Go back to LondonMiddx
What is this?
    Everett Rovers U16's - Goalkeeper and Striker Required         Bishops Stortford U13's – Goalkeeper and Players Wanted         Chorleywood Hurricanes U15's - Looking for Players         Refresh FC - Looking for New Players for the 2018/19 Saturday League Season         Shenzi FC - Players Wanted         Cuffley Scorpions U13's - Players Wanted         Abbots Youth U14 Reds - Players and Goalkeeper Wanted         Tottenham Hale Rangers - Players Wanted         Kensington Dragons Youth Under 14's - Goalkeeper Wanted         Northwood FC U16's - Players Wanted         Bushey & Oxhey U14s - Looking for Players         Mill Hill Youth FC U13s - Players Wanted         Oaklands Wolves U16's - Players Required         Chelsea Rovers FC - Players Wanted in West and SW London         Brent Schools FA Seeks Under 11 Manager/Coach         Cassiobury Rangers U16's - Goalkeeper Required         Harvesters FC - U13 Players Wanted for Season 18/19         Sarratt Rebels U10s - New Team, Two More Players Wanted         NCF London - Calling Boys between 10 and 18         Centenary Park FC - Players Wanted         Advent Royals FC - Players Wanted         Old Wimbledonians FC - Goalkeepers Wanted    
York Minster Engineering Football League
2008-2009 Season
Wednesday, 19 September 2018
Match Day :  Saturday, 20 Sep 2008 Saturday, 27 September 2008 Saturday, 04 Oct 2008
Players Suspended
There are 44 matches
4 8 Amotherby & Swinton v Hamilton Panthers [ Round 1 ]
aet
3 3 Bishopthorpe United v Stamford Bridge [ Round 1 ] [ Away Win on penalties ]
Stamford Bridge won 5-4 on penalties
2 7 Copmanthorpe v Old Malton St Marys [ Round 1 ]
2 1 Dunnington v Thorpe United [ Round 1 ]
3 2 Easingwold Town v Norwich Union [ Round 1 ]
4 3 Haxby United v York Railway Institute [ Round 1 ]
7 1 Huntington Rovers v Rufforth United [ Round 1 ]
1 3 Nestlé Rowntree v Malton & Norton [ Round 1 ]
aet
2 1 Poppleton United v Tockwith [ Round 1 ]
aet
3 1 Riccall United v Dringhouses [ Round 1 ]
1 3 Wilberfoss v Kartiers (Selby) [ Round 1 ]
2 1 York St John University v Tate & Lyle Selby [ Round 1 ]
1 0 Amotherby & Swinton 3rds v Church Fenton White Horse Reserves [ Round 1 ]
0 5 Ampleforth v Tockwith Reserves [ Round 1 ]
2 6 Bishop Wilton v Pocklington Town Reserves [ Round 1 ]
2 2 Church Fenton White Horse v Heslington [ Round 1 ] [ Away Win on penalties ]
Heslington won 6-5 on penalties
1 4 Civil Service v Ouseburn United Reserves [ Round 1 ]
0 3 Copmanthorpe Reserves v Huntington Rovers Reserves [ Round 1 ]
0 2 Dringhouses Reserves v Malton & Norton Reserves [ Round 1 ]
2 3 Duncombe Park v Huby United [ Round 1 ]
7 5 Easingwold Town Reserves v Riccall United Reserves [ Round 1 ]
aet
7 1 Fulford United v Civil Service Reserves [ Round 1 ]
2 4 Fulford United Reserves v Thorpe United Reserves [ Round 1 ]
4 0 Hamilton Panthers Reserves v Wilberfoss Reserves [ Round 1 ]
2 1 Haxby United Reserves v Elvington Harriers [ Round 1 ]
aet
0 6 Helperby United v Heworth Reserves [ Round 1 ]
2 0 Hemingbrough United v Hemingbrough United Reserves [ Round 1 ]
1 4 Heslington Reserves v Stamford Bridge Reserves [ Round 1 ]
4 1 Heworth v Stillington [ Round 1 ]
3 3 LNER Builders v Amotherby & Swinton Reserves [ Round 1 ] [ Away Win on penalties ]
Amotherby & Swinton won 4-2 on penalties
4 1 Melbourne v Norton United [ Round 1 ]
2 3 Moor Lane v Dunnington Reserves [ Round 1 ]
5 5 Nestlé Rowntree Reserves v Wheldrake [ Round 1 ] [ Home Win on penalties ]
Nestle Rowntree won 5-4 on penalties
6 1 Old Malton St Marys Reserves v Osbaldwick [ Round 1 ]
2 3 Poppleton United Reserves v Rawcliffe Rangers [ Round 1 ]
11 0 Post Office v Huby United Reserves [ Round 1 ]
4 0 Selby RSSC v Bishopthorpe United Reserves [ Round 1 ]
0 1 Slingsby v Norwich Union Reserves [ Round 1 ]
0 2 St Clements v Terrington Glory [ Round 1 ]
H - St Clements Reserves v Barmby Moor [ Round 1 ] [ Home Win was awarded ]
score awaited
1 7 Stillington Reserves v York St John University Reserves [ Round 1 ]
5 1 Strensall v Crayke [ Round 1 ]
4 4 Wigginton Grasshoppers Reserves v New Earswick [ Round 1 ] [ Home Win on penalties ]
Wigginton Grasshoppers won 4-1 on penalties
1 6 York Railway Institute Reserves v Kartiers (Selby) Reserves [ Round 1 ]
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 27 September 2008 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 27 September 2008.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Wigginton Grasshoppers
Div1
2. Ouseburn United
3. Pocklington Town
4. Tadcaster Albion
Div3
5. Selby Olympia