Go back to LondonMiddx
    Harpenden Colts Hawks U17 - Players Wanted for 2020/21         One to One Football Coaching         Whetstone Wanderers Leopards U18’s - Players Wanted for 2020/21         Premierskills FC - U7, U8, U11 Players Wanted         Chorleywood Common Youth FC - U16s Players Required for 2020/21         Hemel Hempstead Rovers Youth FC U12's (season 2020/21) - Players Wanted         Hertfordshire Regional Talent Centre - U12 Trials         Footballers Wanted in Southwest London         Borehamwood U12 Knights - U13 for Season 20/21 - Players Wanted         St Albans City Youth U18 South - Players Wanted for 2020/21         Cheshunt Youth EJA - Players Required (Current Year 8)         Berkhamstead FC - Proven Strikers & Players Required         West SL Benfica - Goalkeeper & Outfield Players Wanted    
Go to their Website
Cherry Red Records Combined Counties Football League
Member of the National League System
2009-2010 Season
Saturday, 30 May 2020
Match Day :  Wednesday, 14 Oct 2009 Saturday, 17 October 2009 Monday, 19 Oct 2009
Players Suspended
There are 30 matches
EL Records Premier Challenge Cup
5 6 003 Sheerwater v Camberley Town [ Round 1 ]
Sheerwater Recreation Ground
AET
 V. Penfold
H: N.Donaldson(3)  M.Slimane  C.Woodley  A: H.Amara  D.Barnard  J.Peace  M.While(3)
0 3 010 Chobham v Colliers Wood United [ Round 1 ]
Chobham Recreation Ground
 D. Robathan
 A: C.McKoy(2)  R.Smith-Millar
RPM Records Reserve Challenge Cup
0 3 006 Bedfont Sports Reserves v Mole Valley SCR Reserves [ Round 2 ]
Bedfont Sports Club
 P. Brooks
 A: I.Hostler(2)  B.Jeffcoate  V.Rexhepi
Premier Division
2 1 Ash United v Wembley
Youngs Drive
 S. Earl
H: J.Blason  R.Millard  A: A.Benkacem
4 1 Badshot Lea v Hanworth Villa
Farnborough FC
 M. Kelly
H: M.Peters  B.Smith(3)  A: L.Higgs  L.Higgs
0 1 Bedfont v Chertsey Town
The Orchard
 P. Crichlow
 A: J.Pomroy
1 4 Dorking v Chessington & Hook United
Meadowbank Stadium
 M. Oaks
H: G.Quintyne  A: L.Canning(2)  D.Swaby  S.Todd  A.Heath
0 0 Egham Town v Bookham
Runnymede Stadium
 A. Morley
0 1 Epsom & Ewell v Molesey
Merland Rise
 A. Mawby
 A: J.McShane
3 1 Guildford City v Banstead Athletic
Spectrum Leisure Centre
 C. Readett
H: D.Elgar  S.Rivers(2)  A: A.Greenland
3 1 North Greenford United v Cove
Berkeley Fields
 H. Achegenui
H: D.Lawrence  M.Murray  R.Pither  A: OG
0 0 Raynes Park Vale v Horley Town
Prince Georges Fields
 A. Connor
2 2 Sandhurst Town v Croydon
Bottom Meadow
 S. Borham
H: J.Mepham  G.Nesbitt  A: J.Gyimah  M.Shugara
Division One
6 1 Croydon Municipal v Feltham
Croydon Arena
 F. Collins
H: A.Butler  K.Dalrymple(3)  W.Hines  A.Rea  A: J.Henry
2 1 Eversley v Knaphill
Eversley Cross
 A. Rafique
H: M.Stamp  K.Thorne  A: R.Hogsden  S.Firth
5 1 Frimley Green v Coulsdon United
Frimley Green Recreation Ground
 P. Paice
H: K.Beaumont  K.Dallaway  D.Floodgate  S.Holloway  J.Laister  A: J.Kelly
1 1 Mole Valley SCR v Bedfont Sports
Leg of Mutton Field
 R. Seuke
H: OG  A: J.Coombs  OG  D.Pelton
2 2 South Park v Hartley Wintney
Whitehall Lane
 B. Doudican
H: B.Avery  B.Johnson  A: R.Spence  P.Zygier
2 2 Staines Lammas v Farnham Town
Laleham Recreation Ground
 M. Read
H: M.Baxter(2)  A: E.Cardona  L.Tigwell
0 2 Warlingham v Cobham
Verdayne Playing Fields
 I. Hempel
 A: A.Constantin  S.Day
3 2 Westfield v CB Hounslow United
Woking Park
 T. Pickering
H: L.Beale  D.Hartlebury  N.Roissetter
2 2 Worcester Park v Crescent Rovers
Skinners Field
 G. Train
H: J.Dunning  G.Knowelden  A: C.Rowney  J.Rowney
Reserve Section
1 0 Bookham Reserves v Warlingham Reserves
Chrystie Recreation Ground
 S. Rudrum
H: P.Farrell
2 6 CB Hounslow United Reserves v Westfield Reserves
Osterley Sports Club
 K. Slaughter
H: S.Ranger  K.Robotham  A: L.Cachia  M.Clark  D.Curtis  G.Flynn(2)  D.Sales
3 5 Farleigh Rovers Reserves v Sheerwater Reserves
Parsonage Field
 M. Calderon
H: A.Moutta(3)  A: K.Archibald  R.Aslam  J.Machay(2)  D.McIntyre
3 0 Farnham Town Reserves v Staines Lammas Reserves
Memorial Ground Farnham
 M. Bradley
H: K.Greenaway  J.Steer  R.Swain
2 1 Hanworth Villa Reserves v Frimley Green Reserves
Rectory Meadows
 D. Cooper
H: S.Preddie  J.Woodard  A: S.Sherwood
2 4 Knaphill Reserves v Eversley Reserves
Brookwood Country Park
 M. Westlake
H: L.Cooke  E.Doyle  A: A.Calder  G.Evans  M.Neems  L.Whiddett
Miscellaneous
1 1 Badshot Lea Res (WITHDRAWN) v South Park Reserves
 S. Henderson
H: K.Hollow  A: G.Whiting-Balcombe
5 0 Crescent Rovers Reserves v Chobham Res (WITHDRAWN)
Wallington Sports & Social Club
 J. Cushen
H: S.Elaloui  J.Leavy
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 17 October 2009 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 17 October 2009.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Div1
1. Farleigh Rovers
Resrv
2. Worcester Park Reserves