Go back to LondonMiddx
    Whetstone Wanderers Jaguars U12's - Goalkeeper Required         St Albans City U13 Orient - Player Wanted         Hertford Town Youth U10 Lions - Players Wanted         Sun Sports U16's Yellow - Players Required         Cuffley Scorpions U14's - Goalkeeper & Players Required         Whitewebbs Eagles U14's - Goalkeeper & Players Wanted         St Albans City U18 South - Goalkeeper & Players Wanted         Sun Sports Youth - U12 Players Wanted         U18 Goalkeeper Looking for a Team for 2019/20         AP Stars Football Academy - Players Wanted         Barnet Azzurri - U9s, U13s, U14s Goalkeepers & Outfield Players Wanted         Aldenham FC Excel Eagles U18's - Players Wanted         Kew Park Rangers - Players Wanted for Men’s First Team & Reserves         Ruislip Town FC U17 - Goalkeeper Wanted         Headstone Manor Youth - Under 17 Players Wanted         Hemel Aces U12 'Stingers' - Player Wanted         Ware Youth FC - U12 Players Wanted         Hertford Heath United U15 - Players Wanted         Woodys & Ebogs Youth FC U13's Vapors - Players Wanted         Summer Goalkeeping Camp         Chorleywood Common Youth FC - Looking for U15 Players         Stevenage Borough Juniors U16 Falcons - Players Wanted         Elite Feet FC - Players Wanted         Paringdon U15's Lions - Players Wanted         Laleham & Kempton Girls U15s - Players Wanted         Laleham & Kempton Open Age Men’s Saturday Football - Players Wanted         Goalkeeper Wanted for Saturday Team - Wiseman West FC         Whitewebbs Eagles - Defenders Wanted         Epsom All Stars - Goalkeeper and Striker Wanted         Sporting Hackney FC - Coaches Wanted         Wealdstone Ladies - Players Wanted         London Samurai Rovers - Players Wanted 2019/20         Chars Youth FC U12's - Players Wanted         One to One Football Coaching         Croxley Green Whites U16's - Players Wanted 2019/20         Cuffley Phoenix U14's - Players Wanted 2019/20         Jack Wilshere's NCF Elites - Recruiting Now         Enfield Youth FC - Players Wanted for 2019/20         Bovingdon U15 Lightning - Goalkeeper Wanted 2019/20         Bovingdon FC - Here Come the Girls         Lemsford Youth Lions U18's - Goalkeeper & Outfield Players Wanted 2019/20         Association of Provincial Football Supporters' Clubs in London - New Teams Welcome         Whetstone Wanderers U13's - Trials Saturday 6th July         Cheshunt Blacks U13's - Players Wanted         Hatfield Comets U16's 2019/20 - Goalkeeper and Outfield Players Wanted         Standon & Puckeridge Hares FC - U15 Players Wanted         Standon & Puckeridge Hares FC U18 - Goalkeeper Wanted         Bury Rangers U17's - Players Wanted         Sarratt Rebels U13's for 2019/20 - Players Wanted         Potters Bar Town (Whites) U14's - Players Wanted         Berkhamsted Town EJA U14's - Players Wanted         Enfield Youth FC U12's - Players Wanted         Rosehill Athletic FC - Management Opportunities         Rosehill Athletic FC - Players Wanted         Cuffley Scorpions U14's - Goalkeeper & Players Required         Abbey FC - Goalkeeper Wanted    
Cherry Red Books Middlesex County Football League
Member of the National League System
2007-2008 Season
Tuesday, 20 August 2019
Match Day :  Saturday, 05 Jan 2008 Saturday, 12 January 2008 Saturday, 19 Jan 2008
Players Suspended
There are 20 matches
5 4 061 Hillingdon Abbots Seniors v British Airways 3rds [ Round 4 ]
Yeading Commumity Centre
H: J.Dehaan  B.Hand  G.McGirr(2)  K.Showunmi  G.McGirr
4 3 062 Stedfast United v Spelthorne Sports Reserves [ Round 4 ]
Cranford Community College
H: M.Woods(4)
MCFL Junior Open Cup
H - 026 Hillingdon v Willesden Constantine Reserves [ Round 3 ] [ Home Win was awarded ]
Coney Green
Away team unable to field SCH Away Team Rule 10F1 (ejm)
 D. Denyer (Snr)
4 5 030 United Stars (WITHDRAWN) v Brunel University (WITHDRAWN) [ Round 3 ]
Southall Recreation Ground
No Result
 D. Rousis
 A: T.Arnold  M.Dring  T.Kilpatrick  J.Way(2)
The Alec Smith Premier Division Cup
H - 001 Sutton Common Rovers v Signcraft (WITHDRAWN) [ Round 1 ] [ Home Win was awarded ]
River Lane

Away team unable to field SCH Away Team Rule 10F1 (ejm)
4 1 002 Willesden Constantine v Brazilian [ Round 1 ]
Alperton Playing Fields
 M. Smith  J. Pike  L. Tilbury
H: D.Clarke(2)  L.Krasniqi(Linor)(2)  A: F.Mendoca
P.D.Mardon Division 3 Cup
0 6 019 Stanwell Utd (WITHDRAWN) v Osterley Royals [ Round 2 ]
St Pauls RC Secondary School
0-6 abandoned in 83 min.
