Go back to LondonMiddx   CrowdScores Logo Appstore Link Google Play Link
York Minster Engineering Football League
2008-2009 Season
Thursday, 19 July 2018
Match Day :  Wednesday, 01 Apr 2009 Saturday, 04 April 2009 Monday, 06 Apr 2009
Players Suspended
There are 35 matches
Premier Division
2 1 Dunnington v Kartiers (Selby)
 Peter Cook  K. Betteridge  G. Rhodes
4 2 Huntington Rovers v Poppleton United
 J Key  Michael Tyas  S. Marriott
0 0 Malton & Norton v Hamilton Panthers
 Lester Smith  S. Pettit  Joe Ballantyne
4 4 Old Malton St Marys v Dringhouses
 Andy Wood  Mark Granger  John Hall
3 0 Wilberfoss v Wigginton Grasshoppers
kick off 2:45pm
 Peter Hartley  P. Campbell  J. Green
5 0 York St John University v Tate & Lyle Selby
 Chris Simpson  C. Hynes  Alan Dennison
Division One
6 0 Nestlé Rowntree v Norwich Union
 D. Scoreby
0 1 Ouseburn United v Pocklington Town
 G. Hartley
4 0 Riccall United v York Railway Institute
 J. Finch
0 1 Rufforth United v Amotherby & Swinton
 Paul Howes
1 2 Stamford Bridge v Thorpe United
 Mel Deighton
1 3 Tadcaster Albion v Easingwold Town
 N. Hawksby
Division Two
1 2 Elvington Harriers v Moor Lane
 M. Taylor (Miles)
0 1 Fulford United v Post Office
 Andrew Ivel
2 2 Heslington v Rawcliffe Rangers
 Paul Ballantyne
2 1 Heworth v Church Fenton White Horse
 M. Forde
2 0 St Clements v Hemingbrough United
 Gerry Bee
Division Three
2 4 Barmby Moor v Strensall
 David Milburn
5 3 Bishop Wilton v Melbourne
 S. Vale
1 4 Civil Service v Terrington Glory
 Steve Nelson
1 2 LNER Builders v Stillington
 Dave Purdy
1 3 Norton United v Wheldrake
 I. Yeowart
Junior Cup
3 1 Huby United v Osbaldwick [ Semi Final ]
 Tony Harteveld  Graham Boothman  J. Suchecki
0 5 Selby Olympia v Selby RSSC [ Semi Final ]
 Ben Ballantyne  Mark Dwyer  Paul Maw
Reserve Division A
1 0 Bishopthorpe United Reserves v Huntington Rovers Reserves
 Carl Sutton
2 1 Dringhouses Reserves v Thorpe United Reserves
 Malcolm Sunderland
1 2 Dunnington Reserves v Haxby United Reserves
 Dave Thompson
0 1 Old Malton St Marys Reserves v Copmanthorpe Reserves
 E Taylor
Reserve Division B
3 0 Easingwold Town Reserves v Stamford Bridge Reserves
 I. Spurr
5 0 Poppleton United Reserves v Pocklington Town Reserves
 John Pearson
2 1 Tockwith Reserves v Hamilton Panthers Reserves
0 2 Wilberfoss Reserves v Ouseburn United Reserves
 David Fryer
1 6 York Railway Institute Reserves v Riccall United Reserves
 J. West
Reserve Division C
1 1 Amotherby & Swinton Reserves v Hemingbrough United Reserves
 Trevor Wilford
4 3 Malton & Norton Reserves v Huby United Reserves
 D. Sykes
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 04 April 2009 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 04 April 2009.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Copmanthorpe
2. Haxby United
3. Tockwith
Div1
4. Bishopthorpe United
Div2
5. New Earswick
Div3
6. Crayke
Res A
7. Heworth Reserves
8. Kartiers (Selby) Reserves
9. Wigginton Grasshoppers Reserves
10. York St John University Reserves
Res B
11. Nestlé Rowntree Reserves
Res C
12. Church Fenton White Horse Reserves
13. Civil Service Reserves
14. Fulford United Reserves
15. Heslington Reserves
16. Norwich Union Reserves
17. Stillington Reserves