Go back to LondonMiddx   CrowdScores Logo Appstore Link Google Play Link
York Minster Engineering Football League
2008-2009 Season
Friday, 20 July 2018
Match Day :  Saturday, 14 Feb 2009 Saturday, 21 February 2009 Saturday, 28 Feb 2009
Players Suspended
There are 38 matches
Premier Division
2 2 Copmanthorpe v Haxby United
 Damian O'Leary  G. Rhodes  D. Sykes
1 1 Hamilton Panthers v Malton & Norton
 Peter Hartley  T. Burn  J. Green
2 1 Huntington Rovers v Dringhouses
 A. Childs  Mark Granger  Alan Dennison
2 1 Old Malton St Marys v Kartiers (Selby)
 Paul Ballantyne  E Taylor  Gerry Bee
1 3 Tate & Lyle Selby v Poppleton United
 Matthew Cottingham  P. Campbell  Paul Maw
3 0 Tockwith v York St John University
 Ian Austick  Ben Ballantyne  Andrew Ivel
Division One
1 1 Bishopthorpe United v Amotherby & Swinton
 D. Scoreby
1 2 Easingwold Town v York Railway Institute
 C. Hynes
4 1 Nestlé Rowntree v Thorpe United
 Mel Deighton
2 8 Norwich Union v Tadcaster Albion
 Michael Tyas
Division Two
1 1 Heworth v Heslington
 Paul Scott
1 4 Moor Lane v Huby United
 N. Hawksby
1 5 Osbaldwick v Hemingbrough United
 S. Pettit
1 1 Post Office v Fulford United
 I. Tessier
6 3 Rawcliffe Rangers v Elvington Harriers
 Joe Ballantyne
4 1 St Clements v Church Fenton White Horse
 Malcolm Sunderland
Division Three
5 2 Crayke v Melbourne
 M. Taylor
0 5 LNER Builders v Civil Service
3 1 Norton United v Bishop Wilton
 R. Scarth
5 0 Selby RSSC v Barmby Moor
to be played at Barmby Moor
 Paul Howes
4 5 Stillington v Selby Olympia
 Harry Codling
1 7 Strensall v Terrington Glory
 Brian Holmes
Reserve Division A
5 4 Dringhouses Reserves v Old Malton St Marys Reserves
 M. Forde
4 1 Haxby United Reserves v Thorpe United Reserves
 Colin Rennison
2 2 Kartiers (Selby) Reserves v Wigginton Grasshoppers Reserves
 M. Taylor (Miles)
2 5 York St John University Reserves v Copmanthorpe Reserves
 Graham Boothman
Reserve Division B
8 0 Poppleton United Reserves v Tockwith Reserves
 Steve Nelson
3 0 Riccall United Reserves v Easingwold Town Reserves
 Tony Harteveld
1 0 York Railway Institute Reserves v Ouseburn United Reserves
 S. Marriott
Reserve Division C
3 0 Fulford United Reserves v Stillington Reserves
 Dave Purdy
0 1 Hemingbrough United Reserves v Church Fenton White Horse Reserves
 J. Finch
Barkston Ash Challenge Cup
3 0 Aberford Albion v Kippax Athletic [ Semi Final ]
1 2 Bardsey v Sherburn White Rose [ Semi Final ]
0 1 Dunnington v Wilberfoss [ Quarter Final ]
0 4 Heslerton v Dunnington Reserves [ Quarter Final ]
0 5 Stamford Bridge Reserves v Burton Agnes [ Quarter Final ]
2 2 Heslington Reserves v Pro-pak [ Quarter Final ] [ Home Win on penalties ]
Heslington won 4-2 0n penalties
1 3 Malton & Norton Reserves v Haltemprice Rangers [ Quarter Final ]
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 21 February 2009 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 21 February 2009.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Wigginton Grasshoppers
Div1
2. Ouseburn United
3. Pocklington Town
4. Riccall United
5. Rufforth United
6. Stamford Bridge
Div2
7. New Earswick
Div3
8. Wheldrake
Res A
9. Bishopthorpe United Reserves
10. Heworth Reserves
11. Huntington Rovers Reserves
Res B
12. Hamilton Panthers Reserves
13. Nestlé Rowntree Reserves
14. Pocklington Town Reserves
15. Wilberfoss Reserves
Res C
16. Amotherby & Swinton Reserves
17. Civil Service Reserves
18. Huby United Reserves
19. Norwich Union Reserves