Go back to LondonMiddx
    Cheshunt Blacks U14's - Looking for a Goalkeeper for 2020/21         Harpenden Colts Hawks U17 - Players Wanted for 2020/21         One to One Football Coaching         Whetstone Wanderers Leopards U18’s - Players Wanted for 2020/21         Premierskills FC - U7, U8, U11 Players Wanted         Chorleywood Common Youth FC - U16s Players Required for 2020/21         Hemel Hempstead Rovers Youth FC U12's (season 2020/21) - Players Wanted         Hertfordshire Regional Talent Centre - U12 Trials         Footballers Wanted in Southwest London         Borehamwood U12 Knights - U13 for Season 20/21 - Players Wanted         St Albans City Youth U18 South - Players Wanted for 2020/21         Cheshunt Youth EJA - Players Required (Current Year 8)         Berkhamstead FC - Proven Strikers & Players Required         West SL Benfica - Goalkeeper & Outfield Players Wanted    
Isthmian Football League
Member of the National League System
2009-2010 Season
Tuesday, 02 June 2020
Match Day :  Monday, 09 Nov 2009 Tuesday, 10 November 2009 Wednesday, 11 Nov 2009
Players Suspended
There are 30 matches
The Championship Manager Cup
1 0 005 Canvey Island v Great Wakering Rovers [ Second Round ]
Attendance 121
H: C.Sullivan  C.Sullivan
1 3 006 Carshalton Athletic v Whyteleafe [ Second Round ]
Attendance 160
H: R.Jolly  A: S.Butler(2)  D.Platel
2 0 007 Chatham Town v Cray Wanderers [ Second Round ]
Attendance 94
H: R.Avery  M.Scott  B.Walker  J.Smelt
1 2 008 Chipstead v Godalming Town [ Second Round ]
Attendance 55
H: J.Garner  A: A.El Haddad  R.Taylor
2 0 010 Croydon Athletic v Corinthian-Casuals [ Second Round ]
Attendance 81
H: G.Noel  C.Sharmen
1 0 013 Fleet Town v Ashford Town (Middx) [ Second Round ]
Attendance 61
H: J.Nwoko  S.Noakes
0 4 014 Folkestone Invicta v Aveley [ Second Round ]
Attendance 164
 A: J.Dadson  R.Edgar  P.Wixon(2)
4 1 015 Hastings United v Tooting & Mitcham United [ Second Round ]
Attendance 257
H: S.Adams  L.Carey(2)  L.Upton  A: P.Vines
1 3 017 Heybridge Swifts v Maldon Town [ Second Round ]
Attendance 118
H: R.Malton  A: N.Clarke  S.Daly(2)  N.Clarke
2 1 018 Horsham v Sutton United [ Second Round ]
Attendance 144
H: A.Haddow  J.Page  A: D.Phillips
3 1 021 Lowestoft Town v Ilford [ Second Round ]
Attendance 462
H: D.Cockrill  J.Godbold  G.McGee  A: A.Dwyer  S.Mitchell
2 1 022 Metropolitan Police v Harrow Borough [ Second Round ]
Attendance 47
H: G.Gonnella  C.Kiganda  A: J.Lovell
2 2 024 Ramsgate v Dartford [ Second Round ] [ Away Win on penalties ]
Attendance 177

After extra time
Dartford won 5-4 on taking kicks from the penalty mark
H: J.Dolby  S.Jones  A: D.Crouch  A.Gross
3 4 026 Romford v Maidstone United [ Second Round ]
Attendance 80
H: P.Kavanagh  K.Neville  K.Smith  A: A.Dann  P.Hawkins  K.Mooney  OG
0 1 027 Thamesmead Town v Sittingbourne [ Second Round ]
Attendance 71
 A: H.Akhazzan
4 1 028 Tonbridge Angels v Whitstable Town [ Second Round ]
Attendance 181
H: L.Baker  C.Rook  J.Sigere(2)  A: S.Denly  J.Sigere
0 1 029 VCD Athletic v Margate [ Second Round ]
Attendance 91
 A: S.Cliff
2 1 030 Walton & Hersham v Dulwich Hamlet [ Second Round ]
Attendance 88
H: K.Lock(2)  A: S.Pinnock
3 1 033 Wealdstone v * Boreham Wood [ Second Round ]
Attendance 101
H: C.Ellerbeck(3)  A: C.Watters
0 4 034 Worthing v Bognor Regis Town [ Second Round ]
Attendance 358
 A: D.Bogard  L.Ide  J.Prior(2)  J.Prior
Youth League - East Division
2 0 Bromley Youth v Tilbury Youth
Attendance 52
 M. Bullock  R. Adams  C. Price
H: L.Allwright  C.McGinty
Ryman Women's Cup
0 8 002 Wingate & Finchley Women's v Enfield Town Women's [ First Round ]
Attendance 40
1 2 003 Burnham Ramblers v Billericay Town [ Third Round ]
Attendance 108
4 3 005 East Thurrock United v Thurrock [ Third Round ]
Attendance 103
0 4 006 Halstead Town v Harlow Town [ Third Round ]
Attendance 68
3 1 001 Royston Town v * Boreham Wood [ First Round ]
Attendance 142
3 1 002 Ware v Tring Athletic [ First Round ]
Attendance 58
1 2 002 Hillingdon Borough v Enfield Town [ First Round ]
Attendance 71
 A: S.Byfield  M.Thomson  A.Wallace
2 0 003 Northwood v Bedfont [ First Round ]
Attendance 59
H: A.Cato  D.Jones
1 4 002 Burgess Hill Town v Eastbourne Borough [ Second Round ]
Attendance 196
 
Please click here for the Fixtures & Results for Tuesday, 10 November 2009 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Tuesday, 10 November 2009.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. AFC Hornchurch
2. Hendon
3. Kingstonian
4. Waltham Abbey
Div1N
5. Brentwood Town
6. Cheshunt
7. Concord Rangers
8. Leyton
9. Potters Bar Town
10. Redbridge
11. Tilbury
12. Waltham Forest
13. Wingate & Finchley
Div1S
14. Ashford Town
15. Eastbourne Town
16. Horsham YMCA
17. Leatherhead
18. Merstham
19. Walton Casuals
YLCEN
20. Carshalton Athletic Youth
21. Chipstead Youth
22. Corinthian-Casuals Youth
23. Croydon Athletic Youth
24. Kingstonian Youth
25. Sutton United Youth
26. Tooting & Mitcham United Youth
27. Whyteleafe Youth
YLEST
28. Cray Wanderers Youth
29. Maidstone United Youth
30. Thamesmead Town Youth
31. Tonbridge Angels Youth
32. Welling United Youth
YLSTH
33. Burgess Hill Town Youth
34. Eastbourne Town Youth
35. Horsham Youth
36. Horsham YMCA Youth
37. Leatherhead Youth
38. Lewes Youth
39. Worthing Youth
YLWST
40. AFC Wimbledon Youth
41. Ashford Town (Middx) Youth
42. Hampton & Richmond Borough Youth
43. Harrow Borough Youth
44. Hayes & Yeading United Youth
45. Staines Town Youth
46. Walton & Hersham Youth
47. Woking Youth