Go back to LondonMiddx
    One to One Football Coaching         Whetstone Wanderers Leopards U18’s - Players Wanted for 2020/21         Premierskills FC - U7, U8, U11 Players Wanted         Chorleywood Common Youth FC - U16s Players Required for 2020/21         Hemel Hempstead Rovers Youth FC U12's (season 2020/21) - Players Wanted         Hertfordshire Regional Talent Centre - U12 Trials         Footballers Wanted in Southwest London         Borehamwood U12 Knights - U13 for Season 20/21 - Players Wanted         St Albans City Youth U18 South - Players Wanted for 2020/21         Cheshunt Youth EJA - Players Required (Current Year 8)         Berkhamstead FC - Proven Strikers & Players Required         West SL Benfica - Goalkeeper & Outfield Players Wanted    
Go to their Website
Cherry Red Records Combined Counties Football League
Member of the National League System
2007-2008 Season
Tuesday, 26 May 2020
Match Day :  Wednesday, 02 Jan 2008 Saturday, 05 January 2008 Tuesday, 08 Jan 2008
Players Suspended
There are 27 matches
Premier Division
1 2 Bedfont v Ash United
The Orchard
 P. Stevens
H: S.Potter  A: G.Evans  N.Sowden
4 1 Bedfont Green v North Greenford United
The Warren
 Shaun Scott
H: A.Barrance  G.Hedges  A.McLeish(2)  A: G.Long  C.White
3 2 Camberley Town v Wembley
Krooner Park
 S. Hourigan
H: J.Finnieston  J.Paris  J.Sills  A: J.Dalton-brown  M.Holian
3 1 Chertsey Town v Bookham
Alwyns Lane
 D. Moran
H: M.Grave  J.McPhail  J.Pomroy  A: D.Kent
0 6 Dorking v Merstham
Meadowbank Stadium
 Charles Breakspear
 A: K.Agyei(3)  N.Greenhouse(2)  K.Lock
0 5 Epsom & Ewell v Reading Town
Merland Rise
 Isaac Jempeji
 A: L.Aldoon  R.Herridge(2)  G.Riccio  R.Spence
2 2 Guildford City v Cobham
Spectrum Leisure Centre
 A. Morley
H: L.O'Donnell  S.Sheppard  A: M.Barrett  J.Davies
4 1 Horley Town v Banstead Athletic
The New Defence
 Gareth Mays
H: C.Adsett  J.Eldred  M.Gilbert  A.Pullin  A: D.Marvell
3 2 Raynes Park Vale v Egham Town
Prince Georges Fields
 Mark Ford
H: M.Torino(3)  A: P.Bennett  N.Patel
3 0 Sandhurst Town v Cove
Bottom Meadow
 Ian Kitchen
H: C.Barrie(2)  D.Wilde
Division One
2 0 Crescent Rovers v Coulsdon United
Wallington Sports & Social Club
 David Rose
H: N.Heavens  M.Sherwin
2 2 Farleigh Rovers v Feltham
Parsonage Field
 Phil Smith
H: N.Burridge  P.Spencer  A: J.Logo  A.Watts
3 1 Hanworth Villa v Farnham Town
Rectory Meadows
 Dave Sheldrake
H: M.Buss  D.NORTH  S.Reddings  A: N.Abery  D.Noad
5 0 Hartley Wintney v Knaphill
Memorial Playing Fields Hartley Wintney
 C. Cook
H: I.Dorkin(3)  N.Mcmahon  J.Wills
1 2 Merrow v Frimley Green
The Urnfield
 W. Crumbie
H: Y.Deegan  A: D.Harrison  G.Stevens
0 2 Sheerwater v Chobham
Sheerwater Recreation Ground
 R. Seuke
 A: M.Konate  D.Phillip
1 6 South Park v Westfield
Whitehall Lane
 John Kasey
H: M.Ward  A: S.Black  R.Hogsden(2)  S.Lampard  S.Lydon  A.Pitt
5 1 Staines Lammas v CB Hounslow United
Laleham Recreation Ground
 Brian Fish
H: C.Bullen  J.Johnson  I.Piper  J.Smithers  S.Willmore  A: J.EDWARDS
0 3 Tongham v Worcester Park
Recreation Ground Tongham
 Andrew Beeney
 A: M.Petrazzcello  C.Prendergast(2)
Reserve Section
1 0 Bookham Reserves v Crescent Rovers Reserves
Meadowbank Stadium
 D. Jenkins
H: J.Hughes
3 1 CB Hounslow United Reserves v Merrow Reserves
Osterley Sports Club
 Tom Welburn
H: J.MARQUIS  S.RANGER  K.Robotham  A: A.Trevorah
2 3 Cove Reserves v Guildford City Reserves
Oak Farm
 Andy Connor
H: G.Delf(2)  A: M.Mercer(2)  L.Taylor
2 2 Farnham Town Reserves v Bedfont Green Reserves
Memorial Ground Farnham
 Dave Cooper
H: S.Hayes  R.Millard  A: T.McCarthy  T.Taylor
1 2 Frimley Green Reserves v Staines Lammas Reserves
Frimley Green Recreation Ground
 Jim Paterson
H: C.Bowtell  A: M.Adams  C.Collins  M.Pisani
0 2 Knaphill Reserves v Hartley Wintney Reserves
Brookwood Country Park
 Phillip Paice
 A: S.Shipman  C.Wood
3 1 Westfield Reserves v Farleigh Rovers Reserves
Kingfield Stadium
 Richard Harris
H: S.Reeves(3)  A: K.Curtis
1 0 Worcester Park Reserves v Tongham Reserves
Skinners Field
 Gerry Hemment
H: P.Stewart
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 05 January 2008 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 05 January 2008.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Chessington & Hook United
2. Colliers Wood United
Div1
3. Neasden Foundation (EXPELLED)
4. Warlingham
Resrv
5. Chessington & Hook United Reserves
6. Hanworth Villa Reserves
7. Sheerwater Reserves
8. South Park Reserves
9. Warlingham Reserves
rep s
10. Combined Counties Division 1