Go back to LondonMiddx
    Northwood U15 Blue - Players Wanted for 2022/23         East Herts Youth - U14 Players Wanted for 2022/23         Harvesters FC - Recruiting for 2022/23         Hadley Rangers - Looking for U18 Players         Welwyn Garden City Youth Typhoons U17/U18s - Players Wanted for 2022/23         Colney Heath - U15/U16 Sunday League Players Wanted for 2022/23         Colney Heath - Under 13,14,15,16 EJA Players Wanted for 2022/23         East Herts Youth - U17/18s Players Wanted for 2022/23         St Albans West - U14 GK & Players Wanted for 2022/23 Top Division         Chars Youth - U17/U18 Players Wanted for 2022/23         Whitewebbs Eagles Green - U18 Goalkeeper & Defenders Wanted for 2022/23         Cuffley Youth - U10s Players Wanted for 2022/23         Exciting Opportunity for Talented Players         Barnet Azzurri - U12, U15 & U17/18s Players Wanted for 2022/23         Broxbourne Borough - U18s Players Wanted for 2022/23         Potters Bar United - U17/18 Players & GK Wanted for 2022/23         Borehamwood Crusaders - U15 Players Wanted for 2022/23         11-a-Side Men's Team Trials in July for 2022/23         Royston Town Colts - U15s Players & GK Wanted for 2022/23         Cuffley Dragons - U16 Players Wanted for 2022/23         New Salamis - U13's Players Wanted for 2022/23         Potters Bar Town - U9 Player Wanted for 2022/23         Harlow Town - U14 Player Recruitment for 2022/23         Enfield Youth - U11 Players Wanted for 2022/23         Colney Heath Magpies - U14 Players Wanted for 2022/23         St Albans City Youth - U15 Players Wanted for 2022/23         Welwyn Garden City Youth Hurricanes - U12 Players Wanted for 2022/23         Hemel Hempstead Town Youth FC Reds - U13 Players Wanted for 2022/23         New Salamis Youth - Players & Assistant Coach Wanted         Borehamwood 2000 FC - U14 Players Wanted for 2022/23         Broxbourne United - Players Wanted for Next Season's U14's         Edmonton Rangers - Player Trials (all ages U8- U18)         Edmonton Rangers - London's Premier Youth Tournament         Cheshunt FC U13's - EJA Open Training Sessions for 2022/23         Welwyn Garden City Youth Hurricanes U13 - Season 2022/23         Hertford Town FC - U11 Players Wanted for 2022/23         London Athletic - U14 Players Wanted for 2022/23         AC Finchley Youth & Adult Volunteer Coaches Wanted         AC Finchley Youth U18 Red Division - Players Wanted         AC Finchley Youth - Open Trial Day Saturday 14th May         Wodson Park - U16's Players Wanted for 2022/23         Ware Youth FC - Players Wanted for Next Season's U15s         Cheshunt Youth U8s for 2022/23 - Open Training Sessions         Broxbourne Borough U11’s Royals - U12's Players Wanted for 2022/23         Chessington & District Sunday Football League - Clubs Wanted         Royston Town Crows - U16's Player Recruitment for 2022/23         Edgware Town U14's 2022/23 - Players Wanted         St Albans City FC - Academy & Education Programme         Cuffley Falcons - U12 Players Wanted for 2022/23         Cuffley Warriors U15 Player Recruitment for 2022/23         London Colney Youth Tigers (Current Year 8) - Players Wanted         Berkhamsted FC U15's - Players Wanted         Northwood FC Whites U8's 2022/23 - Players Wanted    
Greater London Womens Football League
Member of the Women's Football Pyramid
2009-2010 Season
Monday, 23 May 2022
Match Day :  Sunday, 04 Oct 2009 Sunday, 11 October 2009 Sunday, 18 Oct 2009
Players Suspended
There are 30 matches
2 6 MSA Ladies v Barking [ Second Round Qualifying ]
Douglas Eyre Sports Ground
Division One
5 0 Battersea & Wandsworth Borough v British Airways
Barn Elms Playing Fields
 S. Amadi
5 2 Flamingoes v Hillingdon Ladies
Catford Powerleague
 B. Townsend
0 1 Leyton v Hackney Womens
Leyton FC
14:30 kick off
 E. Mckenzie
2 2 Tottenham Hotspur Reserves v Camden Town
Frederick Knight Sports Ground
11:00 kick off
 J. Joseph
Division Two North
2 0 Comets v Northwood
Battersea Park
11:00 kick off
 G. Hanson
3 2 East Barnet v Dagenham & Redbridge Reserves
East Barnet Old Grammarians
 J. Feenstra
2 2 Garston Reserves v Katabella
Met Police Bushey Sports Ground
 R. Hart
10 0 Hampstead v Joybabe
Hampstead Heath Extension
11:00 kick off. Referee no longer available
 P. Panayiotou
2 1 Newham Womens v Clapham United
Brampton Manor School
 K. Yeck
Division Two South
0 5 Battersea & Wandsworth Borough Reserves v Fulham Compton OB
Barn Elms Playing Fields (Pitch 2)
 M. Newton
2 3 Bromleian v Westside
Old Bromleians FC
 C. Christian
5 2 Colne Valley v Petts Wood
Kenyington Manor Rec
Referee removed 06/10 due to county cup appointment
 . Club Appointed
2 11 Epsom Eagles v Hampton & Richmond Borough
Auriol Park
 L. Ruocco
0 3 Panthers Reserves v Bedfont Green Ladies
Powerleague Norbury
 A. Goodrich
Division Three North
4 2 Alexandra Park v Headstone Manor
Alexandra Park Racecourse Ground
 A. Johnson
3 0 Bushey Rangers v Lea Valley United
The Moatfield
 R. Webber
2 2 Luton Town 3rds v Hackney Womens Reserves
Stockwood Park Athletics Stadium
 N. Stone
14 1 Tottenham Hotspur 3rds v East London
Frederick Knight Sports Ground (Pitch 2)
Referee changed 27/09
 N. Andrea
8 2 Watford Development v LNER
Sun Postal Sports & Social Club
 M. Cannon
7 2 Wingate & Finchley Reserves v Garston 3rds
The Peel Centre
 G. Pope
Division Three South
6 0 AFC Fulham v Surrey Ladies
Clapham Common
13:30 kick off
 M. Ugo
1 1 Brixton Tigers v London United
Pelo FC
 R. Walsh
5 1 Clapham United Reserves v Merton
Clapham Common (Pitch 3)
13:30 kick off
 A. Lashchikov
8 0 East Moore v South London Women
Hackney Marshes East (Pitch 3)
 J. Bennett
3 1 Fulham Deaf v Kent Magpies Reserves
Fairfield Recreation Ground
 D. Rukstelis
0 2 Old Actonians Reserves v Regents Park Rangers
Gunnersbury Sports & Social Club
 A. Syla
Division Four
1 12 British Airways Reserves v London All Stars
BA Concorde Club (Pitch 2)
 M. Bougouizi
5 2 Islington Borough Ladies v Fulham Compton OB Reserves
Tufnell Park Playing Fields
14:30 kick off
 W. Malambu
Miscellaneous
0 13 One Wish (WITHDRAWN) v Old Colfeians
 J. Morris
 
Please click here for the Fixtures & Results for Sunday, 11 October 2009 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Sunday, 11 October 2009.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Div1
1. K.I.K.K.
Div4
2. Hemel Hempstead Reserves
3. Tooting & Mitcham United Reserves
4. Tower Hamlets Reserves