Go back to LondonMiddx
    Welwyn Garden City Youth U15 Typhoons         Mitcham Park FC - Players Wanted for Men’s Team         Whetstone Wanderers Jaguars U12's - Goalkeeper Required         St Albans City U13 Orient - Player Wanted         Hertford Town Youth U10 Lions - Players Wanted         Sun Sports U16's Yellow - Players Required         Cuffley Scorpions U14's - Goalkeeper & Players Required         Whitewebbs Eagles U14's - Goalkeeper & Players Wanted         St Albans City U18 South - Goalkeeper & Players Wanted         Sun Sports Youth - U12 Players Wanted         U18 Goalkeeper Looking for a Team for 2019/20         AP Stars Football Academy - Players Wanted         Barnet Azzurri - U9s, U13s, U14s Goalkeepers & Outfield Players Wanted         Aldenham FC Excel Eagles U18's - Players Wanted         Kew Park Rangers - Players Wanted for Men’s First Team & Reserves         Ruislip Town FC U17 - Goalkeeper Wanted         Headstone Manor Youth - Under 17 Players Wanted         Hemel Aces U12 'Stingers' - Player Wanted         Ware Youth FC - U12 Players Wanted         Hertford Heath United U15 - Players Wanted         Woodys & Ebogs Youth FC U13's Vapors - Players Wanted         Summer Goalkeeping Camp         Chorleywood Common Youth FC - Looking for U15 Players         Stevenage Borough Juniors U16 Falcons - Players Wanted         Elite Feet FC - Players Wanted         Paringdon U15's Lions - Players Wanted         Laleham & Kempton Girls U15s - Players Wanted         Laleham & Kempton Open Age Men’s Saturday Football - Players Wanted         Goalkeeper Wanted for Saturday Team - Wiseman West FC         Whitewebbs Eagles - Defenders Wanted         Epsom All Stars - Goalkeeper and Striker Wanted         Sporting Hackney FC - Coaches Wanted         Wealdstone Ladies - Players Wanted         London Samurai Rovers - Players Wanted 2019/20         Chars Youth FC U12's - Players Wanted         One to One Football Coaching         Croxley Green Whites U16's - Players Wanted 2019/20         Cuffley Phoenix U14's - Players Wanted 2019/20         Jack Wilshere's NCF Elites - Recruiting Now         Enfield Youth FC - Players Wanted for 2019/20         Bovingdon U15 Lightning - Goalkeeper Wanted 2019/20         Bovingdon FC - Here Come the Girls         Lemsford Youth Lions U18's - Goalkeeper & Outfield Players Wanted 2019/20         Association of Provincial Football Supporters' Clubs in London - New Teams Welcome         Whetstone Wanderers U13's - Trials Saturday 6th July         Cheshunt Blacks U13's - Players Wanted         Hatfield Comets U16's 2019/20 - Goalkeeper and Outfield Players Wanted         Standon & Puckeridge Hares FC - U15 Players Wanted         Standon & Puckeridge Hares FC U18 - Goalkeeper Wanted         Bury Rangers U17's - Players Wanted         Sarratt Rebels U13's for 2019/20 - Players Wanted         Potters Bar Town (Whites) U14's - Players Wanted         Berkhamsted Town EJA U14's - Players Wanted         Enfield Youth FC U12's - Players Wanted    
Go to their Website
Cherry Red Records Combined Counties Football League
Member of the National League System
2007-2008 Season
Saturday, 24 August 2019
Match Day :  Thursday, 07 Feb 2008 Saturday, 09 February 2008 Tuesday, 12 Feb 2008
Players Suspended
There are 30 matches
2 0 Concord Rangers v Camberley Town [ Round 5 ]
5 4 Merstham v Consett [ Round 5 ]
Moatside Ground
