Go back to LondonMiddx
    Harpenden Colts Hawks U17 - Players Wanted for 2020/21         One to One Football Coaching         Whetstone Wanderers Leopards U18’s - Players Wanted for 2020/21         Premierskills FC - U7, U8, U11 Players Wanted         Chorleywood Common Youth FC - U16s Players Required for 2020/21         Hemel Hempstead Rovers Youth FC U12's (season 2020/21) - Players Wanted         Hertfordshire Regional Talent Centre - U12 Trials         Footballers Wanted in Southwest London         Borehamwood U12 Knights - U13 for Season 20/21 - Players Wanted         St Albans City Youth U18 South - Players Wanted for 2020/21         Cheshunt Youth EJA - Players Required (Current Year 8)         Berkhamstead FC - Proven Strikers & Players Required         West SL Benfica - Goalkeeper & Outfield Players Wanted    
Isthmian Football League
Member of the National League System
2008-2009 Season
Saturday, 30 May 2020
Match Day :  Thursday, 09 Oct 2008 Saturday, 11 October 2008 Monday, 13 Oct 2008
Players Suspended
There are 36 matches
Premier Division
0 1 Dartford v Margate
Attendance 1,379
 A: J.Gregory  L.Noble
0 3 Hastings United v Tooting & Mitcham United
Attendance 462
 A: M.Antonio  J.Byatt  A.Howell
2 2 Ramsgate v Canvey Island
Attendance 262
H: J.May  L.Minshull  A: J.Curran  L.Gordon  M.Capleton
1 1 Wealdstone v Carshalton Athletic
Attendance 334
H: J.Gray  A: J.Kadi  A.Massey
Division One North
2 0 Aveley v Ilford
Attendance 534

3 p.m.
H: W.Vaughan(2)  W.Vaughan
0 0 Brentwood Town v Great Wakering Rovers
Attendance 182

3 p.m.
2 3 Cheshunt v Leyton
Attendance 164

3 p.m.
H: D.Francis  A.Taylor-Forbes  A: S.Blackburne  T.Jones  F.Valenti  F.Jesus
2 2 Concord Rangers v Wingate & Finchley
Attendance 121

3 p.m.
H: M.Begg  L.Cole  A: M.Sacks  M.Samuel
1 3 Hillingdon Borough v Potters Bar Town
Attendance 54
H: N.Turner  A: D.Charge(2)  S.Makofo
1 0 Maldon Town v Northwood
Attendance 76

3 p.m.
H: J.West  A.Sampson
1 3 Redbridge v Tilbury
Attendance 63

3 p.m.
H: H.Dean  A: S.Grant  J.Keith  C.Stowe  J.Fontaine
3 0 Waltham Abbey v Thamesmead Town
Attendance 121

3 p.m.
H: J.Elmes(2)  M.Sontag  R.Dimmock
0 6 Waltham Forest v Enfield Town
Attendance 125

3 p.m.
 A: G.Dauti  M.Deane  R.Hall  E.Remy  J.Stevenson  S.Tickner  E.Remy
1 6 Witham Town v Chatham Town
Attendance 110

3 p.m.
H: OG  A: S.Austin  D.Botterill(2)  T.James(2)  L.Maskell  L.Maskell
Division One South
3 3 Corinthian-Casuals v Eastbourne Town
Attendance 82

3 p.m.
H: B.Brown  P.Hunt  J.Nwoko  A: L.Baitup  J.Salvidge  D.Simmonds
0 0 Cray Wanderers v Ashford Town
Attendance 207

3 p.m.
 G.Knight  S.Ray
3 2 Leatherhead v Folkestone Invicta
Attendance 180

3 p.m.
H: T.Hutchings(2)  W.Jenkins  A: J.Dryden  J.Jackson
4 1 Metropolitan Police v Whitstable Town
Attendance 114

3 p.m.
H: S.Forrester(2)  S.Goddard  T.Moorehouse  A: J.Gess
2 3 Sittingbourne v Dulwich Hamlet
Attendance 171
H: H.Akhazzan  C.Richmond  A: L.Hamici(2)  D.Plummer
2 0 103 AFC Hornchurch v Merstham [ Third Round Qualifying ]
5 2 104 AFC Totton v Fleet Town [ Third Round Qualifying ]
1 0 105 Ashford Town (Middx) v Chippenham Town [ Third Round Qualifying ]
1 1 106 Atherstone Town v Chipstead [ Third Round Qualifying ]
0 1 107 Boreham Wood v Brackley Town [ Third Round Qualifying ]
2 1 108 Burgess Hill Town v Eastleigh [ Third Round Qualifying ]
1 0 109 Bury Town v Worthing [ Third Round Qualifying ]
0 0 110 Dover Athletic v AFC Wimbledon [ Third Round Qualifying ]
1 4 111 Halesowen Town v Maidstone United [ Third Round Qualifying ]
 A: L.Blackman  M.Nugent  J.Saunders  I.Selley  I.Selley
2 0 112 Hampton & Richmond Borough v Whyteleafe [ Third Round Qualifying ]
1 1 113 Harlow Town v Crowborough Athletic [ Third Round Qualifying ]
 A: W.Clarke  J.Sinclair
2 1 114 Havant & Waterlooville v Godalming Town [ Third Round Qualifying ]
Kick-off 2.00 p.m.
 A: G.Purdy
1 2 115 Hendon v AFC Telford [ Third Round Qualifying ]
At Wembley F.C.
2 1 116 Horsham v Paulton Rovers [ Third Round Qualifying ]
1 3 117 Kingstonian v Hayes & Yeading United [ Third Round Qualifying ]
3 1 118 Tamworth v East Thurrock United [ Third Round Qualifying ]
1 2 119 Ware v Sutton United [ Third Round Qualifying ]
 A: B.Dunn  S.West
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 11 October 2008 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 11 October 2008.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Billericay Town
2. Harrow Borough
3. Heybridge Swifts
4. Staines Town
5. Tonbridge Angels
Div1S
6. Croydon Athletic
7. Walton & Hersham
8. Walton Casuals
YLNWS
9. AFC Wimbledon Youth
10. Carshalton Athletic Youth
11. Corinthian-Casuals Youth
12. Godalming Town Youth
13. Hampton & Richmond Borough Youth
14. Kingstonian Youth
15. Staines Town Youth
16. Tooting & Mitcham United Youth
17. Walton & Hersham Youth
18. Woking Youth
YLSES
19. Burgess Hill Town Youth
20. Croydon Athletic Youth
21. Eastbourne Town Youth
22. Horsham Youth
23. Horsham YMCA Youth
24. Lewes Youth
25. Maidstone United Youth
26. Tonbridge Angels Youth
27. Whyteleafe Youth
28. Worthing Youth