Go back to LondonMiddx   CrowdScores Logo Appstore Link Google Play Link
York Minster Engineering Football League
2008-2009 Season
Monday, 23 July 2018
Match Day :  Saturday, 13 Sep 2008 Saturday, 20 September 2008 Saturday, 27 Sep 2008
Players Suspended
There are 43 matches
Premier Division
2 0 Dunnington v York St John University
 A. Godson  S. Vale  J. Green
3 1 Haxby United v Dringhouses
 Chris Simpson  Carl Sutton  David Milburn
6 0 Huntington Rovers v Copmanthorpe
 Matthew Cottingham  Mark Granger  Graham Freer
1 1 Malton & Norton v Wilberfoss
 Lester Smith  Harry Codling  I. Tessier
3 2 Old Malton St Marys v Wigginton Grasshoppers
 O. O'Brien  Ben Ballantyne  Brian Holmes
2 0 Poppleton United v Tockwith
 Neil Howlett  Andrew Ivel  M. Forde
Division One
2 1 Bishopthorpe United v Easingwold Town
 I. Spurr
3 0 Pocklington Town v Norwich Union
 Ian Fox
4 2 Riccall United v Ouseburn United
 Paul Scott
1 8 Stamford Bridge v Nestlé Rowntree
 Mel Deighton
2 0 York Railway Institute v Amotherby & Swinton
 Paul Ballantyne
Division Two
3 1 Elvington Harriers v Fulford United
 I Ash
1 5 Moor Lane v Post Office
 P. Norman
Junior Cup
0 4 Bishop Wilton v St Clements [ Round 2 ]
 Paul Maw
5 1 Heworth v Terrington Glory [ Round 2 ]
 Alan Dennison
4 1 Huby United v New Earswick [ Round 2 ]
 Paul Howes
5 2 Osbaldwick v LNER Builders [ Round 2 ]
 I. Rankeillor
1 2 Rawcliffe Rangers v Hemingbrough United [ Round 2 ]
 D. Scoreby
Reserve Division A
0 2 Copmanthorpe Reserves v Bishopthorpe United Reserves
 Joe Ballantyne
0 3 Dringhouses Reserves v Dunnington Reserves
 M. Pemberton
1 3 Heworth Reserves v Haxby United Reserves
 T. Burn
2 2 Thorpe United Reserves v Huntington Rovers Reserves
 I. Yeowart
3 0 Wigginton Grasshoppers Reserves v Kartiers (Selby) Reserves
 Dave Purdy
2 1 York St John University Reserves v Old Malton St Marys Reserves
 S. Pettit
Reserve Division B
0 1 Easingwold Town Reserves v Pocklington Town Reserves
6 2 Hamilton Panthers Reserves v Stamford Bridge Reserves
2 5 Nestlé Rowntree Reserves v Riccall United Reserves
5 2 Ouseburn United Reserves v York Railway Institute Reserves
4 2 Tockwith Reserves v Poppleton United Reserves
Reserve Division C
2 2 Amotherby & Swinton Reserves v Church Fenton White Horse Reserves
3 3 Civil Service Reserves v Fulford United Reserves
6 2 Hemingbrough United Reserves v Huby United Reserves
 J. Finch
2 1 Heslington Reserves v Malton & Norton Reserves
4 2 Norwich Union Reserves v Stillington Reserves
Barkston Ash Challenge Cup
5 1 Barwick v Garforth WMC [ Round 1 ]
4 1 Boston Spartans v Garforth Reserves [ Round 1 ]
3 0 Bramham v Selby Olympia [ Round 1 ]
1 3 Garforth Rangers v Tadcaster Albion Reserves [ Round 1 ]
7 2 Great Preston v Collingham Old Boys [ Round 1 ]
6 3 Kartiers (Selby) v South Milford [ Round 1 ]
1 7 Selby RSSC v Aberford Albion [ Round 1 ]
3 0 Tate & Lyle Selby v Tadcaster Magnets [ Round 1 ]
1 0 Thorpe United v Church Fenton White Horse [ Round 1 ]
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 20 September 2008 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 20 September 2008.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Hamilton Panthers
Div1
2. Rufforth United
3. Tadcaster Albion
Div2
4. Heslington
Div3
5. Barmby Moor
6. Civil Service
7. Crayke
8. Melbourne
9. Norton United
10. Stillington
11. Strensall
12. Wheldrake
Res B
13. Wilberfoss Reserves