 L. Morgan
Premier Division
2 1 Indian Gymkhana v Marsh Rangers
Indian Gymkhana Sports Club
 I. Thomas  D. Lea  D. Simpson
H: K.Awan  T.Dennison  A: I.Adele
Division One (Central and East)
0 4 St John's Athletic v The Wilberforce Wanderers
Argyle Road Sports Ground
 O. Ibrahim
 A: M.Findlay  T.Freeman  T.Kirk(2)  G.King
2 4 Stonewall v South Acton
Barn Elms Playing Fields
 K. Kirkbride
H: J.Allen  D.Edward  A: J.Bryan  F.Carroll  C.Johnson  C.Lewis  J.Bryan
Division One (West)
- A Bedham v Locomotive Dynamos [ Away Win was awarded ]
Feltham School
Bedham unable to field a side.
2 3 Brentham v Hayes United
Brentham Club
 L. Benson
H: I.Bothwell  D.Dennis  A: M.Hashi  S.Kanani(2)
Division Two
H - Haringey Town v Junior All Stars [ Home Win was awarded ]
Selby Centre
Refer To Discipline Away team no show/stuck in traffic SCH
Division Three
8 1 Hilltop v Acton Town
Stonebridge Recreation Ground 2PM Kick Off
 M. Jarrett
H: F.Abdi(2)  M.Ali(2)  M.Eziashi(2)  B.Kidane  A.Mohammed  A: J.Lomax-Hargreaves  F.Abdi
3 5 Phoenix Rovers v Hendon 'A'
Civil Service Sports Ground
 F. Bouchab
H: P.Boyce(2)  R.Seth  A: R.O'Selle(4)  B.Taylor  P.Boyce
3 3 Renegades v Barn Elms
Broomfield Park
New Ref appt 10/1/08 SCH
 A. Walker
H: A.Cave  A.Henry  K.Mader  A: M.Blackburn(2)  D.Harris
Division Three Hounslow and District
3 2 Hanworth v BAA Heathrow (Saturday)
Little Harlington Playing Fields
 D. Bines
H: S.Ackerley  B.Bilson(2)  A: J.Gilbert  S.Mills
Senior Reserve Division
2 4 Hanworth Villa 3rds v Hounslow Wanderers Reserves
Rectory Meadows
 J. Ohene
H: S.Davis  J.Whitham  A: R.Carroll  A.Gray(2)  S.Soobhany  T.John
0 5 Imperial College Old Boys Reserves v C.B. Hounslow United Social Reserves
Imperial College Sports Ground
 J. Weeks
 A: D.Buzzard  M.Johnson  D.Richardson(2)  A.Whitham
Miscellaneous
10 1 Bedfont Sports Reserves v Bedham Res (WITHDRAWN)
Bedfont Sports Club
 J. Was
H: A.Barlow(2)  N.Barrett(3)  R.Farnden  D.Harris  T.Owen  M.Reed(2)  A: M.Solloway  T.Owen
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 12 January 2008 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 12 January 2008.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Barnet Town
2. Bedfont Sports
3. Bethnal Green United
4. FC Deportivo Galicia
5. South Kilburn
6. Wraysbury
Div1C
7. Bridge Rovers
8. FC Assyria
9. London United Football Academy
10. Park View
11. Sloane
12. Southall
13. West End United
Div1W
14. Broadfields United
15. C.B. Hounslow United Social
16. Hounslow Wanderers
17. Imperial College Old Boys
18. Kodak (Harrow)
19. North Greenford United Social
20. Northfield Shamrocks
Div2
21. Blue Marlin
22. FC Baresi
23. Greens United
24. Harrow St Mary's
25. LPOSSA
26. Maiwand
27. North Hayes Academicals
28. North Kensington
29. Park Place Sports Club
Div3
30. AMU
31. FC Tilburg Regents
32. Harrow Club
33. Sporting Hounslow
34. The Wanderers
35. Uxbridge Town
36. Warren
Div3H
37. Barnhill Explorers
38. Bedfont Town
39. Eutectic
40. Feltham Town
SRDiv
41. Brentham Reserves
42. FC Tilburg Regents Reserves
43. Park Place Sports Club Reserves
Frndl
44. FC Deportivo Galicia