Go back to LondonMiddx
    One to One Football Coaching         Whetstone Wanderers Leopards U18’s - Players Wanted for 2020/21         Premierskills FC - U7, U8, U11 Players Wanted         Chorleywood Common Youth FC - U16s Players Required for 2020/21         Hemel Hempstead Rovers Youth FC U12's (season 2020/21) - Players Wanted         Hertfordshire Regional Talent Centre - U12 Trials         Footballers Wanted in Southwest London         Borehamwood U12 Knights - U13 for Season 20/21 - Players Wanted         St Albans City Youth U18 South - Players Wanted for 2020/21         Cheshunt Youth EJA - Players Required (Current Year 8)         Berkhamstead FC - Proven Strikers & Players Required         West SL Benfica - Goalkeeper & Outfield Players Wanted    
Go to their Website
UHLSPORT Hellenic League
Member of the National League System
2007-2008 Season
Tuesday, 26 May 2020
Match Day :  Monday, 25 Feb 2008 Tuesday, 26 February 2008 Wednesday, 27 Feb 2008
Players Suspended
There are 14 matches
The H.P.L. Hellenic League Floodlit Cup
0 4 034 Flackwell Heath v Ardley United [ Semi Final - First Leg ]
Wilks Park
Attendance 51
 A Piggott  R Soloman  J Howse
 A: A.Feaver  L.Gordon(2)  C.Hill  S.Chapman  L.Gordon
Premier Division
1 1 Almondsbury Town v Fairford Town
Attendance 80
 B Christie  C Gay  M Powell
H: S.Winter  A: B.Gill  B.Pope  M.Boucher
5 1 Badshot Lea v Abingdon Town
Cherrywood Road Stadium
Attendance 59
 K Norris  Craig Boyles  C Boyles
H: D.Bailey(2)  R.Goldney  M.Griffiths  M.Harper  A: T.Larman  D.Bailey  T.Larman
0 0 Hook Norton v Wantage Town
The Bourne
Attendance 63
 P Smith (Ben)  R Partlett  K Fry
 M.Griffin  M.Horsell
5 3 Lydney Town v Hungerford Town
Lydney Recreation Ground
Attendance 77
 P Daly  P Cobby  N Wailte
H: J.Macklin  P.Macklin(2)  M.Timmins(2)  A: G.Edney  B.Fitch  A.Mayo  J.Macklin  P.Powell
3 4 North Leigh v Highworth Town
Eynsham Hall Sports Park
Attendance 45
 B O'Toole  M Walker  B Piggott
H: K.Dodds  M.Simms(2)  A: P.Corcoran(3)  D.Smart  M.Simms  P.Corcoran
5 2 Shortwood United v Kidlington
Meadowbank
Attendance 45
 P Humphrey  P Middlecote  J Mizzi
H: M.Bennett  R.Evans  A.Hoskins  OG  J.Singh  A: D.Wise(2)  A.Hoskins  D.Wise
Division One (West)
1 1 Malmesbury Victoria v Trowbridge Town
Flying Monk Ground
Attendance 81
 J Cox  P Laggett  S Flory
H: J.McCarthy  A: T.Dawson  R.Hunt  A.Nunn
1 0 Wootton Bassett Town v Oxford City Nomads
Gerard Buxton Sports Ground
Attendance 43
 R Ashman  T Cleasby  P Pawsey
H: R.Saunders  S.Purcell  B.Moses
Division One (East)
4 1 Henley Town v Prestwood
The Triangle
Attendance 36
 C Ludlow  B Billingham  S Parbery
H: D.Hobbs  D.Mills  G.Pickersgill  I.Smith  A: J.Tilbury  G.Pickersgill  C.Huggins
0 1 Thame United v Penn & Tylers Green
Wallingford Sports Park
Attendance 54

7.45
 P Wideson  M Hall  B Whitty
 A: B.Sturgess  G.Catlin  C.Bampton
Reserve Division One
4 0 Abingdon United Reserves v Abingdon Town Reserves
Northcourt Road
 M Evans
H: P.Druce  T.Hemmings  M.Nathanielsz  A.Oram  M.Flanagan
1 1 Carterton Reserves v Headington Amateurs Reserves
 C Browning
H: M.Duerden  A: O.Woodward
2 0 Hungerford Town Reserves v Badshot Lea Reserves
Bulpit Lane
 D Foulks
H: B.O'Regan  C.Shand
 
Please click here for the Fixtures & Results for Tuesday, 26 February 2008 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Tuesday, 26 February 2008.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. AFC Wallingford
2. Bicester Town
3. Carterton
4. Harrow Hill
5. Milton United
6. Pegasus Juniors
7. Shrivenham
8. Witney United
Div1W
9. Banbury United Reserves
10. Cheltenham Saracens
11. Cirencester United
12. Clanfield
13. Cricklade Town
14. Easington Sports
15. Headington Amateurs
16. Launton Sports
17. Letcombe
18. Old Woodstock Town
19. Pewsey Vale
20. Purton
21. Tytherington Rocks
22. Winterbourne United
Div1E
23. Ascot United
24. Binfield
25. Bisley Sports
26. Chalfont Wasps
27. Chinnor
28. Englefield Green Rovers
29. Eton Wick
30. Finchampstead
31. Holyport
32. Kintbury Rangers
33. Marlow United
34. Rayners Lane
35. Wokingham & Emmbrook
RDiv1
36. Binfield Reserves
37. Cheltenham Saracens Reserves
38. Didcot Town Reserves
39. Fairford Town Reserves
40. Finchampstead Reserves
41. Henley Town Reserves
42. Kidlington Reserves
43. Milton United Reserves
44. North Leigh Reserves
45. Wantage Town Reserves
46. Wootton Bassett Town Reserves
RD2W
47. Ardley United Reserves
48. Cirencester United Reserves
49. Clanfield Reserves
50. Cricklade Town Reserves
51. Easington Sports Reserves
52. Highworth Town Reserves
53. Hook Norton Reserves
54. Launton Sports Reserves
55. Letcombe Reserves
56. Old Woodstock Town Reserves
57. Shrivenham Reserves
58. Witney United Reserves
RD2E
59. Ascot United Reserves
60. Aylesbury United Reserves
61. Chalfont Wasps Reserves
62. Chinnor Reserves
63. Englefield Green Rovers Reserves
64. Eton Wick Reserves
65. Holyport Reserves
66. Kintbury Rangers Reserves
67. Penn & Tylers Green Reserves
68. Prestwood Reserves
69. Rayners Lane Reserves
70. Thame United Reserves
71. Wokingham & Emmbrook Reserves