Go back to LondonMiddx
    Goalkeeper Wanted for Saturday Team - Wiseman West FC         Whitewebbs Eagles - Defenders Wanted         Epsom All Stars - Goalkeeper and Striker Wanted         Everett Rovers U18's - 2 New Players Wanted         Sporting Hackney FC - Coaches Wanted         Wealdstone Ladies - Players Wanted         London Samurai Rovers - Players Wanted 2019/20         Chars Youth FC U12's - Players Wanted         One to One Football Coaching         Croxley Green Whites U16's - Players Wanted 2019/20         Cuffley Phoenix U14's - Players Wanted 2019/20         Jack Wilshere's NCF Elites - Recruiting Now         Enfield Youth FC - Players Wanted for 2019/20         Bovingdon U15 Lightning - Goalkeeper Wanted 2019/20         Bovingdon FC - Here Come the Girls         Paringdon Youth Lions U15's - Goalkeeper & Outfield Players Wanted 2019/20         Lemsford Youth Lions U18's - Goalkeeper & Outfield Players Wanted 2019/20         Association of Provincial Football Supporters' Clubs in London - New Teams Welcome         Whetstone Wanderers U13's - Trials Saturday 6th July         Cheshunt Blacks U13's - Players Wanted         Hatfield Comets U16's 2019/20 - Goalkeeper and Outfield Players Wanted         Standon & Puckeridge Hares FC - U15 Players Wanted         Standon & Puckeridge Hares FC U18 - Goalkeeper Wanted         Bury Rangers U17's - Players Wanted         Sarratt Rebels U13's for 2019/20 - Players Wanted         Potters Bar Town (Whites) U14's - Players Wanted         Berkhamsted Town EJA U14's - Players Wanted         Enfield Youth FC U12's - Players Wanted         Rosehill Athletic FC - Management Opportunities         Rosehill Athletic FC - Players Wanted         Cuffley Scorpions U14's - Goalkeeper & Players Required         Abbey FC - Goalkeeper Wanted         HDYFC U15's - New Players Wanted         Valhalla Sports and Social - Players Wanted         Belmont United U15's - Players Wanted         Cuffley Pumas U12's - Players Required         Cuffley FC U10 Stars - Players Wanted         AFC Hammersmith Town - Players Wanted         Cheshunt Blacks FC U14's - Players Wanted         Micah Hyde Football Development Centre         Whetstone Wanderers U18 Leopards - Players Wanted         Elsenham Youth U17's - Players Wanted         Northwood Blues U10's - Players Wanted         West Herts U14's Stags - Players Wanted         Croxley Green Blacks U13's - Players Wanted         Hatfield Comets U13's - Players Wanted         Evergreen Youth U16 2019/20 - Players Wanted         Omonia U15 Gold - Players Wanted for 2019/20         Edmonton Rangers U18 Cobras - Looking for Players for 2019/20 Season         Whitewebbs Eagles - U15's Goalkeeper Wanted (2019/20)         Milton Keynes Sunday Football League - Welcomes New Clubs         Reigate Priory FC, Surrey - Manager & Coach Required         AFC Walcountians - Players Wanted for First Team & Reserves         Evergreen FC - U17 Players Wanted for 2019/20         Reigate Priory FC, Surrey - 1st and Reserve Team Players Wanted         Norsemen Youth - U13 Players Wanted for 2019/20         Rap-Aid Youth FC - Coaches Wanted, All Levels         AC Finchley Youth Girls - Players Wanted for 2019/20         AC Finchley Youth - Players Wanted for 2019/20         AC Finchley Elite - U14 & U16 Players Wanted for 2019/20         Chorleywood Common YFC - Looking for U17 Players for 2019/20         Footballers Wanted in West London         AC Finchley South U14 2018-2019 - Players Wanted         Players Wanted by St Albans City Youth U18 South for 2019/20 Season         Cuffley FC - U9 Players Wanted for 2019/20         Harvesters U14 (2019/20 Season) - Players Wanted         Cuffley Sharks U9's - Goalkeeper & Players Required         Sandy Lane Youth Academy - Players Wanted         ProFootball U13 for 2019/20 - Striker/Outfield Players Wanted         Northwood FC - U14 Players Wanted for 2019/20    
