Go back to LondonMiddx
    East Herts Youth U15s - Striker Wanted         Borehamwood U13 Knights - Players Wanted for 2020/21         Potters Bar Utd U10's - Goalkeeper Wanted         Royston Town Youth - Players Wanted         Wormley Rovers U14 Girls - Players Wanted for 2020/21         HDYFC U16's - Players Wanted         Everett Rovers U15s - Goalkeeper and Outfield Players Wanted         Cuffley Youth Dragons U14 - Players Wanted         Harpenden Colts Hawks U17 - Players Wanted for 2020/21         Alexandra Park Youth FC Seeks New Players         Potters Bar Town (Whites) U15s - Players Wanted for 2020/21         Garston Boys FC U13's - Players Wanted         Broxbourne Borough Youth FC U16s - Goalkeeper & Striker Wanted for 2020/21         Ware Youth FC U13 Blues - Players Wanted         Are you a Coach who needs New Coaching Ideas & Sessions?         St Albans City Youth U18 South - Players Wanted for 2020/21         Colney Heath U13 Magpies - Outfield Players & Goalkeeper Wanted         Ware Lions U10s - Players Required for 2020/21         Barnet Azzurri U9 & U11 - Goalkeepers Needed         Barnet Azzurri - Players Wanted for 2020/21         Cheshunt FC U15's - Players Wanted for 2020/21         Edgware Town FC & Aldenham FC U11s, U12s & U13s - Players Wanted for 2020/21         Cuffley FC Stars - Under 11 Players Wanted for 2020/21         Woodys & Ebogs Youth FC U14's - Goalkeeper Wanted         Woodys & Ebogs Youth FC - U7's, U9's & U11's Players Wanted         WFC Westfield Football Academy - Players Wanted for 2020/21         Hertford Town Youth FC (Harts) U15s - Players Wanted for 2020/21         Berkhamstead FC - Proven Strikers & Players Required         St Albans City Youth U12 West - Player Wanted for 2020/21         Welwyn Garden City Youth Hurricanes - U11 Players Wanted for 2020/21         Hertfordshire Regional Talent Centre - U12 Trials         1 to 1 Small Group and Team Coaching         Harvesters FC - Players Wanted for 2020/21         Elite Feet Royals FC - Players Wanted (Girls)         Elite Feet FC - Players Wanted in All Age Groups         Cheshunt Blacks U14's - Looking for a Goalkeeper for 2020/21         One to One Football Coaching         Whetstone Wanderers Leopards U18’s - Players Wanted for 2020/21         Premierskills FC - U7, U8, U11 Players Wanted         Chorleywood Common Youth FC - U16s Players Required for 2020/21    
York Minster Engineering Football League
2008-2009 Season
Wednesday, 08 July 2020
Match Day :  Saturday, 13 Dec 2008 Saturday, 20 December 2008 Saturday, 27 Dec 2008
Players Suspended
There are 26 matches
Premier Division
2 3 Copmanthorpe v Dringhouses
 Peter Cook  Harry Codling  David Griffin
2 1 Huntington Rovers v Tockwith
 A. Marshall  Alan Dennison  S. Marriott
0 1 Kartiers (Selby) v Tate & Lyle Selby
 Paul Tomes  Ben Ballantyne  David Milburn
1 3 Malton & Norton v Poppleton United
 A. Godson  Brian Holmes  D. Sykes
3 3 Wigginton Grasshoppers v Haxby United
 Matthew Cottingham  Mark Granger  Joe Ballantyne
1 4 Wilberfoss v Hamilton Panthers
 O. O'Brien  Dave Thompson  J. Green
1 3 York St John University v Dunnington
 Damian O'Leary  John Hall  Gerry Bee
Division One
2 1 Amotherby & Swinton v Pocklington Town
 Paul Howes
2 5 Easingwold Town v Thorpe United
 E Taylor
2 4 Norwich Union v Stamford Bridge
 Malcolm Sunderland
2 1 Ouseburn United v Bishopthorpe United
 D. Scoreby
0 2 Rufforth United v Riccall United
 Michael Tyas
5 0 Tadcaster Albion v Nestlé Rowntree
 Peter Hartley
Division Two
8 0 Church Fenton White Horse v Osbaldwick
 K. Betteridge
6 4 Rawcliffe Rangers v Fulford United
 P. Campbell
3 1 St Clements v Elvington Harriers
 N. Hawksby
Division Three
1 0 Stillington v Crayke
 M. Forde
5 1 Terrington Glory v Selby Olympia
 R. Scarth
Reserve Division A
3 2 Dringhouses Reserves v Heworth Reserves
 Dave Purdy
5 5 Hemingbrough United v Selby RSSC [ Quarter Final ] [ Away Win on penalties ]
AET
1 2 Huby United v Thorpe United Reserves [ Quarter Final ]
2 4 York St John University Reserves v Haxby United Reserves [ Quarter Final ]
AET
Barkston Ash Activ8 Cup
6 5 Bardsey Reserves v Aberford Albion Reserves [ Quarter Final ]
4 1 Garforth Rangers B v Kippax Athletic Reserves [ Quarter Final ]
1 4 Great Preston Reserves v Sherburn White Rose Reserves [ Quarter Final ]
4 1 Wetherby Athletic Reserves v Boston Spartans Reserves [ Quarter Final ]
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 20 December 2008 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 20 December 2008.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Old Malton St Marys
Div1
2. York Railway Institute
Div2
3. Heslington
4. Heworth
5. Moor Lane
6. New Earswick
7. Post Office
Div3
8. Barmby Moor
9. Bishop Wilton
10. Civil Service
11. LNER Builders
12. Melbourne
13. Norton United
14. Strensall
15. Wheldrake
Res A
16. Bishopthorpe United Reserves
17. Copmanthorpe Reserves
18. Dunnington Reserves
19. Huntington Rovers Reserves
20. Kartiers (Selby) Reserves
21. Old Malton St Marys Reserves
22. Wigginton Grasshoppers Reserves
Res B
23. Easingwold Town Reserves
24. Hamilton Panthers Reserves
25. Nestlé Rowntree Reserves
26. Ouseburn United Reserves
27. Pocklington Town Reserves
28. Poppleton United Reserves
29. Riccall United Reserves
30. Stamford Bridge Reserves
31. Tockwith Reserves
32. Wilberfoss Reserves
33. York Railway Institute Reserves
Res C
34. Amotherby & Swinton Reserves
35. Church Fenton White Horse Reserves
36. Civil Service Reserves
37. Fulford United Reserves
38. Hemingbrough United Reserves
39. Heslington Reserves
40. Huby United Reserves
41. Malton & Norton Reserves
42. Norwich Union Reserves
43. Stillington Reserves