Go back to LondonMiddx   CrowdScores Logo Appstore Link Google Play Link
York Minster Engineering Football League
2008-2009 Season
Tuesday, 17 July 2018
Match Day :  Saturday, 27 Dec 2008 Saturday, 03 January 2009 Saturday, 10 Jan 2009
Players Suspended
There are 24 matches
Premier Division
0 1 Dringhouses v Dunnington
 Matthew Cottingham  Graham Boothman  John Hall
7 1 Haxby United v Malton & Norton
 Mark Dwyer  S. Milner  Joe Ballantyne
2 1 Tockwith v Poppleton United
 A. Marshall  Paul Ballantyne  D. Scoreby
0 0 Wilberfoss v Huntington Rovers
 A. Godson  Carl Sutton  J. Green
Division One
0 4 Amotherby & Swinton v Bishopthorpe United
 Lester Smith
1 2 Stamford Bridge v Ouseburn United
 Dave Thompson
3 3 Thorpe United v Nestlé Rowntree
 Mark Granger
1 2 York Railway Institute v Easingwold Town
 Malcolm Sunderland
Division Two
1 9 Moor Lane v Heslington
 M. Forde
1 4 Osbaldwick v Heworth
 D. Sykes
Division Three
8 1 Selby RSSC v Melbourne
 David Milburn
1 1 Stillington v LNER Builders
 Paul Scott
1 0 Terrington Glory v Civil Service
 R. Scarth
Reserve Division A
0 3 Heworth Reserves v Wigginton Grasshoppers Reserves
 I. Tessier
2 1 Huntington Rovers Reserves v Copmanthorpe Reserves
 Brian Smith
4 1 Old Malton St Marys Reserves v Kartiers (Selby) Reserves
 Andy Wood
Reserve Division B
0 0 Easingwold Town Reserves v Riccall United Reserves
 I. Spurr
1 0 Hamilton Panthers Reserves v Wilberfoss Reserves
 E Taylor
4 2 Ouseburn United Reserves v Stamford Bridge Reserves
 Brian Holmes
3 2 Pocklington Town Reserves v Poppleton United Reserves
 N. Hawksby
0 2 York Railway Institute Reserves v Nestlé Rowntree Reserves
 Andrew Ivel
Reserve Division C
2 2 Civil Service Reserves v Church Fenton White Horse Reserves
 John Pearson
0 1 Hemingbrough United Reserves v Amotherby & Swinton Reserves
 Dave Purdy
Reserve Cup
2 3 Huby United Reserves v Tockwith Reserves [ Round 3 ]
 S. Pettit
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 03 January 2009 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 03 January 2009.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Copmanthorpe
2. Hamilton Panthers
3. Kartiers (Selby)
4. Old Malton St Marys
5. Tate & Lyle Selby
6. Wigginton Grasshoppers
7. York St John University
Div1
8. Norwich Union
9. Pocklington Town
10. Riccall United
11. Rufforth United
12. Tadcaster Albion
Div2
13. Church Fenton White Horse
14. Elvington Harriers
15. Fulford United
16. Hemingbrough United
17. Huby United
18. New Earswick
19. Post Office
20. Rawcliffe Rangers
21. St Clements
Div3
22. Barmby Moor
23. Bishop Wilton
24. Crayke
25. Norton United
26. Selby Olympia
27. Strensall
28. Wheldrake
Res A
29. Bishopthorpe United Reserves
30. Dringhouses Reserves
31. Dunnington Reserves
32. Haxby United Reserves
33. Thorpe United Reserves
34. York St John University Reserves
Res C
35. Fulford United Reserves
36. Heslington Reserves
37. Malton & Norton Reserves
38. Norwich Union Reserves
39. Stillington Reserves