York Minster Engineering Football League
2008-2009 Season
Tuesday, 16 July 2019
Match Day :  Wednesday, 12 Nov 2008 Saturday, 15 November 2008 Saturday, 22 Nov 2008
Players Suspended
There are 48 matches
Premier Division
2 8 Copmanthorpe v Wigginton Grasshoppers
 A. Childs  Peter Hartley  M. Forde
3 1 Dringhouses v Haxby United
 J Key  I. Tessier  John Hall
6 3 Hamilton Panthers v Poppleton United
 Andy Wood  Carl Sutton  Paul Howes
4 4 Huntington Rovers v Malton & Norton
 Damian O'Leary  D. Scoreby  Alan Dennison
1 1 Wilberfoss v Dunnington
 A. Godson  Dave Thompson  J. Green
Division One
2 1 Amotherby & Swinton v Rufforth United
 Lester Smith
0 5 Bishopthorpe United v Riccall United
 Graham Freer
2 1 Easingwold Town v Pocklington Town
 Matthew Cottingham
2 5 Nestlé Rowntree v Ouseburn United
 Mel Deighton
4 2 Thorpe United v Norwich Union
 Malcolm Sunderland
1 5 York Railway Institute v Stamford Bridge
 G. Hartley
Division Two
0 4 Elvington Harriers v Heslington
 S. Pettit
2 1 Fulford United v Huby United
 P. Campbell
5 3 Hemingbrough United v Heworth
 Paul Maw
6 1 Rawcliffe Rangers v Post Office
 I. Spurr
4 1 St Clements v Osbaldwick
 Paul Scott
Division Three
1 4 Barmby Moor v Selby RSSC
 Gerry Bee
2 5 Bishop Wilton v Norton United
 David Milburn
5 1 Civil Service v LNER Builders
 J. West
2 2 Selby Olympia v Melbourne
 J. Finch
1 1 Terrington Glory v Strensall
 N. Hawksby
2 1 Wheldrake v Stillington
 M. Taylor (Miles)
Reserve Division A
1 6 Copmanthorpe Reserves v Dunnington Reserves
 Dave Purdy
1 2 Heworth Reserves v Huntington Rovers Reserves
 S. Marriott
4 5 Wigginton Grasshoppers Reserves v Dringhouses Reserves
 E Taylor
0 2 York St John University Reserves v Bishopthorpe United Reserves
 R. Simpson
Reserve Division B
2 2 Ouseburn United Reserves v Wilberfoss Reserves
 John Pearson
5 0 Pocklington Town Reserves v Nestlé Rowntree Reserves
 Graham Boothman
1 3 Riccall United Reserves v Tockwith Reserves
 G. Rhodes
1 2 Stamford Bridge Reserves v Easingwold Town Reserves
 S. Vale
3 5 York Railway Institute Reserves v Poppleton United Reserves
 Daniel Horsfall
Reserve Division C
4 1 Heslington Reserves v Civil Service Reserves
 David Fryer
0 5 Huby United Reserves v Hemingbrough United Reserves
 D. Sykes
5 1 Norwich Union Reserves v Amotherby & Swinton Reserves
 B. Smith (2)
0 1 Stillington Reserves v Malton & Norton Reserves
 R. Scarth
3 7 North Ormesby v Old Malton St Marys [ Round 2 ]
1 5 Tockwith v Stokesley SC [ Round 2 ]
1 2 York St John University v Grangetown Boys Club [ Round 2 ]
Barkston Ash Challenge Cup
1 2 Bramham v Kippax Athletic [ Quarter Final ]
1 4 Clifford v Bardsey [ Quarter Final ]
2 0 Sherburn White Rose v Wetherby Athletic [ Quarter Final ]
0 5 Tadcaster Albion Reserves v Aberford Albion [ Quarter Final ]
Barkston Ash Activ8 Cup
6 0 Aberford Albion Reserves v Garforth WMC Reserves [ Round 1 ]
5 3 Bardsey Reserves v Church Fenton White Horse Reserves [ Round 1 ]
3 3 Bramham Reserves v Boston Spartans Reserves [ Round 1 ] [ Away Win on penalties ]
5 5 Garforth Rangers B v Kartiers (Selby) Reserves [ Round 1 ] [ Home Win on penalties ]
5 2 Kippax Athletic Reserves v Selby RSSC Reserves [ Round 1 ]
3 2 Sherburn White Rose Reserves v Thorpe United Reserves [ Round 1 ]
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 15 November 2008 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 15 November 2008.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Kartiers (Selby)
2. Tate & Lyle Selby
Div1
3. Tadcaster Albion
Div2
4. Church Fenton White Horse
5. Moor Lane
6. New Earswick
Div3
7. Crayke
Res A
8. Haxby United Reserves
9. Old Malton St Marys Reserves
Res B
10. Hamilton Panthers Reserves
Res C
11. Fulford United Reserves