Go back to LondonMiddx
    One to One Football Coaching         Whetstone Wanderers Leopards U18’s - Players Wanted for 2020/21         Premierskills FC - U7, U8, U11 Players Wanted         Chorleywood Common Youth FC - U16s Players Required for 2020/21         Hemel Hempstead Rovers Youth FC U12's (season 2020/21) - Players Wanted         Hertfordshire Regional Talent Centre - U12 Trials         Footballers Wanted in Southwest London         Borehamwood U12 Knights - U13 for Season 20/21 - Players Wanted         St Albans City Youth U18 South - Players Wanted for 2020/21         Cheshunt Youth EJA - Players Required (Current Year 8)         Berkhamstead FC - Proven Strikers & Players Required         West SL Benfica - Goalkeeper & Outfield Players Wanted    
Brentwood Sunday Football League
2006-2007 Season
Thursday, 28 May 2020
Match Day :  Thursday, 22 Mar 2007 Sunday, 25 March 2007 Sunday, 01 Apr 2007
Players Suspended
There are 17 matches
Third Division League Cup
0 2 Claremont v Marshalls Park [ Semi Final ]
Gays Field
 I. WRIGHT
 A: B.Ross  T.Walker
Knock Out Cup
1 4 039 Lion Athletic v Harold Hill [ Quarter Final ]
Hartswood
 S. SHUTTLEWORTH
H: T.Oldfield  A: F.McArdle(2)  L.McDowell(2)
4 3 040 Henderson Sports 'B' v Scotia Billericay [ Quarter Final ]
Henderson Sports & Social Club (Pitch 2)
aet
 S. HOWETT
H: S.Brindley(2)  D.Milton  T.Piercy  A: J.Eldridge  J.Robinson  C.Williams
Senior Division
2 2 Byron Red Star v Heath Park 'A'
Hartswood (Pitch 2)
 S. TERRELL
H: S.Fuller  B.Riley  A: OG  A.Rigby
H - Thorndon Park v Romford Royal [ Home Win was awarded ]
Warley Playing Fields (Pitch 3)
Postponed - Romford Royal no team - Game Awarded to Thorndon Park
 B. HARVEY
First Division
3 2 * Coopers Metrostars v * Heath Park 'B'
Coopers Company & Coburn School
Double Header
 K. HARRIS
H: C.Bassett  B.Murphy  G.Pereira  A: M.Steadman  J.Young
1 0 * Heath Park 'B' v * Coopers Metrostars
Coopers Company & Coburn School
Double Header

Double Header
 K. HARRIS
H: M.Steadman
2 4 Henderson Sports 'A' v Upminster All Stars
Henderson Sports & Social Club (Pitch 2)
 F. COTTON
H: R.Prior  A.Tindall  A: S.Hammond(3)  R.Mack
1 3 Hutton v Doddinghurst Olympic
Polo Field
 J. CARROLL
H: C.Prior  A: J.Adedotun  B.Coldham  A.McRitchie
2 1 Racing Club Gidea Park v Warley Stars
Hartswood (Pitch 6)
 A. RUSSELL
H: A.Dwiar  D.Lutterloch  A: K.King
Second Division
0 2 Blackmore v Pilgrims Hatch
Blackmore Village Hall
 J. PEMBERTON
 A: B.Howsego  D.O'Connell
1 1 Hannakins Farm v Gidea Park Rangers 'A'
Hannakins Farm
 M. LAWRENCE
H: M.Holland  A: M.Marlow
0 1 Hollands v A C Boca
Warley Playing Fields
 J. BATES
 A: N.Woodcock
0 1 Minster Town v Wickford Rangers
Warley Playing Fields (Pitch 2)
 J. VAUGHAN
 A: B.Davies
Third Division
3 0 Murphy's Sports Bar 'B' v Checkmate
Shenfield School
 S. MOORE
H: M.Platt  A.Sheridan(2)
0 1 Murphy's Sports Bar XI v Hornford Park
Hartswood (Pitch 3)
 D. MARTIN
 A: S.O'Keefe
2 2 Uphorn Park v Spartan Eagles
Old Brentwoods
 J. FINN
H: R.Oswald(2)  A: C.Lodge  N.Poyton
 
Please click here for the Fixtures & Results for Sunday, 25 March 2007 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Sunday, 25 March 2007.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Senr
1. Bentley
2. Great Danes
3. Havering NALGO
4. Quilters
Div1
5. Kingfisher Athletic
Div2
6. Hornchurch Athletic
7. Old Upminster Hammering
Div3
8. Gidea Park Rangers 'B'
9. Rose & Crown
10. West Essex Wanderers