Go back to LondonMiddx   CrowdScores Logo Appstore Link Google Play Link
York Minster Engineering Football League
2008-2009 Season
Friday, 20 July 2018
Match Day :  Tuesday, 14 Apr 2009 Wednesday, 15 April 2009 Thursday, 16 Apr 2009
Players Suspended
There are 12 matches
Premier Division
4 5 Huntington Rovers v Hamilton Panthers
 A. Marshall  Graham Boothman  S. Marriott
1 2 Kartiers (Selby) v Copmanthorpe
 Graham Freer  J. Green  Paul Maw
3 1 Old Malton St Marys v Malton & Norton
 Matthew Cottingham  I. Tessier  S. Pettit
Division One
1 2 Ouseburn United v Tadcaster Albion
 Paul Ballantyne
2 0 Riccall United v Bishopthorpe United
 Malcolm Sunderland
Division Two
2 1 Church Fenton White Horse v Elvington Harriers
 A. Atkinson
3 1 Huby United v Osbaldwick
 N. Hawksby
2 5 Moor Lane v Fulford United
 Joe Ballantyne
3 3 Post Office v Hemingbrough United
 Paul Scott
Division Three
2 0 Selby RSSC v Wheldrake
 K. Betteridge
2 0 Strensall v Crayke
 G. Hartley
4 0 Heslington Reserves v Hedon Rangers 3rds [ Semi Final ]
 
Please click here for the Fixtures & Results for Wednesday, 15 April 2009 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Wednesday, 15 April 2009.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Dringhouses
2. Dunnington
3. Haxby United
4. Poppleton United
5. Tate & Lyle Selby
6. Tockwith
7. Wigginton Grasshoppers
8. Wilberfoss
9. York St John University
Div1
10. Amotherby & Swinton
11. Easingwold Town
12. Nestlé Rowntree
13. Norwich Union
14. Pocklington Town
15. Rufforth United
16. Stamford Bridge
17. Thorpe United
18. York Railway Institute
Div2
19. Heslington
20. Heworth
21. New Earswick
22. Rawcliffe Rangers
23. St Clements
Div3
24. Barmby Moor
25. Bishop Wilton
26. Civil Service
27. LNER Builders
28. Melbourne
29. Norton United
30. Selby Olympia
31. Stillington
32. Terrington Glory
Res A
33. Bishopthorpe United Reserves
34. Copmanthorpe Reserves
35. Dringhouses Reserves
36. Dunnington Reserves
37. Haxby United Reserves
38. Heworth Reserves
39. Huntington Rovers Reserves
40. Kartiers (Selby) Reserves
41. Old Malton St Marys Reserves
42. Thorpe United Reserves
43. Wigginton Grasshoppers Reserves
44. York St John University Reserves
Res B
45. Easingwold Town Reserves
46. Hamilton Panthers Reserves
47. Nestlé Rowntree Reserves
48. Ouseburn United Reserves
49. Pocklington Town Reserves
50. Poppleton United Reserves
51. Riccall United Reserves
52. Stamford Bridge Reserves
53. Tockwith Reserves
54. Wilberfoss Reserves
55. York Railway Institute Reserves
Res C
56. Amotherby & Swinton Reserves
57. Church Fenton White Horse Reserves
58. Civil Service Reserves
59. Fulford United Reserves
60. Hemingbrough United Reserves
61. Huby United Reserves
62. Malton & Norton Reserves
63. Norwich Union Reserves
64. Stillington Reserves