Go back to LondonMiddx
    Whitewebbs Eagles FC - Players Wanted for New Teams Forming         Whitewebbs Eagles - U14 Goalkeeper Wanted         Edmonton Rangers Sharks - U18 Players Wanted         London Colney Youth - U14 Players Wanted         West Herts U18 Stags - Players Wanted         Enfield Rangers Green U13's - Goalkeeper Wanted         Wormley Rovers - U12s Players Wanted         Bury Rangers - U16 Players Wanted         Paringdon Tigers - U17 Goalkeeper Required         AFC Dunstable U12s - Players Wanted         Cheshunt Blacks - U13s Players Wanted for 2022/23         Aloysius FC - Players Wanted for Senior Sides         Aloysius FC - U7 to U16 Players Wanted         London Athletic U12s - Players Wanted for 2022/23         London Athletic U8s to U16s - Players Wanted         East Herts Youth - U17/18s Players Wanted for 2022/23         East Herts Youth - U15s Players Wanted for 2022/23         Colney Heath U15s & U16s - Players Wanted         Cuffley U13 Raiders - Goalkeeper & Outfield Players Wanted         Omonia Gold - U14 Players Wanted for 2022/23         Broxbourne Borough - U17/18s Players Wanted for 2022/23         Potters Bar United - U8s Goalkeeper Wanted         Norsemen Blues - U15s Players Wanted for 2022/23         St Albans City U12 North - Players Wanted for 2022/23         Potters Bar United U17's Goalkeeper Wanted for 2022/23         Barnet Azzurri - U15 Goalkeeper & U17 Players Wanted for 2022/23         New Salamis - Under 8 Players Wanted for 2022/23         New Salamis - U18s, U16s & U10s Players Wanted         Looking for an Airbnb in Cornwall? - Daniel's Cottage         The London Estates Cash Cup 2022 - £1000 Prize         Kings Langley FC - U16 Players Wanted for 2022/23         Edgware & Kingsbury - U14 Players Wanted for 2022/23         Potters Bar Crusaders - U11 Players Wanted for 2022/23         Harefield United - U13 Players Wanted for 2022/23         London Athletic - U16 Players Wanted for 2022/23         Frontiers Leopards - U13 Players Wanted for 2022/23         Coaching Opportunities with the Dragons Football Club         London Athletic - U14 Players Wanted for 2022/23         Potters Bar Utd - U16 Players Wanted for 2022/23         Cheshunt U11's - JPL Open Trials for 2022/23         Cuffley Phoenix - U17 Players Wanted for 2022/23         Sarratt Rebels - Under 18s Goalkeeper Wanted         Ware Youth - U12 Players Wanted for 2022/23         Hemel Town FC - U12/13 Seeking New Goalkeeper         London Athletic - U10's Players Wanted for 2022/23         Huxley Guards FC - Players Wanted         Milton Keynes Sunday FL - New Clubs Wanted         Welwyn Garden City Youth Hurricanes U13 - Season 2022/23         AC Finchley Youth Girls - Players Wanted for 2022/23         AC Finchley Youth - Players Wanted for 2022/23         AC Finchley Youth & Adult - Volunteer Coaches Wanted         Berkhamsted U16s Wanted - Exceptional Striker, Central Defender and Goalkeeper         Old Plymouthians FC - Players Wanted    
York Minster Engineering Football League
2008-2009 Season
Monday, 08 August 2022
Match Day :  Saturday, 07 Mar 2009 Saturday, 14 March 2009 Wednesday, 18 Mar 2009
Players Suspended
There are 34 matches
Premier Division
1 1 Haxby United v York St John University
 Paul Tomes  John Hall  S. Marriott
1 1 Poppleton United v Huntington Rovers
 Ben Ballantyne  M. Taylor  David King
1 2 Tockwith v Old Malton St Marys
 A. Marshall  C. Hynes  David Griffin
2 0 Wilberfoss v Dringhouses
 Colin Rennison  P. Campbell  J. Green
Division One
3 0 Nestlé Rowntree v Stamford Bridge
 G. Rhodes
2 3 Norwich Union v Bishopthorpe United
 I. Tessier
0 1 Pocklington Town v Amotherby & Swinton
 N. Hawksby
3 1 Rufforth United v Easingwold Town
 Paul Howes
Division Two
1 2 Elvington Harriers v Post Office
 Paul Maw
0 2 Fulford United v Rawcliffe Rangers
 Paul Maw
Division Three
0 1 Bishop Wilton v Strensall
 S. Vale
0 2 Civil Service v Stillington
 J. West
1 0 Crayke v Norton United
 R. Scarth
1 2 LNER Builders v Melbourne
 John Pearson
2 1 Terrington Glory v Barmby Moor
 Dave Purdy
Senior Cup
6 1 Dunnington v Kartiers (Selby) [ Quarter Final ]
 D. Scoreby
2 4 Hamilton Panthers v Malton & Norton [ Quarter Final ]
 Paul Ballantyne
0 2 Tate & Lyle Selby v Wigginton Grasshoppers [ Quarter Final ]
After extra time
 G. Hartley
2 0 Thorpe United v Riccall United [ Quarter Final ]
 Michael Tyas
Junior Cup
0 2 Hemingbrough United v Selby RSSC [ Quarter Final ]
 A. Atkinson
3 0 Huby United v Heworth [ Quarter Final ]
 M. Forde
3 0 Osbaldwick v Church Fenton White Horse [ Quarter Final ]
 Graham Boothman
2 2 St Clements v Selby Olympia [ Quarter Final ] [ Away Win on penalties ]
After extra time
 I. Yeowart
Reserve Division A
2 1 Bishopthorpe United Reserves v Thorpe United Reserves
 Andrew Ivel
2 0 Copmanthorpe Reserves v Haxby United Reserves
 I. Spurr
2 0 Kartiers (Selby) Reserves v Old Malton St Marys Reserves
 J. Finch
0 1 York St John University Reserves v Dunnington Reserves
 Daniel Horsfall
Reserve Division B
3 3 Easingwold Town Reserves v Wilberfoss Reserves
 D. Sykes
3 3 Ouseburn United Reserves v Poppleton United Reserves
 S. Milner
5 1 Riccall United Reserves v Nestlé Rowntree Reserves
 T. Burn
8 0 York Railway Institute Reserves v Stamford Bridge Reserves
 Joe Ballantyne
Reserve Division C
3 2 Amotherby & Swinton Reserves v Malton & Norton Reserves
 Brian Holmes
3 2 Church Fenton White Horse Reserves v Fulford United Reserves
 Harry Codling
4 1 Norwich Union Reserves v Hemingbrough United Reserves
 Alan Dennison
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 14 March 2009 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 14 March 2009.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Copmanthorpe
Div1
2. Ouseburn United
3. Tadcaster Albion
4. York Railway Institute
Div2
5. Heslington
6. Moor Lane
7. New Earswick
Div3
8. Wheldrake
Res A
9. Dringhouses Reserves
10. Heworth Reserves
11. Huntington Rovers Reserves
12. Wigginton Grasshoppers Reserves
Res B
13. Hamilton Panthers Reserves
14. Pocklington Town Reserves
15. Tockwith Reserves
Res C
16. Civil Service Reserves
17. Heslington Reserves
18. Huby United Reserves
19. Stillington Reserves