Go back to LondonMiddx
    Reigate Priory FC, Surrey - Manager & Coach Required         AFC Walcountians - Players Wanted for First Team & Reserves         Evergreen FC - U17 Players Wanted for 2019/20         Reigate Priory FC, Surrey - 1st and Reserve Team Players Wanted         Norsemen Youth - U13 Players Wanted for 2019/20         Rap-Aid Youth FC - Coaches Wanted, All Levels         AC Finchley Youth Girls - Players Wanted for 2019/20         AC Finchley Youth - Players Wanted for 2019/20         AC Finchley Elite - U14 & U16 Players Wanted for 2019/20         Chorleywood Common YFC - Looking for U17 Players for 2019/20         Footballers Wanted in West London         HDYFC U15's - New Players Wanted         AC Finchley South U14 2018-2019 - Players Wanted         Players Wanted by St Albans City Youth U18 South for 2019/20 Season         Cuffley FC - U9 Players Wanted for 2019/20         Harvesters U14 (2019/20 Season) - Players Wanted         Cuffley Sharks U9's - Goalkeeper & Players Required         Sandy Lane Youth Academy - Players Wanted         ProFootball U13 for 2019/20 - Striker/Outfield Players Wanted         Northwood FC - U14 Players Wanted for 2019/20         Edgware Town Youth - Players Wanted         Hertford Heath U15's for 2019/20 - Players Wanted         Broxbourne Borough Youth FC - Players Wanted for Season 2019/20         Hitchin Town Youth FC - Players Required for Season 2019/20         Sarratt Rebels U14's - Players Wanted (U15's 2019/20)         St Albans City U12 Orient - Players Required for 2019/20         Cheshunt FC U15's (2019/20) - Open Trials         Cuffley Cobras U15's for 2019/20 - Players Wanted         St Albans City Youth U16 South (2019/20 - current year 10) - Players Wanted         Half Term Goalkeeping Camp         Hatfield Comets U12's (U13's 2019/20) - Players Wanted         Barnet Azzurri U13 (U14 2019/20) - Players Wanted         Borehamwood Youth U13 Crusaders - U14 Striker/Outfield Players Wanted 2019/20         Sarratt Rebels - Players Wanted for Next Season's U11s         Watford Youth U18's - Goalkeeper & Outfield Players Required         Wormley Rovers Youth U16 Reds (2019/20) - Players Wanted         One to One Football Coaching         Hemel Athletic Youth - Players Wanted         1 to 1 Strength and Conditioning / Football Coaching for Footballers         Borehamwood Youth U12 Crusaders - Looking for Goalkeeper         Cassiobury Rangers U14 (Year 10 from Sept.) - Players Wanted         Broxbourne Borough U12s (2019/20 Current Year 6) - Players Wanted         Cuffley Hawks U15 (Next Season U16) - Players Wanted         Hemel Athletic U14 Blues - Striker Wanted         Borehamwood Youth Knights (Current year 3) - Looking for Players for Next Season         Seeking a Voluntary Management/Coaching Role         Harvesters U14 - Goalkeeper & Outfield Players Needed         Chipperfield Corinthians Youth FC - Players Wanted         Waltham Cross Youth U13's (Current Year 8) - Players Wanted         Barnet Azzurri U10's - Players Wanted         Bushey Rangers FC - Players Wanted Current U10 (year 5) moving to U11 for 2019/20 Season         Edmonton Rangers Youth FC Trials for 2019/20 Season         Football Match Commentators, Interviewers, Camera Operators, Back Room Staff - Now Recruiting         Harvesters FC - Small Sided Summer Tournament         Croxley Green FC U18's (season 19-20) - Goalkeeper and Outfield Players Required         Edgware Town FC - Youth Summer Tournament         Cheshunt Youth FC - Player Recruitment         Frontiers Pumas U14s 2019/2020 Season - Players Wanted         Knebworth Youth U15 Tigers (Next Season's U16's) - Players Wanted         Harvesters FC - U18 Players & Goalkeeper Wanted for 2019/20 Season         Standon & Puckeridge Hares U12 (Year 7) - Players Wanted         Sutton High FC - Players Wanted         Interested in Managing or Coaching a Football Team?         Cheshunt Blacks FC U14's - Players Wanted         Colney Heath Magpies U12's (Current Year 7) - Players Wanted         Hoddesdon Town Youth U13 Blues (Season 2018-19) - Players Wanted         Everett Rovers Blue U12's - Players Wanted         Trials For Jack Wilshere’s NCF Elites         Milton Keynes Sunday Football League - Welcomes New Clubs    
