Go back to LondonMiddx
    Mitcham Park FC - Players Wanted for Men’s Team         Whetstone Wanderers Jaguars U12's - Goalkeeper Required         St Albans City U13 Orient - Player Wanted         Hertford Town Youth U10 Lions - Players Wanted         Sun Sports U16's Yellow - Players Required         Cuffley Scorpions U14's - Goalkeeper & Players Required         Whitewebbs Eagles U14's - Goalkeeper & Players Wanted         St Albans City U18 South - Goalkeeper & Players Wanted         Sun Sports Youth - U12 Players Wanted         U18 Goalkeeper Looking for a Team for 2019/20         AP Stars Football Academy - Players Wanted         Barnet Azzurri - U9s, U13s, U14s Goalkeepers & Outfield Players Wanted         Aldenham FC Excel Eagles U18's - Players Wanted         Kew Park Rangers - Players Wanted for Men’s First Team & Reserves         Ruislip Town FC U17 - Goalkeeper Wanted         Headstone Manor Youth - Under 17 Players Wanted         Hemel Aces U12 'Stingers' - Player Wanted         Ware Youth FC - U12 Players Wanted         Hertford Heath United U15 - Players Wanted         Woodys & Ebogs Youth FC U13's Vapors - Players Wanted         Summer Goalkeeping Camp         Chorleywood Common Youth FC - Looking for U15 Players         Stevenage Borough Juniors U16 Falcons - Players Wanted         Elite Feet FC - Players Wanted         Paringdon U15's Lions - Players Wanted         Laleham & Kempton Girls U15s - Players Wanted         Laleham & Kempton Open Age Men’s Saturday Football - Players Wanted         Goalkeeper Wanted for Saturday Team - Wiseman West FC         Whitewebbs Eagles - Defenders Wanted         Epsom All Stars - Goalkeeper and Striker Wanted         Sporting Hackney FC - Coaches Wanted         Wealdstone Ladies - Players Wanted         London Samurai Rovers - Players Wanted 2019/20         Chars Youth FC U12's - Players Wanted         One to One Football Coaching         Croxley Green Whites U16's - Players Wanted 2019/20         Cuffley Phoenix U14's - Players Wanted 2019/20         Jack Wilshere's NCF Elites - Recruiting Now         Enfield Youth FC - Players Wanted for 2019/20         Bovingdon U15 Lightning - Goalkeeper Wanted 2019/20         Bovingdon FC - Here Come the Girls         Lemsford Youth Lions U18's - Goalkeeper & Outfield Players Wanted 2019/20         Association of Provincial Football Supporters' Clubs in London - New Teams Welcome         Whetstone Wanderers U13's - Trials Saturday 6th July         Cheshunt Blacks U13's - Players Wanted         Hatfield Comets U16's 2019/20 - Goalkeeper and Outfield Players Wanted         Standon & Puckeridge Hares FC - U15 Players Wanted         Standon & Puckeridge Hares FC U18 - Goalkeeper Wanted         Bury Rangers U17's - Players Wanted         Sarratt Rebels U13's for 2019/20 - Players Wanted         Potters Bar Town (Whites) U14's - Players Wanted         Berkhamsted Town EJA U14's - Players Wanted         Enfield Youth FC U12's - Players Wanted         Rosehill Athletic FC - Management Opportunities         Rosehill Athletic FC - Players Wanted         Cuffley Scorpions U14's - Goalkeeper & Players Required    
Hayes Middlesex Sunday Football League
2007-2008 Season
Thursday, 22 August 2019
Match Day :  Sunday, 16 Sep 2007 Sunday, 23 September 2007 Sunday, 30 Sep 2007
Players Suspended
There are 32 matches
3 1 Deportivo Ranelagh v Bath Old Boys United [ Round 1 ]
Old Deer Park
H: I.Rutter  R.Summer  P.Wells
Premier Division
6 3 BAA Heathrow (Sunday) v Caesars
Little Harlington Playing Fields (Pitch 8)
 K. Aldridge
H: D.Alvite  D.Clark(4)  P.Yates  A: J.Gnaulati  M.McGill  S.Newall
2 1 British Airways (Sunday) v The Bull
British Airways Concorde Club
 R. Shields
 A: S.Lecky
2 2 Currans v Cowley Rebels
Little Harlington Playing Fields (Pitch 3)
 R. Was
