Go back to LondonMiddx
    One to One Football Coaching         Whetstone Wanderers Leopards U18’s - Players Wanted for 2020/21         Premierskills FC - U7, U8, U11 Players Wanted         Chorleywood Common Youth FC - U16s Players Required for 2020/21         Hemel Hempstead Rovers Youth FC U12's (season 2020/21) - Players Wanted         Hertfordshire Regional Talent Centre - U12 Trials         Footballers Wanted in Southwest London         Borehamwood U12 Knights - U13 for Season 20/21 - Players Wanted         St Albans City Youth U18 South - Players Wanted for 2020/21         Cheshunt Youth EJA - Players Required (Current Year 8)         Berkhamstead FC - Proven Strikers & Players Required         West SL Benfica - Goalkeeper & Outfield Players Wanted    
Go to their Website
Cherry Red Records Combined Counties Football League
Member of the National League System
2009-2010 Season
Tuesday, 26 May 2020
Match Day :  Thursday, 01 Oct 2009 Saturday, 03 October 2009 Tuesday, 06 Oct 2009
Players Suspended
There are 31 matches
3 4 Ash United v Badshot Lea [ Round 1 ]
Youngs Drive
1 1 Bedfont v Shoreham [ Round 1 ]
The Orchard
1 2 Cockfosters v North Greenford United [ Round 1 ]
 A: D.Lawrence(2)
0 2 Dorking v Chertsey Town [ Round 1 ]
Meadowbank Stadium
 A: J.Francis  J.Pomroy
3 2 Epsom & Ewell v Farnborough North End [ Round 1 ]
Merland Rise
H: R.Burns  K.Hough  D.Marvell
1 2 Langford v Wembley [ Round 1 ]
0 1 Mole Valley SCR v Beckenham [ Round 1 ]
Leg of Mutton Field
1 2 Molesey v Arundel [ Round 1 ]
Walton Road
3 1 Redhill v Camberley Town [ Round 1 ]
RPM Records Reserve Challenge Cup
3 1 009 Crescent Rovers Reserves v Sheerwater Reserves [ Round 2 ]
Wallington Sports & Social Club
 T. Pusey
H: J.Brown  J.Matthias(2)  A: A.Marsden
Premier Division
0 2 Guildford City v Chessington & Hook United
Spectrum Leisure Centre
 C. Santos
 A: D.Smith  S.Todd  M.Buari
1 1 Horley Town v Croydon
The New Defence
 S. Earl
H: L.Ragetti  A: N.Ikocodo
0 2 Raynes Park Vale v Egham Town
Prince Georges Fields
 W. Ingram
 A: M.Grave  A.Oaks
2 1 Sandhurst Town v Banstead Athletic
Bottom Meadow
 R. Chatfield
H: J.Mepham  D.Simmonds  A: J.Ellis
Division One
0 3 Croydon Municipal v Knaphill
Croydon Arena
 F. Collins
 A: B.Cann(2)  R.Hogsden
2 0 Eversley v South Park
Eversley Cross
 M. Calderon
H: OG  D.Taylor  K.Thorne
1 0 Farleigh Rovers v Staines Lammas
Parsonage Field
 B. Gale
H: S.Robson
1 3 Farnham Town v Bedfont Sports
Memorial Ground Farnham
 A. Braithwaite
H: K.Greenaway  A: J.Johnson(2)  R.Owen  R.Owen
2 4 Frimley Green v Warlingham
Frimley Green Recreation Ground
 A. Rafique
H: K.Dallaway  S.Middleton  A: L.Jansen  L.Neaves  A.Williams(2)
1 0 Hartley Wintney v Crescent Rovers
Memorial Playing Fields Hartley Wintney
 A. Connor
H: M.Brunt
0 2 Sheerwater v Cobham
Sheerwater Recreation Ground
 M. Boshell
 A: S.Day  G.Mensah
8 0 Westfield v Coulsdon United
Woking Park
 B. Doudican
H: B.Bartlett  L.Beale(3)  O.Dixon  D.Hartlebury  R.Murray(2)
1 1 Worcester Park v CB Hounslow United
Skinners Field
 D. Robathan
H: C.Chaney  A: S.Shubbar
Reserve Section
2 2 Bedfont Sports Reserves v Farnham Town Reserves
Bedfont Sports Club
 S. Henderson
H: W.Collins  A.Williams  A: J.Grenham  J.Steer
3 4 Knaphill Reserves v Westfield Reserves
Brookwood Country Park
 I. Hempel
H: E.Doyle  M.Mercer(2)  A: F.Cachia  B.Dinner  C.Ellis  G.Flynn
1 5 Mole Valley SCR Reserves v Worcester Park Reserves
Meadowbank Stadium
 M. Cook
H: N.Babic  A: K.Green(3)  G.O'Leary  M.Parsons
0 3 South Park Reserves v Frimley Green Reserves
Whitehall Lane
 M. Bradley
 A: M.Atkins  L.Cope(2)
1 0 Staines Lammas Reserves v Farleigh Rovers Reserves
Laleham Recreation Ground
 M. Westlake
H: A.Volpi
0 0 Warlingham Reserves v Eversley Reserves
Verdayne Playing Fields
 M. Allen
Miscellaneous
6 2 CB Hounslow United Reserves v Badshot Lea Res (WITHDRAWN)
Osterley Sports Club
 M. Wood
H: J.Abod  M.Akah  K.Robotham  B.Sliwa(3)  A: J.Dilena(2)
2 4 Chobham Res (WITHDRAWN) v Bookham Reserves
 M. Stevens
H: J.Thomas(2)  A: S.Breslin  M.Clark  M.Reed  M.Smith
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 03 October 2009 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 03 October 2009.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Bookham
2. Colliers Wood United
3. Cove
4. Hanworth Villa
Div1
5. Chobham
6. Feltham
Resrv
7. Hanworth Villa Reserves