Go back to LondonMiddx
    Potters Bar United Blacks U12's - Players Wanted         Ware Youth FC U13 Blues (Current Division 2) - Outfield Players Wanted         Hertford Town Youth U11 Stags - Players Wanted         Hertford Town Bucks U13's - Outfield Players Wanted         Elite Level Online Football Training    
Brentwood Sunday Football League
2006-2007 Season
Tuesday, 09 March 2021
Match Day :  Sunday, 01 Apr 2007 Sunday, 08 April 2007 Sunday, 15 Apr 2007
Players Suspended
There are 15 matches
Senior Division
2 0 Bentley v Great Danes
Hartswood (Pitch 2)
 A. OLDERSHAW
H: G.Campbell  D.Hickson
- A * Harold Hill v * Heath Park 'A' [ Away Win was awarded ]
Henderson Sports & Social Club
Double Header

Harold Hill no team - Awarded to Heath Park "A"
2 3 Havering NALGO v Quilters
Gays Field
 J. CARROLL
H: K.Harman  M.Lendon  A: M.Nunn  A.Sexton  R.Sterry
H - * Heath Park 'A' v * Harold Hill [ Home Win was awarded ]
Henderson Sports & Social Club
Double Header

Double HeaderHarold Hill no team - Awarded to Heath Park "A"
First Division
0 2 Henderson Sports 'A' v Coopers Metrostars
Henderson Sports & Social Club (Pitch 2)
 H. PAFFETT
 A: B.Higgins  B.Murphy
4 2 Hutton v Upminster All Stars
Polo Field
 D. EDWARDS
H: OG  C.Prior(2)  D.Williams  A: R.Plumb  P.Thompson
4 1 Lion Athletic v Heath Park 'B'
Hartswood
 S. HYDE
H: P.McGregor(2)  D.Skinner  J.Stevens  A: S.Fisher
1 2 Racing Club Gidea Park v Doddinghurst Olympic
Hartswood (Pitch 6)
 D. MARTIN
H: D.Joffe  A: B.Coldham  A.McRitchie
Second Division
4 0 * A C Boca v * Old Upminster Hammering
Hartswood (Pitch 5)
Double Header
 R. HUNT
H: C.Adams  J.Harrison  A.Saich  A.Worricker
4 2 Hollands v Blackmore
Warley Playing Fields
 S. SHUTTLEWORTH
H: P.Dean  R.Lynn  B.Raven(2)  A: M.Richbell(2)
2 3 Hornchurch Athletic v Henderson Sports 'B'
Hylands Park
 S. MEREDITH
H: P.Moule  G.Wilson  A: D.Milton  OG  T.Piercy
0 2 * Old Upminster Hammering v * A C Boca
Hartswood (Pitch 5)
Double Header

Double Header
 R. HUNT
 A: J.Harrison  A.Worricker
0 2 Wickford Rangers v Pilgrims Hatch
Runwell Parish Council Playing Fields
 F. COTTON
 A: J.Mecham  D.Young
Third Division
4 1 Marshalls Park v Hornford Park
Shenfield School
 M. LAWRENCE
H: C.Fyffe  B.Ross(2)  D.West  A: J.French
3 6 Rose & Crown v Claremont
Sawyers Hall College of Science & Technology
 I. WRIGHT
H: T.Roberts  D.Rose  S.Wallis  A: R.Adams(3)  B.Bartlett  L.Bennet  G.Cannon
 
Please click here for the Fixtures & Results for Sunday, 08 April 2007 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Sunday, 08 April 2007.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Senr
1. Byron Red Star
2. Romford Royal
3. Thorndon Park
Div1
4. Kingfisher Athletic
5. Scotia Billericay
6. Warley Stars
Div2
7. Gidea Park Rangers 'A'
8. Hannakins Farm
9. Minster Town
Div3
10. Checkmate
11. Gidea Park Rangers 'B'
12. Murphy's Sports Bar 'B'
13. Murphy's Sports Bar XI
14. Spartan Eagles
15. Uphorn Park
16. West Essex Wanderers