Go back to LondonMiddx
    One to One Football Coaching         Herts Youth U7 - Players Wanted         Spartans Youth FC - Players Wanted         Chiswick Youth Under 10's - Goalkeeper & Outfield Players Wanted         Borehamwood Youth U10's Knights - Striker/Attacking Player Wanted         Omonia Youth U16 Gold - Striker Wanted         Barnet Azzurri U13's - Players Required         Alexandra Park Youth FC - Under 18's Coach & New Players Wanted         Hoddesdon Town U18 Blues - Player Wanted         Broxbourne Borough FC U10's - Players Wanted         Barnet Azzurri Rapids U15 - Centre Back Wanted         Potters Bar United Blacks U11's - Players Wanted         Berkhamsted FC U14 - Strikers & Central Defender Required         Harrow United U14's - Goalkeeper Wanted         Oaklands Wolves U11s - Players Wanted         Potters Bar United Stripes U12's - Players Wanted         Berkhamsted U15's - Players Wanted         St Albans City Youth U18 South - Players Wanted         Potters Bar Town U11's - Player Wanted         Ware Youth FC U13 - Players Wanted         Horsley FC - Goalkeeper Wanted         Potters Bar Town Youth FC U15 - Goalkeeper Wanted ASAP         Winchmore Hill FC - U13 Players Wanted         Everett Rovers U18's - Goalkeeper Wanted         Cuffley Panthers U10's - Player Wanted         HNC FC - Players Wanted for Men's Team for 2021/22         Cheshunt Blacks U14's - Central Defenders Wanted         Hertford Town Youth U11 Lions - Players Wanted         AC Finchley Youth - Players Wanted         Broxbourne Borough U16's - Players Wanted         Stevenage Borough Juniors - Players Wanted         Hertford Town Bucks U13's - Outfield Players Wanted         Abbots Langley Youth U16 Reds - Players Wanted         Hayes & Yeading Utd U13s, U14s & U15s - Players Wanted         Potters Bar United Blacks U12's - Players Wanted         West Herts Stags U15's - Players Wanted         Wheathampstead Wanderers U16's Sharks - Goalkeeper Wanted         Lemsford Youth Lions U14's - Players Wanted         Sun Sports U17/18 Yellow - Players Required         Harpenden Colts Hawks U17 - Players Wanted for 2020/21         Lemsford Youth Tigers U18's - Players Wanted    
Go to their Website
Cherry Red Records Combined Counties Football League
Member of the National League System
2008-2009 Season
Monday, 26 October 2020
Match Day :  Wednesday, 17 Sep 2008 Saturday, 20 September 2008 Sunday, 21 Sep 2008
Players Suspended
There are 35 matches
1 0 Ash United v Sevenoaks Town [ Second Round Qualifying ]
Youngs Drive
Attendance 63
H: A.Mukabaa
4 3 Badshot Lea v Pagham [ Second Round Qualifying ]
Farnborough FC
Attendance 54
2 3 Bedfont v Codicote [ Second Round Qualifying ]
The Orchard
6 1 Bedfont Green v Rothwell Corinthians [ Second Round Qualifying ]
Avenue Park
H: A.Barrance  J.Bates  G.Hart  C.Henry(3)  J.Bates
0 3 Deal Town v Cobham [ Second Round Qualifying ]
Attendance 75
3 5 Dorking v Selsey [ Second Round Qualifying ]
Meadowbank Stadium
Attendance 61

a.e.t.
4 2 Egham Town v Crawley Down [ Second Round Qualifying ]
Runnymede Stadium
1 3 Farnham Town v Peacehaven & Telcombe [ Second Round Qualifying ]
Memorial Ground Farnham
Attendance 35
2 3 Hassocks v Chertsey Town [ Second Round Qualifying ]
Attendance 75

a.e.t.
0 2 Holyport v Sandhurst Town [ Second Round Qualifying ]
1 2 Lingfield v Horley Town [ Second Round Qualifying ]
Attendance 58
1 3 Newhaven v Banstead Athletic [ Second Round Qualifying ]
0 3 North Greenford United v Sport London E Benfica [ Second Round Qualifying ]
Berkeley Fields
1 2 Raynes Park Vale v Chessington & Hook United [ Second Round Qualifying ]
Prince Georges Fields
0 1 Saltdean United v Epsom & Ewell [ Second Round Qualifying ]
Attendance 71
 A: G.McLaughlin
1 2 South Park v Shoreham [ Second Round Qualifying ]
Whitehall Lane
Attendance 70

