Go back to LondonMiddx
    One to One Football Coaching         Whetstone Wanderers Leopards U18’s - Players Wanted for 2020/21         Premierskills FC - U7, U8, U11 Players Wanted         Chorleywood Common Youth FC - U16s Players Required for 2020/21         Hemel Hempstead Rovers Youth FC U12's (season 2020/21) - Players Wanted         Hertfordshire Regional Talent Centre - U12 Trials         Footballers Wanted in Southwest London         Borehamwood U12 Knights - U13 for Season 20/21 - Players Wanted         St Albans City Youth U18 South - Players Wanted for 2020/21         Cheshunt Youth EJA - Players Required (Current Year 8)         Berkhamstead FC - Proven Strikers & Players Required         West SL Benfica - Goalkeeper & Outfield Players Wanted    
Brentwood Sunday Football League
2006-2007 Season
Thursday, 28 May 2020
Match Day :  Sunday, 11 Mar 2007 Sunday, 18 March 2007 Thursday, 22 Mar 2007
Players Suspended
There are 16 matches
First Division League Cup
0 1 Coopers Metrostars v Heath Park 'B' [ Semi Final ]
Coopers Company & Coburn School
 I. WRIGHT
 A: M.Steadman
2 0 Scotia Billericay v Upminster All Stars [ Semi Final ]
Ramsden Heath (Pitch 3)
 J. PEMBERTON
H: J.Eldridge  C.Williams
Second Division League Cup
0 3 Hornchurch Athletic v A C Boca [ Semi Final ]
Hylands Park
 M. COTTEE
 A: C.Adams  J.Harrison  A.Worricker
Senior Division
3 2 Quilters v Byron Red Star
Hannakins Farm
 S. MEREDITH
H: S.Bayley  S.Laughland  C.Woodger  A: R.Lellow(2)
1 8 Romford Royal v Bentley
Albermarle Youth House
 J. CARROLL
H: N.Pinder  A: D.Hickson  D.Hopwood(2)  OG(2)  C.Poole(2)  J.Scaddan
1 8 Thorndon Park v Harold Hill
Warley Playing Fields (Pitch 3)
 S. HOWETT
H: D.Joyce  A: M.Doyle(4)  B.Foley(4)
First Division
1 0 * Kingfisher Athletic v * Warley Stars
Wash Road
Double Header
 B. FOWLE
H: S.Farmer
2 0 Racing Club Gidea Park v Lion Athletic
Hartswood (Pitch 6)
 S. HYDE
H: A.Dwiar  D.Joffe
2 3 * Warley Stars v * Kingfisher Athletic
Wash Road
Double Header

Double Header
 B. FOWLE
H: P.King  D.Madle  A: S.Farmer  A.Goodwin  S.Wood
Second Division
4 1 Hollands v Old Upminster Hammering
Warley Playing Fields
 J. FINN
H: C.Baines  P.Dean  M.Linger  B.Sanderson  A: P.Webber
1 0 Minster Town v Gidea Park Rangers 'A'
Warley Playing Fields (Pitch 6)
 S. MOORE
H: C.Day
1 0 Wickford Rangers v Hannakins Farm
Runwell Parish Council Playing Fields
 J. ADAMS
H: R.Murnane
Third Division
2 3 Hornford Park v Uphorn Park
Shenfield School
 A. RUSSELL
H: M.Byron  J.French  A: C.Dulieu  S.Green  R.Oswald
1 1 Murphy's Sports Bar XI v Checkmate
Hartswood (Pitch 3)
 G. POULTNEY
H: A.Tacey  A: R.Pixton
0 2 Rose & Crown v Murphy's Sports Bar 'B'
Sawyers Hall College of Science & Technology
 D. EDWARDS
 A: J.Clifford  R.Rookard
1 3 West Essex Wanderers v Claremont
Gays Field
 S. TERRELL
H: J.Marks  A: R.Adams(2)  B.Bartlett
 
Please click here for the Fixtures & Results for Sunday, 18 March 2007 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Sunday, 18 March 2007.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Senr
1. Great Danes
2. Havering NALGO
3. Heath Park 'A'
Div1
4. Doddinghurst Olympic
5. Henderson Sports 'A'
6. Hutton
Div2
7. Blackmore
8. Henderson Sports 'B'
9. Pilgrims Hatch
Div3
10. Gidea Park Rangers 'B'
11. Marshalls Park
12. Spartan Eagles