Go to their Website
UHLSPORT Hellenic League
Member of the National League System
2007-2008 Season
Thursday, 23 May 2019
Match Day :  Wednesday, 20 Feb 2008 Saturday, 23 February 2008 Monday, 25 Feb 2008
Players Suspended
There are 45 matches
1 2 034 Hale Leys United v Kintbury Rangers Reserves [ Quarter Final ]
 A: C.Angell  S.Reed
3 2 035 South Reading v Chalfont Wasps Reserves [ Quarter Final ]
Premier Division
3 1 Abingdon Town v Highworth Town
Culham Road
Attendance 40
 B Christie  C Browning  J O'Neil
H: C.Bloomfield  A.Wells  R.Wells  A: P.Hall  D.Morgan  A.Joyce
2 3 AFC Wallingford v Pegasus Juniors
Wallingford Sports Park
Attendance 20
 P O'Hare  L Scott  B Proffitt
H: P.Lamont(2)  A: C.Hyde  R.Laurie(2)  J.Weaver  R.Laurie
2 2 Almondsbury Town v Flackwell Heath
Oakland Park
Attendance 64
 K Bushnell  J Cox  J Mizzi
H: M.Mapstone(2)  A: R.Cannon  M.Rolfe  J.Bishop  C.Dennison
5 1 Badshot Lea v Wantage Town
Cherrywood Road Stadium
Attendance 48
 R Cox  A Whichelow  P Bateman
H: D.Bailey  R.Goldney  M.Harper  J.Hinchin(2)  A: G.Hartley  B.Hill  D.Allen
7 1 Carterton v Harrow Hill
Kilkenny Lane
Attendance 25
 P Humphrey  K Fry  John Farries
H: C.Blakely(2)  M.Duerden  D.Hamill  D.King  J.Stalker  C.Williams  A: M.Freed  S.Morgan
0 1 Fairford Town v Ardley United
Cinder Lane
Attendance 37
 K Howick  M Hawkes  N Wailte
 A: D.Mason  A.Spence  I.Trott
1 1 Hook Norton v Lydney Town
The Bourne
Attendance 52
 M Treadwell  R Soloman  L Turnbull
H: P.Moulder  A: M.Timmins  R.Meadows  D.Clarke
2 1 Hungerford Town v Kidlington
Bulpit Lane
Attendance 86
 I Timms  Craig Boyles  S P Smith
H: I.Concannon  A.Mayo  A: M.Baker  S.Davies  S.Benbow
2 1 Shortwood United v Bicester Town
Meadowbank
Attendance 49
 B Desmond  T Cleasby  A Davies
H: J.Singh  P.Smith  A: A.Hamp  A.Hoskins  A.Hamp
2 2 Shrivenham v Witney United
Shrivenham Recreation Ground
Attendance 112
 A Piggott  G Saunders  D Pinchen
H: M.Bennett(2)  A: K.Lewis  J.Mills  M.Bennett  K.Lewis
Division One (West)
3 1 Cheltenham Saracens v Banbury United Reserves
Petersfield Park
Attendance 29
 J Livingston  P Smith  John Barrett
H: A.Sherlock(2)  L.Tovey  A: E.Samm  J.Murrell
4 2 Cricklade Town v Headington Amateurs
Cricklade Leisure Centre
Attendance 18
 R Partlett  R Ford  L Assistant
H: B.Carter  M.Charlton  M.Leslie  J.Smith  A: N.Clayton  A.Lovegrove  L.Bowen  R.Parsons
5 0 Letcombe v Cirencester United
Letcombe Sports Ground
Attendance 44
 C Kidd  D Foulks  L Assistant
H: R.Claydon  T.Patten  M.Rees  I.Whatley(2)  I.Whatley  S.Offley
4 1 Malmesbury Victoria v Launton Sports
Flying Monk Ground
Attendance 37
 T Sharkey  C Gould  M E Jones
H: A.Giles  B.Halestrap  J.McCarthy  A.Wicks  A: G.Lawton  R.Taylor  D.Clifford
2 0 Old Woodstock Town v Oxford City Nomads
New Road
Attendance 35
 M Walker  L Assistant  R Smith
H: J.Dunmall  T.Roberts  A.Foster  B.Moses
3 1 Pewsey Vale v Wootton Bassett Town
Pewsey Recreation Ground
Attendance 38
 D Burns  P Laggett  K Small
H: C.Oram  C.Wall(2)  A: P.Tearle  C.Oram  N.Matthews
1 7 Purton v Winterbourne United
The Red House
Attendance 68
 P Daly
H: W.Fuller  A: S.Cameron(4)  J.Potts(3)  J.Coole  S.Cameron
5 0 Trowbridge Town v Clanfield
Woodmarsh
Attendance 103
 M Carter  L Assistant  S Flory
H: T.Dawson  M.Minnis(3)  D.Ranger  M.Minnis  C.Benson
2 2 Tytherington Rocks v Easington Sports
