Go back to LondonMiddx
    Cheshunt Blacks U14's - Looking for a Goalkeeper for 2020/21         Harpenden Colts Hawks U17 - Players Wanted for 2020/21         One to One Football Coaching         Whetstone Wanderers Leopards U18’s - Players Wanted for 2020/21         Premierskills FC - U7, U8, U11 Players Wanted         Chorleywood Common Youth FC - U16s Players Required for 2020/21         Hemel Hempstead Rovers Youth FC U12's (season 2020/21) - Players Wanted         Hertfordshire Regional Talent Centre - U12 Trials         Footballers Wanted in Southwest London         Borehamwood U12 Knights - U13 for Season 20/21 - Players Wanted         St Albans City Youth U18 South - Players Wanted for 2020/21         Cheshunt Youth EJA - Players Required (Current Year 8)         Berkhamstead FC - Proven Strikers & Players Required         West SL Benfica - Goalkeeper & Outfield Players Wanted    
Hayes Middlesex Sunday Football League
2007-2008 Season
Tuesday, 02 June 2020
Match Day :  Sunday, 04 Nov 2007 Sunday, 11 November 2007 Sunday, 18 Nov 2007
Players Suspended
There are 36 matches
3 1 Acton v St Georges Club [ Round 2 ]
2 3 Cowley Rebels v Hampton Village [ Round 2 ]
H: D.Brown  J.Churchhouse
2 4 Currans v St. Andrews [ Round 2 ]
Little Harlington Playing Fields (Pitch 3)
After extra time played
H: S.Leacock  J.McIntyre
3 0 Sunbury Athletic v The Bull [ Round 2 ]
3 0 Apsport Com v Kukri Sports [ Round 2 ]
L.P.R. Sports Ground (Behind Rising Sun Pub)
H: A.Matthew  S.Perry  D.Pleasant
H - BAA Heathrow (Sunday) Reserves v Roxeth District Albion [ Round 2 ] [ Home Win was awarded ]
Match not played - awarded to BAA Heathrow (Sunday) Reserves
2 4 Hanwell Celtic v Old Greenfordians [ Round 2 ]
After extra time played
 A: R.Bent  L.Farrell  T.Godwyn  OG
5 1 Northolt Rangers v North Wembley Eagles [ Round 2 ]
3 1 Perivale Residents Association v Arnos Rangers [ Round 2 ]
H: M.Kulasingam  W.Morgan  OG
2 4 Premier Sports v SALS Bar [ Round 2 ]
H: M.Woods(2)
1 0 Southall Spartak v Kingshill Town [ Round 2 ]
Division Two Cup
2 3 006 Royal Park v Southall Sunday [ Round 2 ]
Ealing Shamrock Club
 M. Thompson
H: K.Dadfar  G.Menezes
Division Six Cup
1 4 005 AFC Stanwell Athletic v Hayes Alexander [ Round 2 ]
Warren Farm
 S. Krotter-Ogbonna
 A: L.Evans(2)  D.Franklin  H.Noden
Premier Division
3 0 BAA Heathrow (Sunday) v Deportivo Ranelagh
both teams to try to find a pitch
 J. Cushen
H: D.Alvite  C.Hill  L.Hind
2 1 Caesars v British Airways (Sunday)
Cowley Hall Recreation Ground (Pitch 2)
H: C.Gibbons  M.McGill
2 1 Hayes Taverners v Hayes End Wanderers
Warren Farm (Pitch 2)
 S. Rea
 A: R.Ellis  R.Ellis
Division One
2 0 Drayton Wanderers v Acton Central
Cowley Hall Recreation Ground
 M. Jackson
H: A.Barr  G.Barr
2 2 Firm Foundations v Uxbridge 69ers
Cranford Community College (Pitch 4)
 A. Mirza
H: D.Hayselden  A.Moore  A: A.Ashby  D.Kearney
Division Two
2 2 Spartan v Wycombe House
Warren Farm
 R. Shields
 A: C.Burdett(2)
Division Three
3 5 Brentford St. Georges v Old Fox
Thames Valley University Sports Ground
 B. Axtell
0 0 CF Cranford v AFC Ruislip
Little Harlington Playing Fields (Pitch 6)
 M.Annis
8 0 Rose and Crown v South Ealing Saints
Feltham Community School
Division Four
3 4 Ealing Homes Northolt v Cowley
Warren Farm
 J. Hawkins
2 1 GB Powerforce v Bridgehill
Brunel University Playing Fields (Pitch 3)
 A. Drew
H: G.Ford  T.Tanswell  A: C.Gilsenan
1 3 GBSC (Fullers) v RAFA Battle of Britain
Fullers Sports Ground
 R. Whale
 A: G.Jeff(2)  S.Thomson
2 1 Harmondsworth v Parkway
Stockley Park (Kingston Playing Fields)
 P. Bailey
H: T.Messenger  O.Morrison
1 5 Northolt Saints Sports and Social (Sunday) v St Clarets
Lord Halsbury Playing Fields
 A. Silverston
 A: S.Dell(2)  T.Grey  M.Parfitt  K.Queenan
Division Five
1 4 Greenford Gaints v Targets
Southall Recreation Ground
 M. Broughton
H: P.Dudek  C.Waite
3 1 Hillingdon United v Greenford Hotspur
Martin Bakers Sports & Social Club
 M. Jarrett
H: D.Edgson(2)  G.Thirkell-Jones  A: J.Such  B.Brown
2 1 Ruislip Rovers v Manor
Coney Green
 K. Rea
H: C.Gibbs  D.Jenkinson
1 12 The Vine v Cowley United
Stockley Park (Kingston Playing Fields) (Pitch 30)
 J. Was
 A: D.Biggs  A.Brooklyn(6)  R.Hurt  A.Scoates(2)  S.Tucker  J.Webb
Division Six
0 3 Lord Hill v Adam and Eve
Stockley Park (Kingston Playing Fields)
4 3 Systima Tech v Homenetmen
London Playing Fields
Refere removed as no contact/response from Home Team - Ron Dunning
3 4 Wembley Park Rangers v AFC Brentford
Warren Farm (Pitch 16)
 D. Tesfaye
Miscellaneous
1 2 FB (WITHDRAWN) v Athletico Town
Conquest Club
H: A.Coleman
1 4 Old Uxonians v Islip Manor (WITHDRAWN)
Stockley Park (Kingston Playing Fields)
 A. Donnelly
H: J.Nicholson  A: S.Kelly  S.Murray  R.Parchment  L.Vincent
 
Please click here for the Fixtures & Results for Sunday, 11 November 2007 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Sunday, 11 November 2007.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Div1
1. Barnhill
Div2
2. Yeading ABS
Div3
3. Locomotive FC Feltham
4. RAF Uxbridge Sunday
Div4
5. Stockley Wasps
Div5
6. Metros
7. Northolt Sports
Div6
8. Court Park