AET
RPM Records Reserve Challenge Cup
2 0 014 Frimley Green Reserves v CB Hounslow United Reserves [ Round 3 ]
Frimley Green Recreation Ground
 Dave Cooper
H: M.O'Brien  C.Tidbury
Premier Division
1 2 Banstead Athletic v Ash United
Merland Rise
 M. Taylor
H: R.Watts  A: J.Lay  J.Peters
0 1 Bedfont v Epsom & Ewell
The Orchard
 S. Potter
 A: R.Burns
3 0 Bookham v Egham Town
Meadowbank Stadium
 Richard Hailstone
H: M.Jarman  W.Ramsey  C.Woodward
0 5 Chertsey Town v Bedfont Green
Alwyns Lane
 Andy Mawby
 A: A.Barrance  A.McLeish(3)  P.Merritt  R.Sherwood
2 1 Colliers Wood United v North Greenford United
Wibbandune Sports Ground
 S. Earl
H: M.Beard  D.Cormack  A: J.Froud
0 1 Cove v Dorking
Oak Farm
 Mark Ford
 A: A.Pero
1 1 Guildford City v Horley Town
Spectrum Leisure Centre
 Alex Neil Jnr
H: D.Peltohaka  A: N.Jupp
2 0 Reading Town v Cobham
Scours Lane
 Reuben Simon
H: OG  R.Spence
4 3 Sandhurst Town v Raynes Park Vale
Bottom Meadow
 Wayne Ingram
H: G.Nesbitt  N.Selby(2)  D.Wilson  A: D.Dean  P.Hennessey  M.Torino
1 0 Wembley v Chessington & Hook United
Vale Farm
 Barrie Gale
H: J.Mitchell
Division One
1 1 CB Hounslow United v South Park
Osterley Sports Club
 S. Henderson
3 4 Chobham v Crescent Rovers
Chobham Recreation Ground
 Keith Slaughter
H: C.Chilaka  M.Konate  D.Webb  A: D.Doherty  A.Kinghorn  J.Loud(2)
1 6 Coulsdon United v Warlingham
Netherne CASC
 John Foss
H: B.Tyson  A: J.Higgins  S.Joseph  L.Neaves(3)  OG
0 0 Farleigh Rovers v Frimley Green
Parsonage Field
 Peter Brooks
2 2 Farnham Town v Worcester Park
Memorial Ground Farnham
 W. Davis
H: N.Abery  R.Millard  A: G.Knowlden  C.Prendergast
0 2 Hartley Wintney v Hanworth Villa
Memorial Playing Fields Hartley Wintney
 Jim Paterson
 A: M.Buss  M.Pollard  A.Vettese
1 0 Sheerwater v Merrow
Sheerwater Recreation Ground
 M. Feast
H: S.Holloway
2 0 Staines Lammas v Westfield
Laleham Recreation Ground
 David Crick
H: J.Coombs  L.Munns
1 2 Tongham v Neasden Foundation (EXPELLED)
Recreation Ground Tongham
 Alan Hodge
H: C.Rickwood
Reserve Section
4 3 Chessington & Hook United Reserves v Sheerwater Reserves
Chalky Lane
 Rod Chatfield
H: A.Cheadle(2)  M.Jones  R.Sheridan  A: S.Carey  H.Naqvi  N.O'Sullivan
4 1 Crescent Rovers Reserves v Tongham Reserves
Wallington Sports & Social Club
 John Wilkins
H: D.Gallagher  A.Gray  M.Sherwin  R.Smith  A: R.Phillips
2 0 Knaphill Reserves v Farleigh Rovers Reserves
Brookwood Country Park
 Phillip Rush
H: C.Davis  A.Hutton
0 3 Merrow Reserves v Guildford City Reserves
The Urnfield
 Rebecca Scott-Mullen
 A: H.Baker  L.Glazier  J.Stevens
2 3 South Park Reserves v Staines Lammas Reserves
Whitehall Lane
 Ian Hempel
H: A.Kimber  L.Mcelligott  A: M.Adams  A.Eggington  A.Sherwood  M.Adams
2 2 Warlingham Reserves v Hartley Wintney Reserves
Verdayne Playing Fields
 Gerry Hemment
H: J.Stevenson  B.Stuart  A: S.Jarvis  S.Shipman
3 2 Westfield Reserves v Bookham Reserves
Kingfield Stadium
 M. Bradley
H: D.Curtis  J.West(2)  A: J.Myers(2)
0 1 Worcester Park Reserves v Cove Reserves
Skinners Field
 Steve Tyler
 A: J.Naerger
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 09 February 2008 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 09 February 2008.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Div1
1. Feltham
2. Knaphill
Resrv
3. Bedfont Green Reserves
4. Farnham Town Reserves
5. Hanworth Villa Reserves
rep s
6. Combined Counties Division 1