Hardwicke Playing Field
Attendance 47
 C Baker  I Ashley  R Bowering
H: S.Thompson  P.Ward  A: R.Johnson(2)  P.Ward  R.Johnson
Division One (East)
0 1 Binfield v Ascot United
Stubbs Lane
Attendance 107
 P Wideson  B Billingham  L Assistant
 A: J.Bennett  R.Millward  T.Standing
0 4 Eton Wick v Henley Town
Haywards Mead
Attendance 25
 L Smith  M Young  L Assistant
 A: G.Bendall  D.Givens  G.Pickersgill  C.Warwick  L.Pearson  G.Bendall
1 2 Finchampstead v Bisley Sports
Finchampstead Memorial Park
Attendance 57
 B Piggott  J Gunn  E Saleh
H: D.Thomas  A: M.Blissett  M.Pym  D.Thomas  C.Parker
1 1 Holyport v Chinnor
Summerleaze Village
Attendance 52
 I Whelan  S Williams  L Assistant
H: D.Rapley  A: N.Chapman  D.Rapley  S.Braun
2 0 Marlow United v Penn & Tylers Green
Wilks Park
Attendance 38
 C Ludlow  K Tribe  L. Harris
H: C.Coull  T.Heywood  C.Coull  A.North
0 3 Prestwood v Wokingham & Emmbrook
Sprinters Sports Centre
Attendance 28
 J Howse  P Harris
 A: D.Harris  L.Lee  I.Needham  C.Eden  D.Harris
1 4 Rayners Lane v Kintbury Rangers
Tithe Farm Social Club
Attendance 34
 D Commander  R Redman  R Martin
H: A.Leevderr  A: T.Langfrey  M.Piper  S.Thorp(2)  J.Hurst  S.Thorp
Reserve Division One
3 0 Abingdon United Reserves v Badshot Lea Reserves
Northcourt Road
 P Montgomery
H: A.Oram  N.Swafford(2)
8 2 Headington Amateurs Reserves v Milton United Reserves
Barton Recreation Ground
 C Chard
H: L.Cuff(3)  S.Jacobs  M.Johnson  D.Oliver  A.Simmons  O.Zaja  A: A.Bailey  D.Osborne
4 0 Henley Town Reserves v Abingdon Town Reserves
The Triangle
 S Fulford
H: M.Davies(3)  D.Hobbs
0 0 Kidlington Reserves v Binfield Reserves
Yarnton Road
 J Bird
2 1 North Leigh Reserves v Didcot Town Reserves
Eynsham Hall Sports Park
 R Highfield
H: B.Hutter  R.Lewis  A: C.Orr
5 0 Wantage Town Reserves v Fairford Town Reserves
Alfredian Park
 M J Asplen
H: J.Hicks(2)  J.Keller  B.Warner(2)
1 1 Wootton Bassett Town Reserves v Hungerford Town Reserves
Gerard Buxton Sports Ground
 C Boyles
H: M.King  A: S.Brown
Reserve Division Two (West)
5 3 Ardley United Reserves v Old Woodstock Town Reserves
The Playing Field
 J Campbell
H: R.Carrick(2)  D.Chandler(2)  I.Dzviti  A: L.Henwood  E.Penney  J.Umney
0 3 Cirencester United Reserves v Witney United Reserves
Four Acres
 P Dillon
 A: R.Alexander  J.Hannaway  L.Moseley
2 5 Clanfield Reserves v Cricklade Town Reserves
Radcot Road
 J Wood
H: N.Lee  A.Winney  A: D.Moulden(3)  K.Moulden  OG
10 1 Highworth Town Reserves v Hook Norton Reserves
Elms Recreation Ground
 S Burns
H: W.Cleverly  M.Dabal  G.De Sando(2)  P.Evans  J.McGahey  M.O'Sullivan  S.Robertson(3)  A: S.Hirons
0 1 Launton Sports Reserves v Easington Sports Reserves
Launton Playing Field
 D Reed
 A: H.Rose
Reserve Division Two (East)
2 2 Ascot United Reserves v Thame United Reserves
Ascot Racecourse
 M Hall
H: A.Bowyer  S.Phelan  A: D.Hocking  A.Rhodes  J.Gurr
1 1 Chinnor Reserves v Aylesbury United Reserves
Station Road
 P Montague
H: E.Janes  A: J.Gordon
4 1 Englefield Green Rovers Reserves v Rayners Lane Reserves
Coopers Hill Lane
 G Norris
H: J.Harris  M.Peters(2)  G.Whitington  A: A.McLeod  R.Middleton
3 0 Penn & Tylers Green Reserves v Holyport Reserves
French School Meadows
 S Anderson
H: N.Bellamy  D.Brown  J.Nicholas
3 0 Wokingham & Emmbrook Reserves v Eton Wick Reserves
Lowther Road
 J Mason
H: D.McKenzie(2)  K.Painter
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 23 February 2008 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 23 February 2008.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Milton United
2. North Leigh
Div1E
3. Chalfont Wasps
4. Englefield Green Rovers
5. Thame United
RDiv1
6. Carterton Reserves
7. Cheltenham Saracens Reserves
8. Finchampstead Reserves
RD2W
9. Letcombe Reserves
10. Shrivenham Reserves
RD2E
11. Prestwood Reserves