H: A.Larch  S.Leacock  A: D.Brown  B.Stone
0 2 Hayes End Wanderers v St Georges Club
Cranford Community College
 A. Rafique
 A: K.Balson  R.Bellchambers  K.McInerney
Division One
3 4 Northolt Rangers v Acton Central
Ealing Central Sports Ground (Pitch 5)
 A. Drew
H: R.Parillon  J.Rehill  C.Sobers  A: T.Ainsworth  L.Craig(2)  E.John-Lewis  A.Aluwoade
6 2 Perivale Residents Association v Old Uxonians
Ealing Central Sports Ground
 B. Furneaux
H: R.Johnston  W.Morgan(3)  A.Ogrady  R.Smith  A: N.Cole(2)
1 1 Premier Sports v Barnhill
Stockley Park (Kingston Playing Fields) (Pitch 4)
 I. Hilmi
H: M.Woods  A: T.Farrell
Division Two
2 0 Old Greenfordians v Yeading ABS
Southall Cricket Club
 W. Jaso
H: C.Livingstone  P.McNay
3 4 Southall Spartak v Kingshill Town
Southall Recreation Ground (Pitch 3)
 J. Hawkins
H: R.Carolan  D.Halliday  OG  A: K.Dunford  L.Harding  J.Stanborough(2)  J.Cooper
3 2 Spartan v Roxeth District Albion
Warren Farm (Pitch 15)
2 4 Wycombe House v Royal Park
London Playing Fields (Pitch 4)
 L. Tilbury
H: C.Burdett  D.Piper  A: S.Coultas  I.Karahasanoglu(2)  D.Yilmaz  I.Karahasanoglu
Division Three
2 2 AFC Ruislip v Athletico Town
Glaxo Smith Kline Leisure Club
 B. Axtell
H: A.Baker(2)  M.Annis
1 6 Brentford St. Georges v CF Cranford
Thames Valley University Sports Ground
 M. Jarrett
 A: P.Gliszczynski  A.Kaloti  C.McLaughlin  H.Vaughan(3)  A.Brar
3 5 Old Fox v Rose and Crown
Upton Court Park
 C. May
H: M.Johnson  G.Tackley  M.Watts
10 1 RAF Uxbridge Sunday v Locomotive FC Feltham
RAF Uxbridge
 D. Lea
H: D.Bartley  A.Bishop(3)  A.King(2)  D.Lowe(2)  S.Moore(2)
Division Four
1 5 Bridgehill v Harmondsworth
Harlington Sports Centre
H: R.Blackstone  A: A.Ball  S.Kells(2)  O.Morrison(2)
3 1 Cowley v GBSC (Fullers)
Cowley Hall Recreation Ground (Pitch 2)
1 2 Parkway v Ealing Homes Northolt
Cranford Community College (Pitch 5)
 M. Rodriguez
H: T.Bopko  A: P.Mahny  B.Stevens
6 2 St Clarets v RAFA Battle of Britain
Little Harlington Playing Fields (Pitch 5)
 J. Was
H: A.Barrance(2)  R.Frape  T.Grey(2)  OG  A: P.Gilbert  S.Thomson
2 6 Stockley Wasps v GB Powerforce
Stockley Park (Kingston Playing Fields)
 A. Donnelly
H: R.Kelly(2)  A: A.Allum  D.Cooper  I.Eagleton  J.Ridler(3)
Division Five
3 2 Greenford Hotspur v The Vine
Perivale Park
 J. Nimmo
H: J.Such(2)  D.Watson
4 0 Manor v Greenford Gaints
Warren Farm (Pitch 30)
 S. Rea
 R.Tosko
0 6 Northolt Sports v Ruislip Rovers
Willow Tree Open Space
 A: S.Fairman(2)  S.Flenley(3)  D.Jenkinson
3 0 Targets v Metros
Cranford Community College (Pitch 7)
Division Six
5 2 AFC Brentford v AFC Stanwell Athletic
Belmore School
 M. Broughton
H: A.Brett  R.Long(2)  S.McLeod  L.Oliver
7 3 Court Park v Wembley Park Rangers
Uxbridge High School
 A. Mirza
H: L.Bounsall  D.Dent(3)  R.Lutteridge  A.Webster(2)
2 2 Homenetmen v Adam and Eve
Warren Farm (Pitch 30)
 P. Hull
 A: B.McCarthy(2)
9 0 Systima Tech v Lord Hill
Gunnersbury Park
 D. Levy
Miscellaneous
0 5 FB (WITHDRAWN) v Apsport Com
Conquest Club
KO 2pm Agreed by Clubs and General Secretary
 B. Furneaux
 A: T.Harrington(2)  E.Kennedy Macfoy(2)  L.Walsh
2 2 Islip Manor (WITHDRAWN) v Drayton Wanderers
L.P.R. Sports Ground (Behind Rising Sun Pub)
 A. Silverston
H: L.Vincent(2)  A: G.Dore-Wright  B.Norman
1 8 Ramgarhia (WITHDRAWN) v Hayes Alexander
Cranford Community College (Pitch 4)
 J. Yousif
 A: J.Agate  L.Evans(3)  D.Franklin  H.Noden(2)  M.Richards
 
Please click here for the Fixtures & Results for Sunday, 23 September 2007 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Sunday, 23 September 2007.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Hayes Taverners
Div1
2. Firm Foundations
3. Uxbridge 69ers
Div2
4. Southall Sunday
Div3
5. South Ealing Saints
Div4
6. Northolt Saints Sports and Social (Sunday)
Div5
7. Cowley United
8. Hillingdon United