a.e.t.
H: M.Ward
4 3 St. Francis Rangers v Westfield [ Second Round Qualifying ]
a.e.t.
0 4 Wembley v Basildon United [ Second Round Qualifying ]
Vale Farm
Lemon Recordings Division One Challenge Cup
3 1 003 Sheerwater v Feltham [ Round 2 ]
Sheerwater Recreation Ground
Attendance 40

a.e.t.
 M. Goldsmith
H: D.Locke  C.Machay  S.Talbot  A: M.Hackett
3 1 010 Knaphill v CB Hounslow United [ Round 2 ]
Brookwood Country Park
Attendance 34
 R. Chatfield
H: M.Baker(2)  R.Hogsden  A: G.FRANKLIN
Premier Division
1 1 Cove v Colliers Wood United
Oak Farm
Attendance 39
 S. Barry
H: OG  A: A.Hallett
3 3 Molesey v Camberley Town
Walton Road
Attendance 65
 G. Mays
H: C.Kadzombe  M.McCormack  OG  A: J.Johnson  OG  M.Pym
Division One
1 2 Chobham v Worcester Park
Chobham Recreation Ground
Attendance 64
 A. Mawby
H: C.Bartham  A: G.Knowlden  D.Knowledon
1 5 Coulsdon United v Mole Valley SCR
Netherne CASC
Attendance 15
 D. Crick
H: C.Nairne  A: J.Holden(3)  L.Holden  C.Watson
2 4 Crescent Rovers v Staines Lammas
Wallington Sports & Social Club
Attendance 19
 J. Kasey
H: J.Kershaw  J.Loud  A: J.Coombs(3)  P.Timba
2 3 Hanworth Villa v Warlingham
Rectory Meadows
Attendance 94
 D. Rose
H: M.Buss  M.Grave  A: L.Jansen  S.Joseph  L.Neaves
Reserve Section
2 3 CB Hounslow United Reserves v Bookham Reserves
Osterley Sports Club
 T. Welburn
H: S.DONNELLY  S.RANGER  A: R.Gridley(2)  A.Taylor
1 2 Farleigh Rovers Reserves v South Park Reserves
Parsonage Field
 R. Ireson
H: W.Clark  A: D.Dunford  J.Mellows
8 0 Frimley Green Reserves v Crescent Rovers Reserves
Frimley Green Recreation Ground
 K. Slaughter
H: M.Confrey  L.Cope(4)  C.Mcdonell(2)  J.Williams
7 0 Hartley Wintney Reserves v Hanworth Villa Reserves
Memorial Playing Fields Hartley Wintney
Hartley Wintney Reserves -3 points

PLAYED AN UNREGISTERED PLAYER
 R. Seuke
H: J.Cleer  D.Higgs  K.Vallance  J.Wills(2)
1 1 Mole Valley SCR Reserves v Sheerwater Reserves
River Lane
 W. Ingram
H: S.Owens  A: D.Roberts
3 1 Staines Lammas Reserves v Farnham Town Reserves
Laleham Recreation Ground
Staines Lammas Reserves -3 points

PLAYED AN UN REGISTERED PLAYER
 P. Brooks
H: R.Deacon  A.Eggington  J.Robertson  A: J.Chalcraft
3 1 Westfield Reserves v Badshot Lea Reserves
Woking Park
 L. Read
H: D.Curtis  OG  G.Pummell  A: J.Gosnell
2 2 Worcester Park Reserves v Knaphill Reserves
Skinners Field
 A. Beeney
H: M.Callicott(2)  A: O.Dixon  J.Tuzgani
Miscellaneous
3 0 Warlingham Reserves v Chobham Res (WITHDRAWN)
Verdayne Playing Fields
 P. Crichlow
H: R.Brown  T.Flynn  L.Holton
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 20 September 2008 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 20 September 2008.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Bookham
2. Guildford City
3. Hartley Wintney
Div1
4. Farleigh Rovers
5. Frimley Green
Resrv
6. Croydon Reserves