Go back to LondonMiddx
    Potters Bar United Blacks U12's - Players Wanted         Ware Youth FC U13 Blues (Current Division 2) - Outfield Players Wanted         Hertford Town Youth U11 Stags - Players Wanted         Hertford Town Bucks U13's - Outfield Players Wanted         Elite Level Online Football Training    
Brentwood Sunday Football League
2006-2007 Season
Tuesday, 09 March 2021
Match Day :  Sunday, 25 Mar 2007 Sunday, 01 April 2007 Sunday, 08 Apr 2007
Players Suspended
There are 16 matches
Senior Division League Cup
2 1 Bentley v Harold Hill [ Final ]
Brentwood Town F C
AET; 1-1 at Full Time
 I. WRIGHT  H. PAFFETT  L. SIMPSON  S. MOORE
H: OG  C.Poole  A: M.Doyle
Second Division League Cup
0 1 Henderson Sports 'B' v Old Upminster Hammering [ Semi Final ]
Henderson Sports & Social Club (Pitch 2)
 B. FOWLE
 A: C.Brookes
Senior Division
- A Romford Royal v Great Danes [ Away Win was awarded ]
Albermarle Youth House
Match postponed, Romford Royal no team.Awarded to Great Danes
1 3 Thorndon Park v Havering NALGO
Warley Playing Fields (Pitch 3)
 G. POULTNEY
H: R.McCarthy  A: K.Harman  M.Lendon(2)
First Division
1 2 * Heath Park 'B' v * Hutton
Warley Playing Fields
Double Header

Pitch One
 S. SHUTTLEWORTH
H: S.Glovers  A: C.Prior  D.Williams
2 0 * Hutton v * Heath Park 'B'
Warley Playing Fields
Double Header

Double Header Pitch One
 S. SHUTTLEWORTH
H: D.Williams  J.Williams
1 5 Lion Athletic v Racing Club Gidea Park
Hartswood
 R. HUNT
H: R.Brown  A: S.Burnham  A.Dwiar  D.Lutterloch  J.Piper(2)
2 1 Scotia Billericay v Doddinghurst Olympic
Ramsden Heath (Pitch 3)
 D. MARTIN
H: R.Baillie  S.Walsh  A: J.Conway
0 1 Warley Stars v Henderson Sports 'A'
Warley Playing Fields (Pitch 2)
 J. BATES
 A: M.Fox
Second Division
2 3 Blackmore v Hollands
Blackmore Village Hall
 A. RUSSELL
H: J.Knight-Bellamy(2)  A: P.Dean  R.Lynn  B.Raven
0 2 Hannakins Farm v Hornchurch Athletic
Hannakins Farm
 B. HARVEY
 A: J.Oughton  OG
0 4 Wickford Rangers v A C Boca
Runwell Parish Council Playing Fields
 T. DARKE
 A: J.Harrison(3)  R.Whitely
Third Division
6 1 Hornford Park v West Essex Wanderers
Shenfield School
 A. OLDERSHAW
H: L.Byron(2)  J.French  S.O'Keefe(2)  K.Thomas  A: T.McSweeney
1 11 Rose & Crown v Marshalls Park
Sawyers Hall College of Science & Technology
 S. HOWETT
H: B.Lane  A: A.Cheeseman  E.Hart(2)  B.Ross(4)  T.Taylor(3)  T.Walker
2 1 Spartan Eagles v Murphy's Sports Bar XI
Old Brentwoods
 J. PEMBERTON
H: C.Lodge(2)  A: T.Caccavale
3 3 Uphorn Park v Checkmate
Hartswood (Pitch 3)
 P. SAUNDERS
H: S.Green  S.Martin  A.Webb  A: C.Burgess(2)  K.Hasan
 
Please click here for the Fixtures & Results for Sunday, 01 April 2007 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Sunday, 01 April 2007.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Senr
1. Byron Red Star
2. Heath Park 'A'
3. Quilters
Div1
4. Coopers Metrostars
5. Kingfisher Athletic
6. Upminster All Stars
Div2
7. Gidea Park Rangers 'A'
8. Minster Town
9. Pilgrims Hatch
Div3
10. Claremont
11. Gidea Park Rangers 'B'
12. Murphy's Sports Bar 'B'