
2 4 029 Abbey Reserves v Racing Epsom [ Round 1 ]
Addlestone Moor (Pitch 3)
 P. Ashdown
H: J.Abloye  M.Cobb  R.Dunn
3 1 030 Normandy v Worplesdon Phoenix Reserves [ Round 1 ]
 R. Petri
 A: A.Martin  A.Martin
2 1 034 Royal Holloway Old Boys Reserves v Churches of Spelthorne United [ Round 1 ]
Royal Holloway College Playing Fields
 A. Freeman
H: J.Boreham  P.Gajdos  P.Gajdos
1 1 036 Pyrford Reserves v Tongham Reserves [ Round 1 ] [ Home Win on penalties ]
Pyrford Cricket Ground
4-3
 D. Keen
H: G.Lucas
5 2 040 Keen Park Rangers v Milford & Witley Reserves [ Round 1 ]
 A: A.Cooper(2)  D.Griffiths
4 3 041 Crescent Star v Merrow Reserves [ Round 1 ]
 D. Thompson
 A: S.Lanham  A.Trevorah  I.Weller  T.Scott
3 2 043 Crescent Rovers v Cranleigh Reserves [ Round 1 ]
 A: R.Berry  J.Williams
4 2 050 Pirbright Sports v AFC Bourne Reserves [ Round 1 ]
 P. Gasson
 A: B.Cockram(2)  L.Brown
- A 051 Old Salesians Reserves v South Park Reserves [ Round 1 ] [ Away Win was awarded ]
Farnborough Gate
 M. Ackerman
4 1 001 Yateley Green Reserves v Yateley Reserves [ Round 1 ]
Sean Devereux Park
H: S.Gardiner  D.Hounsell  L.Walters(2)  A: D.Semple
Premier Division
3 1 AFC Bourne v Guildford City Weysiders
Heath End Recreation Ground
2:00 PM
 M. Feast
H: R.Davies  S.McConnell  L.Renders  A: R.Kale  L.Renders  R.Kale
1 1 Chiddingfold v Royal Holloway Old Boys
Chiddingfold Recreation Ground
2:00 PM
 S. Dalziel
H: L.Godfrey  A: C.O'Reilly  A.Poon  C.O'Reilly
3 0 Merrow v Pyrford
The Urnfield
2:00 PM
 A. Harry
H: A.Broad  J.James  J.Whittaker  J.Whittaker
4 1 Milford & Witley v Shottermill & Haslemere
Burton Pavillion
2:00 PM
 P. Falzon
H: J.Farrelly(3)  J.Robins  A: D.Taylor  J.Lewis  D.Taylor
0 1 University of Surrey v Abbey Rangers
Varsity (Philip Henman Sports Ground)
2:00 PM
 P. Gorringe
 A: M.Reeves  W.Martin  A.Powlesland
3 4 Worplesdon Phoenix v Wrecclesham
Worplesdon Memorial Ground
2:00 PM
 R. O'Sullivan
H: A.Barton  A.Marshall  P.Thomas  A: J.Hawkes  N.Musgrove(3)  A.Green
0 1 Yateley v Yateley Green
The Green Yateley
2:00 PM
 S. Ferris
 A: S.Ramsden  R.Prendiville
Division One
2 0 AFC Spelthorne Sports v Old Salesians
Spelthorne Sports Ground
2:00 PM
 L. Stevens
H: S.Golbourn  S.Slegg  N.Jones  T.Cheeseman
4 7 Burymead v Woking & Horsell
Bisley Recreation Ground
2:00 PM
 C. Steels
H: J.Carberry  C.McKinlay  D.Newbold  D.Wetton  A: D.Alighieri  A.Classey  C.Fairless(2)  G.Flynn  J.Tuzgani  P.Wetherall  D.Chapman
3 2 Cranleigh v Shalford
Snoxhall Playing Field
2:00 PM
 S. Nanson
H: M.Cobby  S.Horne  L.Palmer  A: D.Akerman  S.Hlanguyo  B.Horne
1 5 Ewhurst v Abbey
The Recreation Ground Ewhurst
2:00 PM

Abbey -3 points

Abbey played an ineligible player
 T. Creswick
H: R.Alexander  A: T.Arnold  J.Edray(2)  B.Kersley  C.Pinfield  B.Kersley
0 3 Hammer United v Unis Old Boys
Hammer Lane Ground
2:00 PM

UoB Late TS
 A. Cooles
 A: J.Buchanan  V.Douglas  R.Whitcombe
3 2 Lightwater United v Godalming & Farncombe Athletic
Lightwater Leisure Centre
2:00 PM
 M. Matlak
H: A.Brown  J.D'Costa  M.Haydon  A: C.Andrews  M.Piercy  A.Brown  S.Jefferies
Premier Reserve Division
2 9 Shottermill & Haslemere Reserves v University of Surrey Reserves
Woolmer Hill Sports Ground
2:00 PM
 R. Butler
H: L.Thayre(2)  A: S.Deegbe(2)  E.Fernandez  P.Platt(4)  J.Salmon(2)  R.Gregory  P.Platt
Reserve Division One
2 1 AFC Bedfont Green Reserves v AFC Spelthorne Sports Reserves
Ashford Recreation Ground
2:00 PM
 B. Shelley
H: J.Casteldine  J.Howard  A: N.Croxford  T.Gough  D.Miller
2 4 Godalming & Farncombe Athletic Reserves v Lightwater United Reserves
Holloway Hill Recreation Ground
2:00 PM
 J. Parsons
H: D.Burden(2)  A: D.Cann(2)  S.McKirdy  C.Skinner  D.Burden  D.Cann
3 1 Shalford Reserves v Hammer United Reserves
Shalford Park (Pitch 4)
2:00 PM
 C. Devlin
H: D.Rodger(2)  A.Waterman  A: J.Sollis
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 30 October 2010 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 30 October 2010.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Div1
1. AFC Bedfont Green
PrRes
2. Abbey Rangers Reserves