Go back to LondonMiddx What is this?
York Minster Engineering Football League
2008-2009 Season
Tuesday, 14 August 2018
Match Day :  Saturday, 25 Oct 2008 Saturday, 01 November 2008 Saturday, 08 Nov 2008
Players Suspended
There are 43 matches
Premier Division
2 2 Copmanthorpe v Tate & Lyle Selby
 Matthew Cottingham  C. Hynes  N. Hawksby
1 1 Dringhouses v Poppleton United
 Ian Austick  Gerry Bee  Neil Howlett
4 2 Hamilton Panthers v Wigginton Grasshoppers
 J Key  Malcolm Sunderland  John Hall
2 0 Haxby United v Kartiers (Selby)
 Mark Dwyer  R. Simpson  Alan Dennison
3 4 Huntington Rovers v Old Malton St Marys
 A. Childs  Paul Howes  E Taylor
5 1 York St John University v Tockwith
 Peter Cook  J. Green  S. Yorke
Division One
6 2 Amotherby & Swinton v York Railway Institute
 S. Pettit
0 3 Bishopthorpe United v Ouseburn United
 Ben Ballantyne
0 3 Nestlé Rowntree v Tadcaster Albion
 Mel Deighton
4 2 Thorpe United v Rufforth United
 Michael Tyas
Division Two
1 3 Church Fenton White Horse v Huby United
 David Milburn
2 4 Elvington Harriers v St Clements
 L. Foster
2 1 Post Office v Osbaldwick
 K. Betteridge
Division Three
0 2 Barmby Moor v Melbourne
 G. Rhodes
2 1 Bishop Wilton v LNER Builders
 David Fryer
1 7 Civil Service v Strensall
 Andrew Ivel
1 4 Selby Olympia v Crayke
 P. Campbell
1 1 Terrington Glory v Selby RSSC
 Dave Purdy
1 1 Wheldrake v Norton United
 J. Finch
Reserve Division A
3 1 Dunnington Reserves v Copmanthorpe Reserves
 G. Hartley
1 5 Heworth Reserves v Dringhouses Reserves
 I. Spurr
0 5 Kartiers (Selby) Reserves v Haxby United Reserves
 Paul Maw
2 4 Old Malton St Marys Reserves v Thorpe United Reserves
 Ian Fox
2 1 Wigginton Grasshoppers Reserves v Bishopthorpe United Reserves
 J. Suchecki
3 2 York St John University Reserves v Huntington Rovers Reserves
 Joe Ballantyne
Reserve Division B
4 5 Ouseburn United Reserves v Riccall United Reserves
 M. Forde
1 2 Poppleton United Reserves v Stamford Bridge Reserves
 John Pearson
3 2 Tockwith Reserves v Pocklington Town Reserves
 J. West
0 4 York Railway Institute Reserves v Hamilton Panthers Reserves
 M. Taylor (Miles)
Reserve Division C
2 3 Amotherby & Swinton Reserves v Heslington Reserves
 R. Scarth
0 16 Huby United Reserves v Norwich Union Reserves
 S. Petruso
0 4 Malton & Norton Reserves v Church Fenton White Horse Reserves
 D. Sykes
2 3 Stillington Reserves v Hemingbrough United Reserves
 Graham Boothman
0 0 Easingwold Town v Leyburn United [ Round 2 ] [ Home Win on penalties ]
2 4 Norwich Union v Thirsk Falcons [ Round 2 ]
H - Whinney Banks YCC v Heworth [ Round 2 ] [ Home Win was awarded ]
6 2 Dunnington v VIP Communications [ Round 2 ]
0 4 Malton & Norton v Filey Town [ Round 2 ]
6 0 Wilberfoss v Gilberdyke [ Round 2 ]
provisional date
H - Hedon Rangers v Fulford United [ Round 2 ] [ Home Win was awarded ]
2 6 Heslington v Riccall United [ Round 2 ]
3 2 Pocklington Town v Hemingbrough United [ Round 2 ]
1 7 Stirling Castle v Stamford Bridge [ Round 2 ]
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 01 November 2008 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 01 November 2008.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Div2
1. Moor Lane
2. New Earswick
3. Rawcliffe Rangers
Div3
4. Stillington
Res B
5. Easingwold Town Reserves
6. Nestlé Rowntree Reserves
7. Wilberfoss Reserves
Res C
8. Civil Service Reserves
9. Fulford United Reserves