Go back to LondonMiddx
    Wormley Rovers U14 Girls - Players Wanted for 2020/21         Cheshunt Blacks U14's - Looking for a Goalkeeper for 2020/21         Harpenden Colts Hawks U17 - Players Wanted for 2020/21         One to One Football Coaching         Whetstone Wanderers Leopards U18’s - Players Wanted for 2020/21         Premierskills FC - U7, U8, U11 Players Wanted         Chorleywood Common Youth FC - U16s Players Required for 2020/21         Hemel Hempstead Rovers Youth FC U12's (season 2020/21) - Players Wanted         Hertfordshire Regional Talent Centre - U12 Trials         Footballers Wanted in Southwest London         Borehamwood U12 Knights - U13 for Season 20/21 - Players Wanted         St Albans City Youth U18 South - Players Wanted for 2020/21         Cheshunt Youth EJA - Players Required (Current Year 8)         Berkhamstead FC - Proven Strikers & Players Required         West SL Benfica - Goalkeeper & Outfield Players Wanted    
Hayes Middlesex Sunday Football League
2007-2008 Season
Wednesday, 03 June 2020
Match Day :  Sunday, 03 Feb 2008 Sunday, 10 February 2008 Sunday, 17 Feb 2008
Players Suspended
There are 31 matches
President's Cup
1 3 021 Apsport Com v The Bull [ Round 2 ]
L.P.R. Sports Ground (Behind Rising Sun Pub)
 K. Aldridge
 A: M.Molloy  OG  J.Stuart
Division One Cup
1 2 004 Northolt Rangers v Firm Foundations [ Round 2 ]
Ealing Central Sports Ground (Pitch 5)
 B. Axtell
H: J.Rehill  A: C.Cannon  A.Markarian
Division Four Cup
2 1 008 RAFA Battle of Britain v Cowley [ Semi Final ]
Stockley Park (Kingston Playing Fields)
 B. Furneaux  S. Harvey  K. Nolan
H: M.Crouch  P.Gilbert
2 1 009 Harmondsworth v GB Powerforce [ Semi Final ]
Stockley Park (Kingston Playing Fields)
REF K. Rea N/A - 04.02.2008
 J. Was  M. Jarrett  J. Cushen
H: O.Morrison  R.Woods
Division Six Cup
H - 007 Homenetmen v Systima Tech [ Semi Final ] [ Home Win was awarded ]
Warren Farm (Pitch 30)
Following an appeal, Systima Tech were ejected from the competition for playing ineligible players in this match - awarded to Homenetmen.
 J. Hawkins  S. Podsadny  P. Clarke
Premier Division
5 0 BAA Heathrow (Sunday) v St Georges Club
Little Harlington Playing Fields (Pitch 8)
 M. Thompson
H: C.Drake  D.Harper  D.Jordan(2)  P.Yates  C.Clark
1 1 Cowley Rebels v British Airways (Sunday)
Stockley Park (Kingston Playing Fields)
 R. Was
5 2 Deportivo Ranelagh v Caesars
Old Deer Park
 S. Aina
H: T.Dean  P.Nunn  I.Rutter(3)
0 5 Hayes End Wanderers v Currans
Cranford Community College
 D. Lea
 A: R.Allen(2)  S.Leacock(2)  J.McIntyre
Division One
5 3 Premier Sports v Acton Central
Stockley Park (Kingston Playing Fields) (Pitch 4)
H: J.Payne  M.Woods(4)  A: T.Ainsworth  A.Aluwoade  J.Bibby
1 3 Uxbridge 69ers v Drayton Wanderers
Martin Bakers Sports & Social Club
 S. Rea
H: L.May  A: S.Muir  S.Newall  B.Norman
Division Two
3 2 Kingshill Town v Roxeth District Albion
Little Harlington Playing Fields (Pitch 3)
Use Currans pitch
 R. Shields
H: C.Adamson  T.Minter  K.Scott
10 1 Old Greenfordians v Spartan
Southall Cricket Club
 A. Silverston
H: L.Farrell  W.Harvey(3)  J.Morris(3)  L.Patterson(3)
2 6 Southall Spartak v Royal Park
Southall Recreation Ground (Pitch 3)
REF D. Levy N/A - 03.02.3008
 A: L.Bogue  A.Butler(3)  I.Karahasanoglu(2)  D.Eales
5 2 Yeading ABS v Southall Sunday
Willow Tree Open Space (Pitch 4)
 C. May
H: B.Harper  J.Hartnett  M.Plaskett  L.Ruffell(2)
Division Three
3 6 AFC Ruislip v Old Fox
Glaxo Smith Kline Leisure Club
H: A.Baker(2)  O.Goulding
1 0 CF Cranford v Athletico Town
Little Harlington Playing Fields
Kick off at 1300 hours.
H: A.Kaloti  A.Gadalla
1 10 Locomotive FC Feltham v Brentford St. Georges
Kick off at 1300 hours.
H: K.Romain
1 1 RAF Uxbridge Sunday v Rose and Crown
RAF Uxbridge
H: J.Lawrence  M.Morrell
Division Four
7 3 Bridgehill v Parkway
Harlington Sports Centre
 M. Broughton
0 5 Northolt Saints Sports and Social (Sunday) v Ealing Homes Northolt
both teams to try to find a pitch.
4 1 St Clarets v Stockley Wasps
Little Harlington Playing Fields (Pitch 5)
 A. Kowalski
H: S.Dell  R.Frape  M.Parfitt  C.Pierre  A: J.Trimm
Division Five
1 0 Manor v Ruislip Rovers
Dormers Wells Leisure Centre
4 1 Metros v Greenford Gaints
Little Harlington Playing Fields
REF J. Nimmo N/A - 06.02.2008
 A: B.Lyons  B.Lyons
9 0 Northolt Sports v The Vine
Willow Tree Open Space
REF V. Amin N/A Due to personal commitments - 03.02.2008
H: C.Brown(3)  D.Burton  M.Lount(5)
1 3 Targets v Greenford Hotspur
Cranford Community College (Pitch 7)
 A: L.Subashi(2)  J.Such
Division Six
6 1 Adam and Eve v Lord Hill
Rosedale College
 M. Rodriguez
 A: J.Smith
2 6 AFC Stanwell Athletic v Court Park
both teams to try to find a pitch.
 P. Bailey
2 3 Wembley Park Rangers v Hayes Alexander
Cranford Community College
Ref C. Reid N/A due to transport issues
 A: L.Evans(2)  M.Richards
Miscellaneous
7 3 FB (WITHDRAWN) v South Ealing Saints
Warren Farm
 D. Tesfaye
0 1 Perivale Residents Association v Islip Manor (WITHDRAWN)
Ealing Central Sports Ground
 A. Brathwaite
 
Please click here for the Fixtures & Results for Sunday, 10 February 2008 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Sunday, 10 February 2008.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Hayes Taverners
Div1
2. Barnhill
3. Old Uxonians
Div2
4. Wycombe House
Div4
5. GBSC (Fullers)
Div5
6. Cowley United
7. Hillingdon United
Div6
8. AFC Brentford